Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nadmiar oleju

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    Spróbuj porządnie odpowietrzyć całą magistralę olejową. Zarówno przez filtr oleju jak i przez zbiornik oleju i głowicę. Wygląda na to, że sekcja pompy olejowej podająca do zbiornika(odsysająca) działa ok a blok jest na tej tłoczącej. Być może coś przytyka któryś kanał, jakiś glut pozostały po remoncie ? Przy sprawnym układzie smarowania i uruchomionym silniku i otwartym korku zbiornika oleju najpierw powinien widoczny być ciągły dopływ oleju do tego zbiornika a po chwili już tylko takie "bąblowanie". Ewidentnie jest coś nie tak i na dłuższą metę może to silnikowi na zdrowie nie wyjść.
    Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
    Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

    Komentarz


      #17
      U mnie po ostatnim remoncie trzeba było sobie pomagać kompresorem. Niby pompa przed montażem była zalewana, do silnika wlałem olej przez rewizję zaworów, strzykawką zalałem filtr oleju, ale obiegu nadal nie było. W końcu przez jeden przewód w zbiorniczki podałem ciśnienie, obróciłem kilka razy wałem i przeszło, co było widać m.in. przez zalewanie olejem góry silnika i zassanie oleju ze zbiornika - przed tym poziom w zbiorniczku wzrastał, bo najwyraźniej tylko zasysało to co wlałem przez rewizję (ok 0.8L).

      Komentarz


        #18
        Zrobiłem twoim sposobem ArturS i pomogło. Dolałem resztę oleju i teraz jest max na bagnecie.

        Komentarz


          #19

          Komentarz


            #20
            Dzięki

            Komentarz

            Pracuję...
            X