Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wyciek oleju

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    Zamieszczone przez Żaba Zobacz posta
    Glaza a jak wrażenia z przejażdżki?Mogłeś przeciągnąć śrubę tym momentem 21nm-w starych sprzętach niestety trzymanie się serwisówki jak biblii czasem wychodzi bokiem jak coś było kilka razy rozbierane i składane-z wyczuciem trzeba to robić
    Nie wydaje mi się żeby było to wcześniej odkręcane. Przewód doprowadzający jest metalowy i niepotrzebnie go odgiąłem przy demontażu( w pażdzierniku). Niestety w lutym przy składaniu po paru piwkach zaćmy dostałem i zamiast z powrotem go odgiąć to próbowałem dokręcić dociskając śrubę wraz z przewodem. Rezultatem krzywo troszkę śruba mi się wkręciła i gwint lekko popier...,a że skręciłem na starych miedzianych podkładkach to ciekło i znów trzeba było odkręcić.....
    koszmar z moim pierwszym japończykiem -DR RSE- powrócił-z tym że w tamtym sprzęcie kartery i dekle zrobione były z bardzo miękkiego aluminium i było to normą, a tu ewidentnie ja ciała dałem.
    Wrażenia super tylko niepotrzebnie padać zaczęło.
    Ostatnio edytowany przez Glaza; 2921.

    Komentarz


      #17
      Może bez zdejmowania sie heli coil wkręci ale nie polecał bym takiego myku bo nie wiadomo gdzie opiłki polecą.
      Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
      No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
      sigpic

      Komentarz


        #18
        Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
        Może bez zdejmowania sie heli coil wkręci ale nie polecał bym takiego myku bo nie wiadomo gdzie opiłki polecą.
        Planuję tylko pokrywę zaworową zdjąć i zatkać otwór od środka co by się nie nasypało i wtedy powinno być chyba ok.

        Komentarz


          #19
          Zamieszczone przez Glaza Zobacz posta
          Planuję tylko pokrywę zaworową zdjąć i zatkać otwór od środka co by się nie nasypało i wtedy powinno być chyba ok.
          jak zdejmiesz pokrywę to zobaczysz że nie będziesz miał czego zatykać
          Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
          No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
          sigpic

          Komentarz


            #20
            Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
            jak zdejmiesz pokrywę to zobaczysz że nie będziesz miał czego zatykać
            Faktycznie foty z remontu sobie obejrzałem i niestety ale masz rację. Może uda się to czymś zatkać? Bardzo nie chciałbym sciągać głowicy- dopiero co ją założyłem.

            Komentarz


              #21
              z przewodem sprawa załatwiona choć z drugiego końca też musiałem podkładki na nowe wymienić bo pocić się zaczęło (dziwne bo nie odkręcałem tej śruby)
              Zauważyłem wyciek oleju z okolic pompy wody w zasadzie u jej dołu. Nie było by w tym nic dziwnego gdyby leciał płyn chłodniczy ale olej?
              Nie demontowałem tego elmentu, a przed remontem nie miałem z tym problemu. Wygląda jakby olej który zalałem jest za rzadki i wywala w różnych miejscach,albo kompresja za wysoka?
              http://allegro.pl/jmc-20w50-4t-4l-mo...068543664.html - zalałem taki olej.

              - - - Zaktualizowano - - -

              Komentarz


                #22
                Zamieszczone przez Glaza Zobacz posta
                z przewodem sprawa załatwiona choć z drugiego końca też musiałem podkładki na nowe wymienić bo pocić się zaczęło (dziwne bo nie odkręcałem tej śruby)
                Zauważyłem wyciek oleju z okolic pompy wody w zasadzie u jej dołu. Nie było by w tym nic dziwnego gdyby leciał płyn chłodniczy ale olej?
                Nie demontowałem tego elmentu, a przed remontem nie miałem z tym problemu. Wygląda jakby olej który zalałem jest za rzadki i wywala w różnych miejscach,albo kompresja za wysoka?
                http://allegro.pl/jmc-20w50-4t-4l-mo...068543664.html - zalałem taki olej.

                - - - Zaktualizowano - - -

                Może poszedł uszczelniacz widoczny na zdjęciu? Wystarczy zlać płyn i wydech zdemontować aby się do tego dobrać?
                Ostatnio edytowany przez Glaza; 2921.

                Komentarz


                  #23
                  Jeśli cieknie olej to może ten duży oring jest uszkodzony?

                  A olej to kiepski. 10W40 i dobry półsyntetyk lub syntetyk.
                  --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                  Komentarz


                    #24
                    Zamieszczone przez LukaSS Zobacz posta
                    Jeśli cieknie olej to może ten duży oring jest uszkodzony?

                    A olej to kiepski. 10W40 i dobry półsyntetyk lub syntetyk.
                    Kolega od poczatku tematu nie czytał. Wymieniane były pierścienie i moto jest na dotarciu(na syntetyku trochę słabo się dociera)
                    Jak z dojściem do oringa trzeba silnik wyciągać czy wystarczy wydech? wymieniał ktoś ten o ring?

                    Komentarz


                      #25
                      Wyciągnąłem pompę. Wydaje mi się że cieknie z tego otworu który jest na foto. Jak widać nie wchodzi on w kołnierz20150309_201120[1].jpg20150309_201131[1].jpg

                      A tak to cieknie. Zaraz po uruchomieniu -silnik zimny.
                      Ostatnio edytowany przez Glaza; 2921.

                      Komentarz


                        #26
                        Koledzy podpowiecie coś? W przyszłym miesiącu szykuje się na wyjazd do amsterdamu a moto nawet nie dotarte.

                        Komentarz


                          #27
                          To tylko na zimnym tak się dzieje? Ustaje, gdy nabierze temp.?

                          Komentarz


                            #28
                            Glaza nie masz oleju za dużo?Dziwnie to wygląda-zatkasz w jednym miejscu to wywala olej w drugim.Mam spróbować wyciągnąć u siebie pompę?Po odkręceniu śrub mocujących normalnie ją wyjąć?

                            Komentarz


                              #29
                              Zamieszczone przez Bezy Zobacz posta
                              To tylko na zimnym tak się dzieje? Ustaje, gdy nabierze temp.?
                              Niestety ale na ciepłym też.
                              Jeśli chodzi o ilość oleju to nie mierzyłem ile spuściłem ale na oko by było. Spuszczałem śrubą 19(z miski olejowej) i 12 ze zbiornika. Niestety nie rozgrzałem go przed spuszczeniem.
                              Zalałem całe 4litry. Sprawdzałem bagnetem parę razy zaraz po zgaszeniu moto i więcej niz full nigdy nie było.
                              Jesli chodzi o demontaż to niestety ale wydech i prawa kołyska.

                              - - - Zaktualizowano - - -

                              Zamieszczone przez Żaba Zobacz posta
                              Glaza nie masz oleju za dużo?Dziwnie to wygląda-zatkasz w jednym miejscu to wywala olej w drugim.Mam spróbować wyciągnąć u siebie pompę?Po odkręceniu śrub mocujących normalnie ją wyjąć?
                              Nie wyciągaj wygląda to z pewnością tak samo. Przejzałem oferty na allegro z pompami wody i wszystkie mają ślad kołnierza w tym samym miejscu. Pytanie tylko czy wywala przez uszczelniacz czy może przez łozysko.
                              Ale wiecie co tak profilaktycznie to 200ml mu upuszcze.
                              Ostatnio edytowany przez Glaza; 2921.

                              Komentarz


                                #30
                                Jeśli wywala to tylko przez uszczelniacz - ten wewnętrzny ze sprężyną - ale patrząc na zdjęcia mam dziwne wrażenie że masz popękaną obudowę pompy....

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X