Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Olej i przebieg

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #61
    Czyli z tego co wyczytałem do tej pory uważacie, że nic się nie stanie jak zaleje moje ST syntetykiem lub półsyntetykiem.
    Nie wiem co ma wlane teraz ale chyba minerale. Aha i takie pytanie: jeżeli jest zalany mineralny to może to być powodem głośniejszej pracy po rozgrzaniu? Chodzi mi np. o zawory czy łańcuszek. Bo takową zależność zauważyłem. Jak się rozgrzeje to mu się bardziej chce cykać
    Faktem jest może też to, że trzeba dokonać regulacji zaworów i wymiany łańcuszka ale nie o to mi teraz chodzi.
    Pozdro Giani
    Ostatnio edytowany przez giani; 102.
    ...tylko silnych los obdarza hojnie...

    Komentarz


      #62
      Zakupilem takiego oleja i jutro zalewam http://www.petro-oil.szczecin.pl/ind...d_product=1215
      olej-52,70zl + przesylka 13zl

      Komentarz


        #63
        Zamieszczone przez giani xtz Zobacz posta
        Czyli z tego co wyczytałem do tej pory uważacie, że nic się nie stanie jak zaleje moje ST syntetykiem lub półsyntetykiem.
        Nie wiem co ma wlane teraz ale chyba minerale. Aha i takie pytanie: jeżeli jest zalany mineralny to może to być powodem głośniejszej pracy po rozgrzaniu? Chodzi mi np. o zawory czy łańcuszek. Bo takową zależność zauważyłem. Jak się rozgrzeje to mu się bardziej chce cykać
        Faktem jest może też to, że trzeba dokonać regulacji zaworów i wymiany łańcuszka ale nie o to mi teraz chodzi.
        Pozdro Giani
        Mineralny po rozgrzaniu ma mniejszą lepkość niż pełen syntetyk, więc bardziej stuka na mineralu.
        --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

        Komentarz


          #64
          Kowal napisz jak moto zachowuje sie na tym oleju. Jestem ciekaw jak to dziala

          Komentarz


            #65
            Ja mam ten zalany http://www.petro-oil.szczecin.pl/ind...id_product=952

            jeszcze się dokładnie nie mogę wypowiedzieć bo dopiero na nim z 500km przejechałem, sprzęgło trzyma, zmiana biegów OK. no i po długim postoju sprzęgło się nie klei.

            Komentarz


              #66
              Witam ja obecnie jezdzę naValvoline Motorcycle 4T 20W-50
              kiedys był zalany castrolem 10w40 jednak po wymianie plytek zaworowych i kilku czynnosci serwisowych
              mechanik doradzil aby wlasnie zastosowac olej tych parametrów tak jak producent zaleca w serwisowce
              musze przyznac ze po regulacji zaworów oraz zalaniu tym olejem silnik znacznie sie wyciszył biegi ciszej sie wrzucają ogólnie jestem zadowolony
              nie odczułem zadnych zmian w pracy sprzegła
              polecam

              Komentarz


                #67
                Zamieszczone przez klaudiusz Zobacz posta
                Witam ja obecnie jezdzę naValvoline Motorcycle 4T 20W-50
                kiedys był zalany castrolem 10w40 jednak po wymianie plytek zaworowych i kilku czynnosci serwisowych
                mechanik doradzil aby wlasnie zastosowac olej tych parametrów tak jak producent zaleca w serwisowce
                musze przyznac ze po regulacji zaworów oraz zalaniu tym olejem silnik znacznie sie wyciszył biegi ciszej sie wrzucają ogólnie jestem zadowolony
                nie odczułem zadnych zmian w pracy sprzegła
                polecam
                Ktoś pamięta naszą dyskusję na starym forum nt. olejów? Większość kolegów zachwycało się synt a ja upierałem się na mineral 20W40. Miałem zastrzeżenia, że na 1/2synt i synt twardo wchodzą biegi i ostro zaskakują. Wręcz czułem zazębianie trybków. Zmieniłem na Castrola 20W40. I biegi chodzą leciutko i miękko, niezależnie czy olej zimny czy w jeździe po mieście włącza się wentylator. I takie coś mi odpowiada i zapewne odpowiada skrzyni mojej ST.
                Może nie jestem uzdolniony słuchowo, - nie zauważam jak niektórzy koledzy głośniejszej pracy zaworów i innych el. silnika chodzącego na mineralu, aczkolwiek zapewniam, że głuchy nie jestem i świetnie potrafię osłuchowo rozróżniać szmery zastawkowe, płucne i odróżniać akcentację poszczególnych tonów serca.
                Zaś co do samego silnika - jasne, doskonale wiem że synt lepiej smaruje, aczkolwiek przy naszych przebiegach i żywotności silnika ST wg mnie nie będzie miało znaczenia jaki olej smarował ten silnik, bo i tak albo to moto przeżyje nas, albo zmienimy moto na nowsze, albo przestaniemy jeździć bo nam się znudzi.
                Rodzaj oleju na pewno ma znaczenie np w moim aucie, gdy przez rok przejadę 90kkm, aczkolwiek powiem, że w latach 1999-2002 śmigałem Corollą 1,6 na mineralu, a jak ją wykupiłem miała 3 lata/268kkm, zmieniłem olej na synt i też nic nie brała. Dziś auto u kolejnego właściciela ma prawie 600kkm i znów jeździ na mineralu, bezawaryjnie, bierze 1 litr/5-6kkm.
                I stąd m.in. moja opinia, że nie bądźmy mądrzejsi niż przewiduje ustawa - jest w manualu do XTZ 20W40 - to taki stosuję - i wciąż uważam, że po japończykach nie powinno się poprawiać. Mimo że w latach produkcji naszych moto królowały oleje mineralne. Ale nasze silniki właśnie pod takie oleje zostały stworzone.
                ...prawdziwy afrykaner sam wymyśla swoje historie, a potem zaczyna w nie wierzyć...

                Komentarz


                  #68
                  Klaudiusz, wybacz że nie ospisuje, ale po prostu nie ma mnie w domu.

                  Jedna uwaga. W manualu jest napisane jaką olej ma mieć minimalną jakość i lepkość. Lej jaki chcesz, mam Selektola który speałnia warunki jak w manualu - chcesz 10 litrów?

                  Panowie jeśli chcecie cieszczyć się długowiecznością silnika, jego stabilnością temperaturową, lejcie tylko i wyłącznie pełen syntetyk (nie żadne minreały po hydrokrakingu). Nie po to technologia idzie do przodu, nie po to produkują oleje super nowoczesne, nie po to testowałem różne oleje i dodatki na uczelni na laborkach by żyć w zacofaniu.. i społeczeństwo także. A jeśli ktoś chce - jego wybór. Poczytajcie rad ekspertów a nie laików.

                  P.S. nie zapomnijcie że po syntetyku silniki wybuchają, zatykaja się kanały olejowe, ciekna na potęgę, a po zalaniu mineralnym starego złomu, przestaje silnik brać olej.

                  Jutro zalewam Agipem 10W60. Mam nadzieje że nie przyłapie mi korbowodu
                  --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                  Komentarz


                    #69
                    Co do porównywania specyfikacji i parametrów olejów,przekonałem sie na własnej skórze że tyczą się one nowych olejów jeszcze nie używanych.Też kiedyś uważałem że nie liczy się marka oleju ale jego parametry tzn gęstość wskaźnik lepkości,klasa jakości itd i skoro dwa oleje mają wypisane na butelce te same parametry a jeden kosztuje 30zł za litr a drugi 60zł i obydwa są syntetykami to po co płacić więcej jak można mniej.Twierdziłem tak póki nie spotkałem się z olejem motocyklowym syntetycznym marki fuchs który okazał się totalnym gównem,zresztą nie tylko w tym jednym przypadku,te oszczędności skończyły się na dość kosztownym remoncie silnika (znam kilka takich przypadków z tym olejem )Teraz moje poglądy na temat oleju wyglądają tak że to nie parametry oleju świadczą o jego jakości a cena.Im droższy tym lepszy,po prostu za wyższą ceną markowego producenta stoi nie tylko jego doświadczenie w branży i opłata za markę ale i liczba i jakość użytych dotatków uszlachetniających dodanych do oleju.A w praktyce wygląda to tak że jeśli porównać oleje po zlaniu ich z butelki to raczej wszystkie będą zbliżone i po wlaniu ich do silnika będzie chyba niemożliwe wychwycić jakieś różnice w pracy silnika i na wszystkich silnik będzie dobrze pracował ale jeśli na tych olejach przejeżdzimy sezon to już różnice będą widocznea im cięższe warunki tym różnice większe.Po prostu w jakichś skrajnie niekorzystnych warunkach pracy silnika gorszy olej nie podoła zadaniu i remont gotowy.póki jeździmy spokojnie,robimy małe przebiegi,często zmieniamy olej,nie kręcimy silnika na czerwone pole itp to może i na takim fuchsie czy orlenie przejeździmy spokojnie i bezawaryjnie kilka sezonów ale czasem może się okazać że ten margines będzie za mały.U mnie wystarczyło że zostawiłem olej fuchs( podobno syntetyczny) po 2 tyś km na następny sezon i źle sie to skończyło.Kolega robi po 2 tyś km rocznie na motulu 300v i już trzeci sezon jeździ na tym samym oleju i ani po oleju ani po silniku nie widać niczego złego.Więc teraz wlałem pełnego syntetyka mobila racing 4t i nie będe się martwił czy czy olej da rade czy nie.Apropo oleju platinum,kolega przejeździł na nim sezon i wszystko chodziło normalnie ale w zimie po zdjęciu pokrywy zaworów okazało się że wałki rozrządu są suche jakby je ktoś umył benzyną,po prostu olej spłynął i na ściankach silnika i jego elementach nie pozostała żadna warstwa filmu olejowego,więc ocencie sami jak ten silnik będzie smarowany zanim pojawi sie w nim ciśnienie i olej dotrze do wszystkich jego elementów.tak więc niech każdy pomyśli czy warto oszczędzać i ile można zaoszczędzić na tańszym oleju motocyklowym.

                    Komentarz


                      #70
                      Syntety a syntetyk to jest ogromna różnica. Porównaj sobie bazy olejowe - wszystko się wyjaśni. Kiedy poczytasz, to będziesz kupował oleje po 60 zł i napiszesz coś mądrzejszego.
                      Pierwszy raz słyszę o olejach Fuchs że są do kitu. Ciekawe. A co temu komuś dokładnie się stało i Tobie co się stało?
                      Orlen spełnia kilka międzynarodowych norm, więc nie można się do niego przyczepić.
                      Dziś robiłem zawory w KLX 450 czy jakoś tak. Moto stało od połowy listopada w ciepłym garażu na świeżym oleju (Castrol jakiś tam..). Wałki też były prawie suche.

                      Nie ma pojęcia gęstości w oleju, jest lepkość.
                      --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                      Komentarz


                        #71
                        Zamieszczone przez george Zobacz posta
                        Kowal napisz jak moto zachowuje sie na tym oleju. Jestem ciekaw jak to dziala
                        Zalalem i pojezdzilem. Nie ma absolutnie zadnej roznicy na gorsze miedzy platinum a motulem. Powiem wiecej na platinum biegi z cala pewnoscia u mnie lzej chodza.

                        Komentarz


                          #72
                          Hehehe, lipa ten Motul jednak
                          --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                          Komentarz


                            #73
                            A czy ktoś widział olej półsyntetyk 20w50? Bo minerał taki jest, albo i może być pełny syntetyk bo jednak na oleju 20W ciszej pracuje silnik i tak nie świszczą trybiki
                            Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                            No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                            sigpic

                            Komentarz


                              #74
                              20W50 półsyntetyk:
                              - Silkolene Super 4 SF/SG
                              - Valvoline Dura Blend 4T SG
                              - Bel Ray Thumper
                              - Bel Ray EXP Synthetic Blend SG
                              - Valvoline Motorcycle 4T SG

                              Silkolene (Fuchs) są dobrymi olejami.
                              Ostatnio edytowany przez LukaSS; 4.
                              --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                              Komentarz


                                #75
                                W moim silniku na oleju 20W50 sprzęgło kiepsko rozłączało, po włączeniu 1 biegu potrafił zrobić klasycznego "kangura",teraz jest półsyntetyk 10W40 i jest ok
                                Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                                Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X