Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Uwaga Quiz dla ekspertów silnikowych

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Uwaga Quiz dla ekspertów silnikowych

    Czy jest ktoś wstanie na podstawie filmiku postawić diagnozę pracy dogrzanego silnika ST 1991 rok prod. nr ID: 3LD053350



    Z góry dziękuje za zaangażowanie.

    #2
    Pierwsze co - na bank są za niskie obroty. Powinny być ok 1200.

    Komentarz


      #3
      Osobiście mnie niepokoi, dźwięk dochodzący raczej z góry silnika.
      Jak schodzi na niskie obr, taki stukot, ale to może być moje subiektywne odczucie.

      Komentarz


        #4
        Zamieszczone przez dziunek69 Zobacz posta
        Osobiście mnie niepokoi, dźwięk dochodzący raczej z góry silnika.
        Jak schodzi na niskie obr, taki stukot, ale to może być moje subiektywne odczucie.
        zgadza się, wyraźny stukot na wolnych obrotach !
        Jest najbardziej słyszalny na zimnym ..
        tylko co to jest :-) ??

        Komentarz


          #5
          Może to być wyciągnięty łańcuch rozrządu, mogą też być mocno zużyte prowadnice zaworów, gość "robił dla siebie" więc żeby nie chlała oleju przez owe prowadnice mógł wymienić tylko uszczelniacze co chwilowo ten objaw zatrzyma ale hałasu nie redukuje. W twoim przypadku wiesz że coś jest nie tak więc bez konkretnych oględzin co tam pod pokrywą rozrządu siedzi i kontroli napinacza się nie obędzie. Obroty podkręć bo słychać ewidentnie że są za niskie ale mam podejrzenia że gaźniki nadają się do serwisu i synchronizacji bo silnik pracuje dość nierówno.

          Komentarz


            #6
            Dzięki. Czyli w pierwszym kroku sprawdzić rozrząd, jest jakiś manual do ściągnięcia z sieci ?

            Komentarz


              #7
              manual masz np tu http://www.webalice.it/nicola.brunel...on&Service.pdf ale jak nie masz za bardzo pojęcia to nie bierz sie za rozrząd...co najwyżej luzy zaworowe sprawdź. Może jest po prostu za duży na którymś zaworze...

              Komentarz


                #8
                Na żywo zawsze lepiej diagnozować niż z nagrania.
                Jean: fxrider zaproponował że opuka Ci moto więc zadzwoń, umów się i podjedź bo masz niedaleko i może postawi diagnozę.

                Że się podepnę przy okazji. Ma ktoś może Haynesa do XTZ750 w wersji elektronicznej? Przeszukałem pół internetu i brak rezultatów. W archiwum forum były linki ale już od zamierzchłych czasów nieaktywne.

                Komentarz


                  #9
                  Ja mam książkę. Dostępną będzie do czwartku. Masz blisko, wpadnij najlepiej jutro, zrób sobie fotkę czego chcesz i będziesz mieć.
                  Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
                  Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

                  Komentarz


                    #10
                    ofca234 dzięki. Na razie się nie pali, po prostu szukam lektury na zimowe wieczory w garażu Ale jak będę potrzebował to chętnie skorzystam w miarę możliwości.

                    Komentarz


                      #11
                      Zamieszczone przez orzelekNGI Zobacz posta
                      manual masz np tu http://www.webalice.it/nicola.brunel...on&Service.pdf ale jak nie masz za bardzo pojęcia to nie bierz sie za rozrząd...co najwyżej luzy zaworowe sprawdź. Może jest po prostu za duży na którymś zaworze...
                      Dziękuję za cenną kserówkę. Mam wrażenie że to będzie moja "ulubiona książka" przez najbliższe miesiące

                      Komentarz


                        #12
                        lepiej kupic hayensa na ebayu za jakies ~50. dostepne w sieci manuale do xtz maja fatalna jakosc. ale - kto co lubi.
                        Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
                        Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

                        Komentarz


                          #13
                          Potwierdzam, na tych zdjęciach nie wiele co widać, trzeba się domyślać co i jak...., a ja zbyt bystry nie jestem.
                          Jednak darowanemu nikt w zęby nie zagląda;-)

                          Komentarz

                          Pracuję...
                          X