Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Olej i przebieg

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    glupie pytanie. a Yamalube ktos wlewal?
    Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
    Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

    Komentarz


      Zamieszczone przez ofca234 Zobacz posta
      glupie pytanie. a Yamalube ktos wlewal?

      kolego wystarczy cofnąć się kilka postów dalej albo w szukajce wpisać yamalube, już wszystko było pisane o tym oleju.
      Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
      No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
      sigpic

      Komentarz


        Zamieszczone przez Jaro-Ino Zobacz posta
        No, ale przecież mechanik zza rogu mówił inaczej
        ''Dobry'' mechanik z Piastowa powiedział mi kiedyś, że między syntetykiem a półsyntetykiem nie ma żadnej różnicy....
        Hvězdy chtějí patřit Tobě...

        Komentarz


          Zamieszczone przez LukaSS Zobacz posta

          PS. A większość mechaników to się zna na olejach - ale tych do smażenia kotletów czy frytek.... W dodatku maja klapki na oczach, tylko Motul, Motul i Motul, jakby im płacił Motul za reklamę. Wstyd!
          Również to słyszałem.Słyszałem także że większość dziennikarzy motocyklowych to techniczni ignoranci opłacani przez jakąś firmę z Monachium.

          Komentarz


            Zamieszczone przez arek Zobacz posta
            Również to słyszałem.Słyszałem także że większość dziennikarzy motocyklowych to techniczni ignoranci opłacani przez jakąś firmę z Monachium.
            Nie wiem, nie jestem dziennikarzem. A w Monachium byłem z zeszłym roku, ciekawe miasto, polecam zobaczyć
            --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

            Komentarz


              Zamieszczone przez xieciu Zobacz posta
              ''Dobry'' mechanik z Piastowa powiedział mi kiedyś, że między syntetykiem a półsyntetykiem nie ma żadnej różnicy....
              Olej syntetyczny ma bazę syntetyczną czyli produkowaną sztucznie. Olej półsyntetyczny ma baze mineralną pozyskiwaną z surowców, które daje matka ziemia. Zatem faktycznie, to był "dobry" mechanik

              Komentarz


                LukaSS nie bierz tego do siebie, nie zwykłem krytykować ludzi których nie znam.Miałem tu nie pisać, skoro jednak tak wyszło to skorzystam z okazji.Do myślenia dał mi post kol. Yogi - Jaki jest termin przydatności do użycia oleju?Nigdzie tego nie mogę znaleźć a najczęściej oleje kupuję w sklepie o tej porze roku i są to przeważnie "leżaki" z zeszłego sezonu.

                Komentarz


                  Na własne oczy w UK widziałem, że serwisy ASO Yamahy leją do motocykli, skuterów i farmów Putoline (u nas ten olej jest drogi przez co mało kupowany, choć parametry ma mega ciekawe). Ciekawostka: leją również Agipa. Pytałem o Motula i Castrola. Też korzystają ale nie jest to częste ja w PL. Ja bynajmniej się zdziwiłem.

                  Wie ktoÅ› co lejÄ… w ASO Niemcy?
                  --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                  Komentarz


                    Tez kiedyś o tym dyskutowaliśmy i w/g producentów oleje zachowują swoje właściwości przez 5 lat od daty produkcji w nieotwieranym opakowaniu i 2 lata w opakowaniu już otwieranym.
                    Natomiast w/g danych bardziej realnych (serwisy, niby niezależne expertyzy) to odpowiednio 3 lata i 1 rok.


                    PS. Putoline to ciekawa marka - mam obecnie zalany - ciezko powiedzieć o jakichś odczuciach po zmianie z Castrola którego miałem kilka razy. po prostu jest ok

                    Fajne narzędzie do dobierania płynów eksploatacyjnych - http://putoline.com/en/products/product-recommendation/
                    Ostatnio edytowany przez czeczen; 402.

                    Komentarz


                      Zamieszczone przez LukaSS Zobacz posta
                      tylko Motul, Motul i Motul, jakby im płacił Motul za reklamę. Wstyd!
                      Ja stawiam, że to dlatego, że to najłatwiejszy do pozyskania olej - z najlepszą przebitką i można go łatwo kupić. Jest to też "bezpieczny wybór" - nie ryzykuje się problemów, nie trzeba za dużo kombinować.
                      Zwykle warsztaty polecają to na co mają największe upusty lub już kupili - n.p. mając na zapleczu prawie pełną beczkę AGIPa kupioną po promocyjnej cenie mechanik raczej nie będzie polecał Shella czy czego innego.
                      Tak więc raczej nie powoływał bym się na to co polecili mi w tym czy innym serwisie bo nader często za taką rekomendacją stoi własny interes.

                      A na olej każdy ma swoją teorię. Zresztą i tak czerwony jest najszybszy
                      sigpic

                      Komentarz


                        Zamieszczone przez fxrider Zobacz posta
                        ZresztÄ… i tak czerwony jest najszybszy
                        I z tym bym się zgodził

                        Komentarz


                          Adam! Chyba pomarańczowy
                          --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                          Komentarz


                            No i jak z tym VALVOLINE SynPower 10W-50 lał ktoś taki?? co do samochodowych VALVOLINE to są ok sprawdziłem w własnych furach.
                            http://www.valvolineeurope.com/engli...ct-information

                            Komentarz


                              Zamieszczone przez Yogi Zobacz posta
                              No i jak z tym VALVOLINE SynPower 10W-50 lał ktoś taki?? co do samochodowych VALVOLINE to są ok sprawdziłem w własnych furach.
                              http://www.valvolineeurope.com/engli...ct-information
                              Ja jeżdżę na 10W-50 Castrol Racing Power 1 i według mnie jest OK.

                              Komentarz


                                Ja do tej pory lałem mobila 15W-50 i bez zastrzeżeni, ale podzwoniłem po dostawcach i wszyscy mają olej z lat 2009-2010,
                                A teraz mam dostęp do Valvoline w dobrej cenie, i jest świeży.

                                Komentarz

                                PracujÄ™...
                                X