Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kontrola i ew. regulacja luzów zaworowych robić samemu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #76
    Świece już są na swoim miejscu a kół zębatych jak najbardziej nie odkręcałem Obróciłem kołem magnesowym jak nie było napinacza i poleciało aż taki kawał. Ustawiłem na najbliższe znaki ale widocznie po obrocie 180 stopni. W sumie serwisówka pisze o dziurce na wałku (tuż przy kole zębatym), która ma się zgrywać ze znakiem na półpanewce wałka rozrządu, więc poza ułożeniem krzywek można tym się kierować przy składaniu/ustawianiu rozrządu.

    Dzięki za potwierdzenie moich wątpliwości

    Komentarz


      #77
      Spoko skowron. Ja kląłem 3,5h przy ustawianiu rozrządu w ST

      Komentarz


        #78
        o ile pamiętam, to znaki są nie tylko na kołach zębatych, ale także na bloku.
        Przy takim ustawieniu krzywek, znaki nie mogły się zgadzać.
        "ja to ja, więc jako ja chcę być znany"
        =>
        Motocyklowy Klub Podróżników STRANGERS.PL

        Komentarz


          #79
          O znakach na bloku nigdzie nie słyszałem, u mnie ich nie widziałem. Myślę, że zastosowanie się do poniższych instrukcji powinno załatwić sprawę, tzn. znak 5 zgrany ze znakiem 6



          Swoją drogą, zmierzyłem luzy zaworowe:

          #1 ssące: 0,13 0,17 0,18 wydechowe: 0,25 0,23

          #2 ssące: 0,12 0,17 0,15 wydechowe: 0,12 0,17

          Myślę o zostawieniu ssących 0,17 i 0,18 a pozostałe chciałbym ustawić na górnej granicznej wartości. Których byście nie ruszali?

          Komentarz


            #80
            Najpierw wyjmij płytki i pomierz je - może z przekładanek coś Ci wyjdzie jeszcze.
            sigpic

            Komentarz


              #81
              Zamieszczone przez Jaro-Ino Zobacz posta
              Spoko skowron. Ja kląłem 3,5h przy ustawianiu rozrządu w ST
              Lukass też się z tym motał. Mi zajeło to nawet nie 5 minut.
              sigpic
              "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

              "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

              Komentarz


                #82
                Zamieszczone przez Bartas Zobacz posta
                Lukass też się z tym motał. Mi zajeło to nawet nie 5 minut.
                Gratuluje posiadania sprzętu, w którym nic nie trzeba robić. Jednak widać, że warto kupować z polecenia ;]

                Komentarz


                  #83
                  Niezbyt wiem z czym mieliście tam problem, bo to prosta robota jest..
                  sigpic
                  "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

                  "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

                  Komentarz


                    #84
                    Wiesz Bartas nie każdy ma tak zwinne rączki...
                    Hvězdy chtějí patřit Tobě...

                    Komentarz


                      #85
                      Tak z ciekawości, stanie się coś strasznego jak się odkręcało zębatki wałków rozrządu przy ustawianiu luzów zaworowych?

                      Komentarz


                        #86
                        O ile je tak samo przykręcisz to nie
                        sigpic
                        "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

                        "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

                        Komentarz


                          #87
                          A jak nie to będziesz miał super szczelny silnik...ZANITOWANY
                          Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                          Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                          Komentarz


                            #88
                            Ja zębatki odkręcałem przy ustawianiu luzów zaworowych i wymianie łańcuszka rozrządu, a robiłem to według serwisówki i tam nalegali na ich demontaż Robiłem to pierwszy raz, ale jakoś strasznie ciężko nie było z ustawianiem tego w takim samym położeniu.

                            Komentarz


                              #89
                              Tak zapytam...
                              Część druga poradnika widnieje na forum, tj jak wymienić płytki etc.
                              A czy ma ktoś gdzieś pierwszą część mojego poradnika, tj jak mierzyć luzy etc?
                              Przydałoby się to zebrać.
                              sigpic
                              "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

                              "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

                              Komentarz


                                #90
                                Zamieszczone przez Bartas Zobacz posta
                                Tak zapytam...
                                Część druga poradnika widnieje na forum, tj jak wymienić płytki etc.
                                A czy ma ktoś gdzieś pierwszą część mojego poradnika, tj jak mierzyć luzy etc?
                                Przydałoby się to zebrać.
                                Mam, ale nikomu nie dam
                                "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X