Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wymiana korbowodu czy nowy silnik?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Wymiana korbowodu czy nowy silnik?

    Czołem!
    Od lutego jestem szczęśliwym posiadaczem xtz 750 niestety motocykl wziął i się zepsuł i to tak konkretnie, do wymiany jest wał, mocno się zastanawiam czy taka impreza jest opłacalna, koszt wału 600pln + milion rzeczy które wyjdzie podczas naprawy + mechanik = coś koło 3000 także połowa wartości motocykla. Na allegro znalazłem dwa silniki, jeden za 2k drugi 2,8 jednak w przypadku tego drugiego gwarancja 7dni jest jakimś śmiesznym pomysłem.
    Czy warto przełożyć silnik już wyjęty z motocykla, czy może lepiej poświęcić kasę na remont? Czy przerobić na żyletki/sprzedać na części?

    Naprawa: 3-3,3k
    Wymiana silnika: cena silnika + 500pln za przełożenie -2,8k-3,3k

    #2
    No cóż, decyzję musisz podjąć sam. Ja zrobił bym tak, szukam TDM-y np. po jakimś wypadku ale takim żeby silnik był cały i dał się odpalić albo anglika nie zarejestrowanego tylko na przeszczep, przekładasz tylko miskę olejową bo jest inna i osprzęt sterowania przepustnicą od XTZ-ty bo TDM ma krótszy skok manetki gazu i odkręcasz jedno mocowanie do ramy bo w ST silnik jest inaczej mocowany. Tylko nie kupuj teraz bo jeszcze sezon trwa i ceny są wyższe, poczekaj do grudnia, stycznia wtedy można kupić sporo taniej, przez zimę wyszykujesz sobie sprzęta. Taki przeszczep ma same plusy, silnik masz mocniejszy i oszczędniejszy, a jak uda ci się kupić ten przesuniętymi wykorbieniami na wale to będziesz miał w gratisie pracę jak widlak. Wszystko kupisz za podobną kasę a jeszcze zostaną ci graty i stary silnik które sprzedasz i i odzyskasz może nawet połowę pieniędzy więc defakto wydasz tylko połowę.
    Ostatnio edytowany przez robkri; 269.

    Komentarz


      #3
      Szukaj od TDM850 a ten na części. Chociaż trochę ci się zwróci.
      Na forum znajdziesz tematy o silnikach z TDM w XTZ
      ...tylko silnych los obdarza hojnie...

      Komentarz


        #4
        robkri dobrze podpowiada.
        Kraina Pyrą i Gzikiem płynąca
        Adwenczur Klab FB
        Adwenczur Klab w sieci

        Komentarz

        Pracuję...
        X