Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Olej i przebieg

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    No i byłem dziś na przeglądzie i tu moje wielkie zdziwienie, bo miałem dostęp czyli byłem fizycznie na warsztacie. Pytam gościa, a tak właściwie jaki olej lejecie na pierwszym przeglądzie do takiego jak mój, a on no tez Mobil 10W40 4T

    Ja myślałem ze za te 50zł/L to leją jakiś YamaLube czy cuś a oni zwykły olej i to jeszcze z beki !

    Czyli na dobre wyszło bo kupiłem sobie też mobila, ale zapłaciłem za 25zł/L i z butelek a nie z beczki :-)
    Made By Gloover

    Komentarz


      A ja tam kupiłem przed sezonem Orlen Platinium
      http://moto.allegro.pl/item106566131...hit_tanio.html w cenie wydaje mi się dobrej. I jestem bardzo zadowolony... jedyny mankament to, że jestem z Płocka, a Orlen też w Płocku, a mimo to olej dostałem tylko na allegro...

      Komentarz


        Zamieszczone przez gloover Zobacz posta
        No i byłem dziś na przeglądzie i tu moje wielkie zdziwienie, bo miałem dostęp czyli byłem fizycznie na warsztacie. Pytam gościa, a tak właściwie jaki olej lejecie na pierwszym przeglądzie do takiego jak mój, a on no tez Mobil 10W40 4T

        Ja myślałem ze za te 50zł/L to leją jakiś YamaLube czy cuś a oni zwykły olej i to jeszcze z beki !

        Czyli na dobre wyszło bo kupiłem sobie też mobila, ale zapłaciłem za 25zł/L i z butelek a nie z beczki :-)
        Hehe, spóźniłem się trochę z odpowiedzią/podpowiedzią, ale też bym polecał Mobila 10W40
        --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

        Komentarz


          Zamieszczone przez MIL81 Zobacz posta
          A ja tam kupiłem przed sezonem Orlen Platinium
          http://moto.allegro.pl/item106566131...hit_tanio.html w cenie wydaje mi się dobrej. I jestem bardzo zadowolony... jedyny mankament to, że jestem z Płocka, a Orlen też w Płocku, a mimo to olej dostałem tylko na allegro...
          Dwa lata temu byłem w Płocku i myślałem, że w mieście - siedzibie producenta (petrochemia płock) będzie tanie paliwo, a tu nic z tego
          --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

          Komentarz


            Dzis do 660 zalalem 3 litry Yamalube 20W50 (30 zl litr), wczesniej byl Castrol Actevo 20W40 (35 zl litr) i biegi troche lepiej (bardziej miekko) wchodza, poza tym na razie nie zauwazylem zmian, ale dopiero 15km na tym oleju zrobilem Wymieniam co 6kkm. Filtr oleju K&N 25zl, powietrza Hilfo 40zl. Przebieg 66kkm.
            Kolega jezdzacy sporo ST polecil mi ten Yamalube i pewnie przy nim pozostane...
            Enduro nie klęka
            R 1100 GS '99 - limonka
            Pajero 3.2 DiD '03

            Komentarz


              Ciekawe kto ten olej dla Yamahy robi, tak samo jak dla Hondy czy Kawasaki.
              --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

              Komentarz


                Zamieszczone przez LukaSS Zobacz posta
                Dwa lata temu byłem w Płocku i myślałem, że w mieście - siedzibie producenta (petrochemia płock) będzie tanie paliwo, a tu nic z tego
                hehe na stacji Orlenu najbliżej rafinerii Orlenu jest najdroższe paliwo w całym Płocku. Przynajmniej tak było jeszcze ze 2-3 lata temu. Kukulska miała rację śpiewając: "Im więcej Ciebie, tym mniej ..."
                ------------------------------------------------------------------
                Trzeba kochać wszystkie motocykle.

                Komentarz


                  Do poprzednich moto kupowalem olej w intermotors tam gościu za lada po katalogu dochodził jaka oliwa ma być do danego modelu.

                  Lukass powiedz jaki masz olej, jakiej marki ile ma przejechane twoje ST czy silnik bierze oliwe

                  pozdro

                  Komentarz


                    Mobil 1 15W50 syntetyk. Zero brania, znaczy śladowe ilości. Przebieg: niby chyba ma ok. 55 tys., ale może trzeba jedynkę postawić przed? Brał mi jedynie w Paryżu, podczas lejącego się żaru z nieba, kiedy silnik pracował non-stop przez osiem godzin, ale przy okazji od temp. wyparowało 3/4 elektrolitu.
                    Zobaczę jak podczas szybkiej jazdy po autostradzie na tuningowym wydechu będzie chodził, znaczy brał olej.
                    --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                    Komentarz


                      Moja poprzednia ST (89r, 74 tys na budziku, lun 174) nie brała oleju od wymiany do wymiany. Jeździłem na Motulu 5100 10w40. Obecna ST też jeździ na tym samym oleju.
                      sigpic
                      "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

                      "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

                      Komentarz


                        Czy może mi ktoś wyjaśnić czemu olej powinno się wymieniać przed zimą? Ze szczególnym uwzględnieniem, czy chodzi o temperaturę, czy raczej o okres nieużytkowania.

                        Zauważyłem, że najważniejsze czynniki o których piszecie to lepkość kinematyczna w 100 stopniach oraz wskaźnik lepkości oleju. Co jest ważniejsze i jakie wartości są akceptowalne?(wskaźnik powiedzmy od 160 jak już napisano.)
                        Lepszy jest Mobil 1 Racing 4t 15w50 (20,7/159) czy REPSOL Moto Racing 10w50 (17,4/170)? Ceny porównywalne.


                        Przemyślenia na podstawie czerwcowego MV

                        Repsol Moto Racing wygląda bardzo fajnie 17,4/170 przy cenie 27,80zł/l

                        Motul 7100 ma gorsze właściwości od 5000 czyli lepiej brać lepszy półsyntetyk czy gorszy i droższy syntetyk?

                        Idąc dalej lepiej wziąć Orlen Platinum Moto 4T za 30zł/l czy nieszczęsnego Motula 300V Factory Line 10w 40 za 70zł/l? Orlen ma lepsze właściwości, ale jest z III grupy a Motul z V.
                        ------------------------------------------------------------------
                        Trzeba kochać wszystkie motocykle.

                        Komentarz


                          Przed zimą, ponieważ... w silniku tworzy się kwasne środowisko, czyli np. związki siarki, które działają "żrąco" na el. wewnętrzne silnika. W oleju są też produkty ze spalania pochodzace z komory spalania, opiłki metali, zanieczyszczenia ze środowiska zewnętrznego oraz - para wodna. To wszystko podczas zimy "kiśnie", robi się syf... Nie, tu nie zatykają sie kanały, nie robi z zawiesiny galareta itd. A i jeszcze jedno: olej mineralny czy niby ten "syntetyczny" pochodzi od ropy naftowej, więc podczas jego eksploatacji wytrącają się z niego różne (bardzo szkodliwe) pierwiastki.

                          Jeśli maszyna nie bierze oleju, jest dość nowa, to nie trzeba stosować olejów z wysokim wskaźnikiem lepkości. Im większa lepkość w 100 stopniach, wtedy zwiększają się opory ruchu.
                          Repsol syntetyk czy Mobil syntetyk? Obojętnie który weźmiesz. Repsol jest na zimno mniej lepki, jednak górę maja taką samą. Oba to nie syntetyki - porównaj z olejami na bazie grupu IV-VI. Oba to pewnie grupa III, wiec bez róznicy który weźmiesz. Proponuję na próbę Repsola, w końcu kawał europy na nim jeździ, a w PL jest prawie nieznany.

                          Przestrzegam tych którzy wylewają zużyty olej gdzieś do kanału czy na ziemię - olej jest ogromnie toksyczny dla środowiska - zwierząt, roslin i ludzi. Lepiej nazbierać go do jakiegokolwiek pojemnika (np. do pojemnika po płynie do spryskiwaczy) i oddać do utylizacji czy zakładu np. samochodowego, gdzie zużyty olej odbiera firma zajmująca się jego unieszkodliwianiem. Nie nalezy też oddawać firmie, która olejem opala swój zakład pracy, gdyż związki wydzielajace się do atmosfery są tak samo szodliwe jak zużyty olej wylany do kanału.
                          --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                          Komentarz


                            Reasumując: Można zalać nawet kujawskiego byle z pierwszego tłoczenia

                            Komentarz


                              Zamieszczone przez mudzahedin Zobacz posta
                              Reasumując: Można zalać nawet kujawskiego byle z pierwszego tłoczenia
                              Pod warunkiem że kujawski będzie syntetyczny i będzie miał super parametry. A tak szczerze mówiąc lej trzeba lać jak najlepszy i niema co na tym oszczędzać
                              .

                              Komentarz


                                Zamieszczone przez LukaSS Zobacz posta
                                Przestrzegam tych którzy wylewają zużyty olej gdzieś do kanału czy na ziemię - olej jest ogromnie toksyczny dla środowiska - zwierząt, roslin i ludzi. Lepiej nazbierać go do jakiegokolwiek pojemnika (np. do pojemnika po płynie do spryskiwaczy) i oddać do utylizacji czy zakładu np. samochodowego, gdzie zużyty olej odbiera firma zajmująca się jego unieszkodliwianiem. Nie nalezy też oddawać firmie, która olejem opala swój zakład pracy, gdyż związki wydzielajace się do atmosfery są tak samo szodliwe jak zużyty olej wylany do kanału.
                                "unieszkodliwienie" zwane inaczej powtórną rafinacją znaczy się że olej ten zostanie wykorzystany do produkcji nowego oleju to bardzo rozwijająca się ostatnio gałąź rynku olejowego

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X