Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

magia - przestała brać olej

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [660] magia - przestała brać olej

    Czołem!
    Chciałbym podzielić się z Wami dziwną sytuacją, z którą borykam się od miesiąca.
    Ten sezon przelatałem na motulu 20w50, myślę, z 4 litrowe opakowania spokojnie poszły.
    W sierpniu, z braku innego oleju pod ręką, kupiłem pierwszy lepszy ze sklepu, który był - castrol Power1 racing 10w50 syntetyk (złota butelka, czerwony kolor oleju). Zużyłem 0,5 l, jakoś wolniej schodził.
    W połowie września wymieniłem rozrząd (72 tyś. na liczniku), uszczelki pokryw, rozrusznika, oringi gdzie przeciekały itp. Okazało się, że przy poprzednim remoncie silnika (ok. 5 lat wstecz - pierścienie, uszczelki), źle założono mi jeden z napinaczy - na szczęście rozrząd był w dobrym stanie i nic się nie działo.
    Zalałem teraz motul 10w40 na jesień.. od tamtej pory zrobiłem blisko 3000 km - głównie po mieście i trasy +/- 50 km do miasteczek satelitarnych z przelotówką 120km/h

    I teraz najlepsze - olej przestał znikać. Normalnie dolałbym spokojnie z litra na takim dystansie.
    Nie wiem co się dzieje
    Ténéré is the way to go!

    #2
    Pomijam sprawę napinacza. Bo nie wiem jak można je źle złożyć. Ale na porę późno-jesienno-zimowo-wczeno-wiosenną lazłem rzadziutki syntetyk i go tenera nie brała nic. W lecie gesty i nie rzadko minerał to ten brała chętnie. Stwierdziłem, że to kompilacja nagrzewania silnika, oleju i uszczelnień i przestałem wnikać. Swoją drogą mnie też coś koło 75 tyś rozrząd był do wymiany. A gdzieś było napisane ze po 30 tyś się przynależy.

    Komentarz


      #3
      Prince, nie jeździsz cały czas na takim samym oleju tylko zalewasz różne w zależności od pory roku? Pierwszy raz się spotkałem z taką "filozofią".
      Robisz jakieś duże przebiegi, że zmieniasz olej więcej niż raz w roku?

      Komentarz


        #4
        Robiłem. Średnio wychodziło 10 tyś rocznie. Teraz też, tylko motocykl zmieniłem. Tenera została i od paru miesięcy robię jej generalkę góry i dopieszczanie rożnych pierdółek w wolnych chwilach. Tenere miała przejąć dziewczyna, ale pare dni temu mi powiedziała, że na trasie jej się dobrze tenerą jeździło, ale do miasta to ona chce supermociaka ;] Wiec Pewnie XTZ pójdzie jednak do ludzi i bedziem szukać TT, DRZ czy woj wie czego. Nie mam jeszcze sprecyzowanego.

        Komentarz


          #5
          Zdaje się, że rozrząd po 60 tyś. (zastanawiam się jaki jest rzeczywisty przebieg mojej bo kupiłem ją 10 lat temu z 25 tyś. km) - ale łańcuszek był w dobrym stanie więc... kto to wie. Z napinaczem było tak, że lewy (patrząc po zdjęciu pokrywy) był na zewnątrz a nie po wewn. stronie. Nie pytaj mnie jak to było założone i jak działało- bo nie mam pojęcia. Na szczęście napinacze były w dobrym stanie. Zastanawia mnie bardziej gdzie ten olej znikał i dlaczego teraz schodzi tam bardzo powoli - wczoraj zauważyłem, że zniknęło o pół jednego z [X] czyli na bagnecie 5 mm ale to może być błąd pomiaru (: jest to więcej niż zaskakujące - tym bardziej, że tak jak pisałem - po remoncie jest półsyntetyk 10w40 - a na takim śmigałem tenerą po Londynie przez pół roku i znikał tak samo jak 20w50.. Nigdy się tego pewnie nie dowiem ale nie przeszkadza mi to.
          Ténéré is the way to go!

          Komentarz

          Pracuję...
          X