Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Olej i przebieg

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Olej byle jaki, byle rodzaj/gęstość zgodnie z serwisówką i byle go zmieniać regularnie - i będzie GIT. Mam wrażenie, że co człowiek to inna opinia co do marek.

    P.S. Ja leję tego motula 5100 10W40 :-)

    Komentarz


      Zamieszczone przez Łukasz Replin Zobacz posta
      dzieki ale nic sie nie wyjasnilo oczekiwalem odpowiedzi skoro ma tyle nalatane i bedzie chodzic w terenie czyli na wysokich obrotach i wysokiej temp to masz nalac ten i ten olej i koniec chyba zaleje motul 5100 10w40 polsyntetyk. ale co do motula mam mieszane uczucia on wogole nowy jest jakis czarny w porownaniu do castrola...
      Czytałeś temat o olejach? Bo ja tak i zauważyłem że im więcej postów tym więcej "najmojszych" prawd.
      "Ja leje motula."
      "Motul to gówno, zalej castrola lub shella".
      nie lej shella bo jest drogi, jak już nie chcesz lać motula to zalej yamalube."
      ale jaki 10w40 czy 15 w50?
      lej 10w40
      nie lej 10w40 bo bedziesz jeździł w terenie a tam to tylko 15w50
      ale półsyntetyk czy syntetyk?
      lej półsyntetyk
      lej full syntetyk bo się wolniej starzeje
      nie słuchaj ich, zalej motula
      i tak przez 400 postów Czy warto zakładać kolejny "olejowy" temat?

      PS. niech któryś z modów posprząta ten temat bo się bajzel robi na forum

      Komentarz


        Zamieszczone przez AdamB Zobacz posta
        PS. niech któryś z modów posprząta ten temat bo się bajzel robi na forum
        Dokładnie - zostawcie tylko powyższy post Adama i to podsumowuje wszystko
        Pzdr!
        prawko juz na 650, XTZ750 byla moim pierwszym moto, a teraz mam frajde

        Komentarz


          Zamieszczone przez Łukasz Replin Zobacz posta
          dzieki ale nic sie nie wyjasnilo oczekiwalem odpowiedzi skoro ma tyle nalatane i bedzie chodzic w terenie czyli na wysokich obrotach i wysokiej temp to masz nalac ten i ten olej i koniec chyba zaleje motul 5100 10w40 polsyntetyk. ale co do motula mam mieszane uczucia on wogole nowy jest jakis czarny w porownaniu do castrola...
          Motul, Castrol... jest jeszcze ze 20 firm, które robią lepsze oleje. Było tu wymieniane i polecane. Nie przeczytałeś za dokłądnie tematu. Kolorem nowego oleju nie ma co się sugerować, różni producenci, różne dodatki, różne preferencje. Można założyć, że przebieg masz nie wiadomo jaki, olać to co jest na liczniku (byćmoże robi on już swoje trzecie kółko). Zalej Valvoline 10W60, pełen syntetyk z bardzo dobrymi parametrami.
          --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

          Komentarz


            Mineralny do małej Teresy z 2012, bo to jeden cylinder i mineralny ładnie wyciszy silnik, a olej jak każdy inny olej, tak usłyszałam dzisiaj w serwisie Yamahy, co Wy na to? Bo ja już zgupłam

            Komentarz


              Zamieszczone przez bunia Zobacz posta
              Mineralny do małej Teresy z 2012, bo to jeden cylinder i mineralny ładnie wyciszy silnik, a olej jak każdy inny olej, tak usłyszałam dzisiaj w serwisie Yamahy, co Wy na to? Bo ja już zgupłam
              A przeczytałaś cały temat?
              Ja jeżdżę cały czas na Shell Ultra Advanced 15w50 pełny syntetyk,
              do nowego silnika teresowego też my polecał taki olej, oczywiście w serwisie wcisną Ci pewnie yamalube nie lej tego, to siuwaks.
              Można powiedzieć że twój silnik po 12 tys km już się ułożył więc spokojnie lej pełną syntezę, tylko nie castol a będzie git.
              Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
              No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
              sigpic

              Komentarz


                haaaaaa oczywiście że przeczytałam, dlatego też byłam przekonana że pełny syntetyk, tym bardziej że teraz mam 10W50 syntetyk, no ale jak mi wyskoczył z mineralnym to mnie zatkało, no może nie zatkało bo dałam rade jeszcze wydukać "czemu?" Castrol nie powiadasz? a właśnie jakiś super turbo raceing doładowanie mi gdzieś wpadł w oko że taki jest. Czemu Castrola nie polecasz?

                - - - Zaktualizowano - - -

                dobra stop, cofam pytanie dlaczego Castrola nie polecasz bo znowu się zacznie. Teraz mam 10W50 pełny syntetyk niewiadomej marki, mogę teraz nalać ten Shellowski 15W50 i będzie git? czy szukać jakiegoś z tym czary mary 10W50?

                Komentarz


                  Zamieszczone przez bunia Zobacz posta
                  haaaaaa oczywiście że przeczytałam, dlatego też byłam przekonana że pełny syntetyk, tym bardziej że teraz mam 10W50 syntetyk, no ale jak mi wyskoczył z mineralnym to mnie zatkało, no może nie zatkało bo dałam rade jeszcze wydukać "czemu?" Castrol nie powiadasz? a właśnie jakiś super turbo raceing doładowanie mi gdzieś wpadł w oko że taki jest. Czemu Castrola nie polecasz?
                  Castrola jest bardzo dużo podrabianego na rynku więc nie wiadomo na co trafisz,
                  Jeśli 10w to możesz brać taki http://hand-all.pl/sklep/motocykle/s...10w-40-1l.html

                  ja używam tego
                  Syntetyczny olej w technologi R.C.E. do smarowania nowoczesnych wysokoobrotowych, czterosuwowych silników motocyklowych pracujących w warunkach największych obciążeń. Zalecany do silników motocykli wyścigowych.Shell Advance 4T Ultra 15W-50 (1l) - Nazwa pr


                  Co wlejesz to i tak będzie jeździła, jak nie kręcisz silnika mocno to nie będzie brała oleju wcale.
                  Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                  No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                  sigpic

                  Komentarz


                    dziękuję

                    Komentarz


                      Marcin sam piszesz często o wypowiadających się na forum teoretykach że nie mają pojęcia o pewnych sprawach a zabierają głos bez doświadczenia w praktyce a teraz wyskakujesz z siuwaksem Yamalube, tak się składa że w poprzednim sezonie przelatałem dwie wymiany na pólsyntetycznym 10W40 Yamalube i w porównaniu z Motulem czy Repsolem o takich samych parametrach z opakowania które zalewałem wcześniej Yamalube wypada najlepiej w odczuciach podczas eksploatacji mam tu na myśli sklejanie sprzęgła, odgłosy pracy silnika, zużycie oleju. Tydzień temu wlałem Elfa bo Yamalube nie było. Pierwsze spostrzeżenia to praktycznie nie ma sklejenia sprzęgła silnik pracuje mniej-więcej tak samo co do zużycia oleju nie mogę nic na razie powiedzieć, dystans pokonany od wymian 310 km.

                      Komentarz


                        Ja jeżdżę na Yamalube w xt660z i bardzo go chwalę. Ktoś na forum (przepraszam, ale nie pamiętam kto) napisał, że Yamalube nie jest tak popularny, więc rzadko zdarzają się podróbki - to mnie przekonało. Kupuję go wysyłkowo u przedstawiciela na Polskę.

                        Komentarz


                          Zamieszczone przez robkri Zobacz posta
                          Marcin sam piszesz często o wypowiadających się na forum teoretykach że nie mają pojęcia o pewnych sprawach a zabierają głos bez doświadczenia w praktyce a teraz wyskakujesz z siuwaksem Yamalube, tak się składa że w poprzednim sezonie przelatałem dwie wymiany na pólsyntetycznym 10W40 Yamalube i w porównaniu z Motulem czy Repsolem o takich samych parametrach z opakowania które zalewałem wcześniej Yamalube wypada najlepiej w odczuciach podczas eksploatacji mam tu na myśli sklejanie sprzęgła, odgłosy pracy silnika, zużycie oleju. Tydzień temu wlałem Elfa bo Yamalube nie było. Pierwsze spostrzeżenia to praktycznie nie ma sklejenia sprzęgła silnik pracuje mniej-więcej tak samo co do zużycia oleju nie mogę nic na razie powiedzieć, dystans pokonany od wymian 310 km.
                          Jeździłeś kiedyś na pełnym syntetyku?
                          Oleje które wymieniłeś to ta sama półka, dla mnie to siuwaks, popatrz w tabele i porównaj ich parametry bo na opakowanu to wszyscy piszą że produkt jest super hiper.
                          Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                          No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                          sigpic

                          Komentarz


                            Marcin mówimy tu o normalnych budżetowych olejach a nie jakich super, chiper, duper drogich, jeśli ktoś jeździ wyczynowo to takie oleje powinien stosować a większość zwykłych motocyklistów do których i ja się zaliczam leje oleje z niższych półek. Prawda jest taka że jakość oleju można potwierdzić jedynie po odczuciach że tak powiem namacalnych czyli to co opisałem w poście #385 lub co jest raczej nie możliwe do sprawdzenia po bardzo dużym przebiegu, dlaczego nie możliwe bo nikt nie wie jaki jest duży przebieg na przykład do naprawy głównej silnika dla konkretnego motocykla zwłaszcza w Polsce gdzie z wiekiem przebieg motocykla maleje. Mam jeden przykład niestety nie miarodajny, Kolega kupił sobie nowego DL-650 z salonu od początku zalewał Elfa syntetyka ( Elf jako taki też "podobno" nie ma najlepszych opinii), nakręcił prawie 80 tys. km i sprzedał z tym nie małym przebiegiem jak na 5-io letni motocykl bo dorósł do czegoś o większej pojemności, motocykl chodził dobrze, regularnie serwisowany nie brał nawet gram oleju który kosztował go uśredniając około 27 zł/l, i co siuwaks ale silnika nie zniszczył. Pytasz mnie czy jeździłem na pełnym syntetyku, nie nie jeździłem bo moja Tenerka ma na liczniku 55 tyś. albo 155 tyś. albo 255 tyś.km zużywa mniej-więcej setuchnę oliwy na tyś km więc zdrowiej dla niej i bezpieczniej jest lać półsyntetyk właśnie ze względu na niewiadomy przebieg. Do nowego czy prawie nowego motocykla bez zastanowienia wlał bym pełny syntetyk. No chyba że mówimy o motocyklach na K tu lepiej stosować wszystko co najlepsze wtedy może troszkę dłużej pojeździ bez wybuchu czy zacieru a jeszcze mi się przypomniało że w ASO motocykli na K leją do silników tylko oleje Motorexa, co to kufra jest nie wiem ale leją i jakoś od wybuchu do wybuchu motocykle jeżdżą
                            Ostatnio edytowany przez robkri; 269.

                            Komentarz


                              Zamieszczone przez bunia Zobacz posta
                              dziękuję
                              Zalej Valvoline 10W50 i będziesz zadowolona. Tylko kup u jednego z przedstawicieli tej marki (na stronie Valvo spis).

                              W którym serwisie serwisujesz?
                              --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                              Komentarz


                                To tez właśnie drogą losowania Valvoline 10W50 wczoraj zakupiłam Do tej pory jeździłam do Uhma Bike, ale następnym razem raczej pojadę POLand POSITION. Jest też podobno dobry mechanik Pan Adam na Ordona który pracował wiele lat w serwisie właśnie na Połczyńskiej więc może do niego. Albo znowu zrobię sobie losowanie

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X