Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Pomiar kompresji

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #46
    Zgodnie ze sztuką wymiana jest konieczna bo to jednorazowe uszczelki.
    Koszt nowej uszczelki i jej wymiany nieporównywalnie mniejszy od ponownego rozbierania i ponownej wymiany uszczelki pod głowicą.
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
    sigpic

    Komentarz


      #47
      Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
      Zgodnie ze sztuką wymiana jest konieczna bo to jednorazowe uszczelki.
      Koszt nowej uszczelki i jej wymiany nieporównywalnie mniejszy od ponownego rozbierania i ponownej wymiany uszczelki pod głowicą.
      Zgadza sie ok 50PLN, ale nie o to chodzi nigdy tego nie robiłem i obawiam się że moge mieć problem ze złożeniem. Mam serwisówkę ale niestety jakość zdjęć nie powala.
      Czy przy demontażu tłoki mają być w GMP?

      Komentarz


        #48
        Pomierzyłem cylindry-nie wykazują oznak zużycia-87,000 mm-oddałem do przeszlifowania tylko.
        Głowice również oddałem na wymianę uszczelniaczy i dotarcie zaworów. Przed docieraniem po zalaniu benzyną od razy przez zawory sączyło sie delikatnie paliwo, teraz po ok minucie delikatnie na dwóch zaworach widać minimalnie że się "pocą" (mechanik zapewniał mnie że wszystko jest ok).Poprawiać czy olać? Czy konieczne oddanie jest głowicy do planowania? Jak przykładałem przymiar linowy to wygląda na idealnie równą.
        Pomiar pierścieni na głębokości 20mm(tak podaje serwisówka-czy na innych głębokościach też mierzyć?)
        cylinder od rozrządu:
        Pierścienie górne 0,48-0,45
        Pierścienie olejowe 0,58
        drugi cylinder:
        Pierścienie górne 0,4 -oba
        Pierścienie olejowe 0,4-0,53
        Czy zakładać stare pierścienie czy raczej nowe? Olejowe trzymaja jeszcze normę, gorzej z górnymi z cylindra od rozrządu, przy pomiarze sprężania przed rozbiórką wychodziła wartość 7,5 bar ,na drugim natomiast 9 bar. Czy warto wymieniać tylko na jednym z tłoków czy raczej wymienia się na obu?

        Komentarz

        Pracuję...
        X