Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ustawianie niskiego spalania

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Jak ktoś dużo jeździ, to jest to raczej dość istotna sprawa tymbardziej, że paliwko tanie nie jest i nie będzie.
    sigpic
    "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

    "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

    Komentarz


      Zamieszczone przez trocin Zobacz posta
      Czy to takie istotne, czy spali litr w te czy w te? Chyba nie po to się kupuje motocykl enduro zeby przy nim siedziec, grzebac i ustawiac niskie spalanie
      Ma dawac frajde z jazdy - nie jest po to zeby siedziec z kalkulatorem wieczorem i liczyc każde 5zł... Jak ktos szuka oszczednosci to chodzi pieszo, jezdzi rowerem, mpk, pkp, skuterem 50ccm czy matizem na gazie a moto ma ZAPIERDALAĆ Ja mam tak ustawiona ST ze zapierdala i ma odpowiedni sklad mieszanki, jak sie paliwo konczy to tankuję i dalej ryję
      Pzdr

      Zrób w sezonie z 10 tys. km, nie tylko po polskich drogach, gdzie normalnie moto pali 5,5 l/100, a przy źle wyregulowanych gaźnikach litr więcej i podlicz U nas wiadomo ile kosztuje benzyna, na zachodzie masz po ok. dwóch euro..... zalezy kto do czego motocykla potrzebuje oraz gdzie i w jaki sposób jeździ
      --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

      Komentarz


        Szybko liczac przez sezon 500zł więcej - czy to duzo - zalezy jak kto podchodzi do tematu... lepiej wydac na paliwo niz przy zbyt ubogiej mieszance robic glowice itp. rzeczy... jazda motocyklem to nie tania zabawa, ja to traktuje jak rozrywkę, hobby na które skoro sie zdecydowalem to trzeba sie liczyc z kosztami.... przeciez na same opony, oleje filtry napedy itd idzie sporo wiecej...
        Enduro nie klęka
        R 1100 GS '99 - limonka
        Pajero 3.2 DiD '03

        Komentarz


          Nie mówimy o zbyt ubogiej mieszance, a o mniejszym o 1 litr spalaniu Jedno drugiego nie wyklucza. Ja bym wolał te 500zł wlać dodatkowo do baku, to zawsze dodatkowe kilometry
          sigpic
          "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

          "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

          Komentarz


            to niskie spalanie = wypalone zawory to jakiś mit rozpowszechniany przez jednego z miłośników KTM

            gdyby tak było to wszystkie "szwajcary" miałyby powypalane głowice ... a tak nie jest !

            - - - Zaktualizowano - - -

            Zamieszczone przez LukaSS Zobacz posta
            Można zejść poniżej 5 bez szkody dla silnika i przy przelotowych 100-130. Oczywiscie na gaźnikach ze szwajcarki. Mnie się to udawało i kilku innym osobom.
            Patrzyłeś jakie masz pozostałe dysze?
            no ja mam przy spokojnej jeździe 100-110 kmh = 5,3 L
            poniżej to już naprawdę chyba proszenie się o kłopoty

            ale z kolei 7-9 L to już smoczysko
            ST legenda Dakaru http://passion4travel.pl/index.php/c...dow/motocykle/
            FB: http://www.facebook.com/kamilltee

            Komentarz


              Chodzi o odpowiednie proporcje mieszanki, na samym powietrzu nie najezdzi sie dlugo
              Ja spalania nie licze, jak jade w teren biore tylko tyle paliwa ile mi potrzeba + jakas rezerwa na wszelki wypadek zeby sprzet byl lzejszy, w trase zawsze na full
              Enduro nie klęka
              R 1100 GS '99 - limonka
              Pajero 3.2 DiD '03

              Komentarz


                i ja to rozumiem - teren to teren, nieważne czy 2oo czy 4x4 tu się liczy na godziny, a właściwie liczy się tylko banan i adrenalina

                Jakiekolwiek porównania można robić tylko po czarnym - przy podobnym stylu jazdy.
                Zgadzam się, że jazda na powietrzu (poniżej 5 L) to kłopoty .
                ST legenda Dakaru http://passion4travel.pl/index.php/c...dow/motocykle/
                FB: http://www.facebook.com/kamilltee

                Komentarz


                  Ja jeżdżąc tydzień w tydzień Bydgoszcz-Poznań-Bydgoszcz załadowany bagażami ( kufer wypchany warzywami + tankbag ) z pasażerem przy prędkościach 110 - 120: 6.3l/100km.
                  Z kolei jak mi się śpieszy, manetka binarnie: 8.0l ( na przyklad wbijam sie na ekspresówke i do oporu )

                  Komentarz


                    Moja Tenera przed wymiana gaźników paliła 8 l po czarnym jeśli wbijałem się w teren to troszkę więcej ale nigdy nie przekroczyłem 9l, iglice ustawione na przedostatni rowek. Po wymianie gaźników na zdecydowanie lepsze w stanie technicznym pali 5,6 l po czarnym, 6,5 l w terenie, iglice ustawione na przedostatni rowek i nie ma problemu z dynamiką, styl jazdy mam zdecydowanie mało spokojny, biegi zmieniam w okolicy 4 tyś. W starych gaźnikach miałem wytartą iglicę w lewym gaźniku i wypalone plastikowe iglice ssania oraz nieszczelne ich uszczelniacze ( te z zatrzaskami plastikowymi), trzonki iglic ssania uszczelniłem nakładając po grubym o-ringu wtedy spalanie troche spadło tak około 0,5 l. Tenera zatankowana pod korek czyli 30 l domagała się przełączenia na rezerwę po około 250 km, teraz rezerwę ustawiam przy około 430 km po jej przełączeniu dobiłem do 510 km i wlałem 29 l pod korek.

                    Komentarz


                      Wyjąłem swoje iglicę i i licząc od dołu znalazłem 1. Duża podkładka metalowa, 2. Gruba podkładka z tworzywa, 3. Zabezpieczenie, 4. mała podkładka metalowa. Przeglądając serwisów-kę nie znalazłem w niej tej dużej metalowej podkładki no i jeszcze jedno że ta mała metalowa miała być przed zabezpieczeniem a nie tak jak u mnie za.

                      Ile i jak poustawiane w kolejności od dołu powinny być te podkładki?????

                      Komentarz


                        Wg mojego katalogu części:
                        licząc od dołu-gruba z tworzywa, potem mała metalowa, potem zabezpieczenie. Dalej masz sprężynę z takim plastikiem. Schemat mam dość niewyraźny, najlepiej niech ktoś potwierdzi.
                        Niezbyt kojarzę o jaką dużą podkładkę Ci chodzi, możesz zrobić jakieś zdjęcie?
                        Jak nikt nie potwierdzi, jutro rozkręcę jedne gaźniki co leżą w garażu i Ci podam, teraz już mi się nie chce lecieć
                        sigpic
                        "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

                        "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

                        Komentarz


                          Wydaje mi się że ktoś przede mną coś tworzył po swojemu i dlatego je tam wsadził bo te duże metalowe podkładki wyglądają jakby były w ogóle nie od tego

                          Komentarz


                            Zamieszczone przez gutek37 Zobacz posta
                            Wydaje mi się że ktoś przede mną coś tworzył po swojemu i dlatego je tam wsadził bo te duże metalowe podkładki wyglądają jakby były w ogóle nie od tego
                            Są za duże, mają otwór za duży i .uj wie od czego są.... ale mają tam być W trzech kolejnych gaźnikach mam je.
                            --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                            Komentarz


                              Zamieszczone przez czeczen Zobacz posta
                              "Do tego wymieniłem nowe membrany pasują od DR 800 (cena za szt. 48 zł a nie 318 zł)." ---????? Co do membran -to pewna informacja????????
                              Jeżeli tak to naprawdę wspaniała- (żadnych przeróbek-dopasowań?????)
                              Nowa membrana do XTZ w KEDO kosztuje 22E

                              Cena 318 z salonu Yamany?
                              Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale...
                              Loud pipes save lives...
                              https://picasaweb.google.com/108651862641483365846

                              Komentarz


                                Przyglądałem się ostatnio gaźnikom Fazera niestety zamontowane w motocyklu ale jedno co mi podobnie w nich wyglądało to pokrywy membran ciekawe czy i one są podobne do Tenerowych, same gaźniki też korpusy maja podobne tylko maja czujniki od przepustnic.

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X