Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wyciek oleju

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #31
    Zamieszczone przez czeczen Zobacz posta
    Jeśli wywala to tylko przez uszczelniacz - ten wewnętrzny ze sprężyną - ale patrząc na zdjęcia mam dziwne wrażenie że masz popękaną obudowę pompy....
    Ze sprężyną? Masz na myśli ten czarny co wchodzi w kołnież co widać na foto?

    Komentarz


      #32
      Nie. Ten na kołnierzu to tylko uszczelnia wyjście wałka napędu pompy. Właściwy jest pomiędzy łożyskiem a wirnikiem-łopatkami. Jak zdejmiesz pierścień segera z wałka to po jego wysunięciu zobaczysz uszczelniacz dwustronny ze sprężyną i tulejką.

      Komentarz


        #33
        Zamieszczone przez czeczen Zobacz posta
        Nie. Ten na kołnierzu to tylko uszczelnia wyjście wałka napędu pompy. Właściwy jest pomiędzy łożyskiem a wirnikiem-łopatkami. Jak zdejmiesz pierścień segera z wałka to po jego wysunięciu zobaczysz uszczelniacz dwustronny ze sprężyną i tulejką.
        Tego w serwisówce nie mam. Zdejmę i obadam, ale myslę że to będzie to gdyż przez ten otwór widać kawałek wałka i jak go obracam to widać na nim olej, a powinien być raczej suchy.
        Obudowa pompy nie jest popękana-są to ślady po odlewie aluminium.

        Komentarz


          #34
          Uszczelniacz dwustronny ze sprężyną uszczelnia płyn chłodzący a u mnie olej wylatywał w związku z tym wymieniłem uszczelniacz który jest na wałku za łożyskiem (wewnątrz kołnierza). Efekt jest taki że po odpaleniu, zagrzaniu i przegazowaniu nie cieknie. Sprawdze jeszcze pod obciążeniem ale to innym razem bo pada a i łożysko dolne amora skrzypieć zaczęło więc jest okazja aby i tam zajrzeć. Dzięki za okazaną pomoc.

          Komentarz

          Pracuję...
          X