Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Łożyska i uszczelniacze koła tylnego - dane techniczne

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #46
    Zamieszczone przez szwagier Zobacz posta
    Niestety tą środkową tuleję "wzięło" też z długości a nie znam nominalnej - tak, że jak by ktoś znał ten wymiar bądź miał rozebrane koło i mógłby zmierzyć długość tej tulei to byłbym wdzięczny
    zmierz odległość pogłębień na łożyska od wewnątrz w piaście, dodaj 0.1 na tulei i będzie ok.
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
    sigpic

    Komentarz


      #47
      Spróbuję w ten sposób -dzięki
      Przez to, że mieszkam w bloku a garaż mam 30km od chałupy w tygodniu mało mnie coś nie trafi. że nie mogę porobić przy motorze

      Komentarz


        #48
        Zamieszczone przez szwagier Zobacz posta
        Spróbuję w ten sposób -dzięki
        Przez to, że mieszkam w bloku a garaż mam 30km od chałupy w tygodniu mało mnie coś nie trafi. że nie mogę porobić przy motorze
        poszukaj garażu koło siebie, na zimę jest dużo ofert wspólnego trzymania moto w garażach.

        A jeśli chodzi o tulejkę to nawet zadzwoń do ASO i zapytaj o cenę, myślę że spokojnie w 40zł sie zmieścisz, licząc drogę dojazdu i tokarza na to samo wyjdzie rzeźbienie.
        Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
        No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
        sigpic

        Komentarz


          #49
          Ok sprawdziłem w aso - środkowa tuleja 65zł no może być, ale reszta razem 200zł
          Kupuję środkową a tamte dorabiam. A co do garażu to nie zmienię - może i daleko ale klimat jaki koza żeliwna wojskowa w garażu na której się jedzenie pichci, domek drewniany z piecem,i parę takich sobie motocykli kumpla w garażach -jakiś iż, kaśka, junak i takie jakieś mniej ważne tak, że będę się wkurwiał w tygodniu ale w weekendy odbijam sobie

          Komentarz


            #50
            No mam wszystko tuleję środkową dokupiłem zewnętrzne dorobiłem z nierdzewki - zrobiłem trzy komplety więcej - cena po kosztach + piwo za fatygę, czas paliwo - czyli 70zł

            Komentarz


              #51
              Więc i ja zabrałem się do wymiany łożysk w tereni, skoro wszystkim tak gładko idzie to czemu miałbym mieć inaczej Więc przedstawię co znalazłem:
              IMG_7849.jpgIMG_7851.jpgIMG_7852.jpg
              I zrodziło się kilka pytań.
              1. Tuleje z rysunków technicznych zamieszczonych na pierwszej stronie to tuleje dystansowe pomiędzy kołem a wahaczem, jedna z nich jest oznaczona nr 2 na schemacie natomiast tej drugiej nie ma oznaczonej ?
              2. Jak wynika z rysunku pomiędzy zabierakiem a kołem znajduje się tulejka (nr 5 na schemacie u mnie była tam włożona nakrętka, zdj), czy ma ktoś może rysunek techniczny takiej tulejki?
              3. Łożysko zabieraka też mam jakieś inne, od środka znajduje się na nim masywny metalowy pierścień (zdj)
              4. Od strony zabieraka łożyska oznaczone nr 7. To głębiej usadowione siedzi dobrze, natomiast to zewnętrzne jest luźne w kole, wygląda na to że trzeba będzie wytoczyć koło i wstawić tuleje żeby łożyska dobrze ciasno siedziały, czy ktoś wykonywał już takie manewry?

              Myślę że uda się koło odratować
              Ostatnio edytowany przez Elnino; 2808.
              Szukam czegoś co teoretycznie istnieje ale nikt tego nie widział...

              Komentarz


                #52
                Wszystko da radę zrobić tylko z gówna bata nie da się ukręcić.
                Ja na Twoim miejscu kupił bym używany zabierak i po sprawie, bo tu nie wiadomo czy jakiś wiejski matador właśnie nie toczył i przerabiał otworu pod dystans odpowiedni po zmianie łożyska.

                Zamieszczone przez Elnino Zobacz posta
                1. Tuleje z rysunków technicznych zamieszczonych na pierwszej stronie to tuleje dystansowe pomiędzy kołem a wahaczem, jedna z nich jest oznaczona nr 2 na schemacie natomiast tej drugiej nie ma oznaczonej ?
                Dokładnie, żółci ludzie jej nie narysowali na schemacie

                Zamieszczone przez Elnino Zobacz posta
                2. Jak wynika z rysunku pomiędzy zabierakiem a kołem znajduje się tulejka (nr 5 na schemacie u mnie była tam włożona nakrętka, zdj), czy ma ktoś może rysunek techniczny takiej tulejki?
                Na razie nie mam, ale może jeśli ktoś w wawie ma koło rozebrane to podrzuci i narysuję. Myślę że w ASO będzie kosztować nie więcej niż 40zł

                Zamieszczone przez Elnino Zobacz posta
                3. Łożysko zabieraka też mam jakieś inne, od środka znajduje się na nim masywny metalowy pierścień (zdj)
                Pewnie łożysko miało za małą szerokość więc koleś ratował się dystansem z kombajnu.

                Zamieszczone przez Elnino Zobacz posta
                4. Od strony zabieraka łożyska oznaczone nr 7. To głębiej usadowione siedzi dobrze, natomiast to zewnętrzne jest luźne w kole, wygląda na to że trzeba będzie wytoczyć koło i wstawić tuleje żeby łożyska dobrze ciasno siedziały, czy ktoś wykonywał już takie manewry?
                Otwór zewnętrznego łożyska już nie trzyma wymiaru, radził bym tego nie toczyć tylko wkleić łożysko, z doświadczenia mogę powiedzieć że prze toczenie osłabia się ścianka piasty i po jakimś czasie tuleja luzuje sie, nawet jak jest wciskana albo wklejana, szkoda czasu i pieniędzy na rzeźbienie.

                Zamieszczone przez Elnino Zobacz posta
                Myślę że uda się koło odratować
                Też kiedyś myślałem że Junakiem będę jeździł całe życie
                Poszukaj na allegro, jest kilka ofert gdzie ludzie sprzedają koła od st, na prawdę można spotkać dobrą rzecz i jeździć następne 20 lat zamiast kombinować jak koń pod górę i to z marnym skutkiem. Powodzenia.
                Ostatnio edytowany przez marcinjunak; 46.
                Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                sigpic

                Komentarz


                  #53
                  Tą tuleję właśnie dorabiałem bo u mnie była włożona podobna do twojej w aso kosztuje 100pln mam też dorobione zewnętrzne (patrz wyżej ) kumpel który sprzedał mi tenere a z którym razem siedzimy w garażu po dorobieniu tulej poszperał w szafkach i znalazł oryginalną tak, że mogę sprzedać za połowę ceny tzn. 50zł a jak masz zużyte też zewnętrzne to sprzedam obie za 70zł w aso duża 100zł a mała 45zł

                  - - - Zaktualizowano - - -

                  A jak chcesz dorobić to wymiary podam w niedzielę bo dzisiaj jadę na łykend do garażu i pomierzę - ale jak chcesz dorobić to szukaj tokarza co ma materiał odpowiedni bo ja materiał musiałem kupić i wychodzi nie mało ze względu na to, że musi być więcej coby w trzymaku tokarki umocować. A kilogram nierdzewki kosztuje 30zł a jest ciężka

                  - - - Zaktualizowano - - -

                  Plus cięcie z pręta kilkanaście złotych

                  Komentarz


                    #54
                    Zamieszczone przez szwagier Zobacz posta
                    A jak chcesz dorobić to wymiary podam w niedzielę bo dzisiaj jadę na łykend do garażu i pomierzę - ale jak chcesz dorobić to szukaj tokarza co ma materiał odpowiedni bo ja materiał musiałem kupić i wychodzi nie mało ze względu na to, że musi być więcej coby w trzymaku tokarki umocować. A kilogram nierdzewki kosztuje 30zł a jest ciężka
                    Będę jednak chciał dorabiać, jak byś mógł podać wymiary i jakieś fotki, a najfajniej jak byście się zgadali z Marcinem, byśmy mieli już prawie komplet rysunków do tulejek tylnego koła, pozostała by tylko ta długa z wnętrza piasty. Najprawdopodobniej będę wytaczał otwór w kole gdzie znajdują się 2 łożyska od strony zabieraka, dorabiał tam tuleję wklejał ją (ktoś mi ostatnio podsuwał pomysł żeby tam nad-spawać w okół i następnie wytoczyć na nominał, ale wydaje mi się że to będzie gorzej zrobione niż tuleja, co sądzicie? ), od razu dorabiał będę 2 tuleje dystansowe zewnętrzne i tą jedną pomiędzy zabierakiem a piastą.
                    Szukam czegoś co teoretycznie istnieje ale nikt tego nie widział...

                    Komentarz


                      #55
                      Napawać możesz ale obróbka tego potem nie jest taka prosta, dość głęboko trzeba spawać a jak pewnie wiesz alu pospawać bez wżerów i różnych purchli jest bardzo cieżko, tym bardziej że te piasty to nie czyste alu tylko dural, czyli syf i do tego kiepsko spawalny, oczywiście da się ale to już druciarstwo.

                      Jeśli już uparłeś się na tuleję to musi być ona na długość obydwu łożyska, ścianka jak najcieńsza, nawet ok 1mm, po wciśnięciu tulei trzeba ją jeszcze raz rozwiercić żeby zachować odpowiednie pasowanie na łożyska. Jest z tym trochę zabawy ale da się.
                      Jest jeszcze kwestia zabieraka, on musi być pasowany do piasty, jeśli jest wyrobiony albo piasta w mijscu styku to za jakiś czas będzie to samo co masz teraz.
                      Dobrze radzę, poszukaj drugiego koła, będzie taniej i szybciej.
                      Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                      No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                      sigpic

                      Komentarz


                        #56
                        Rysunki dzik312 wstawi w poniedziałek (projektuje nacodzień to może będą czytelne ) - ta środkowa(długa) kosztuje w aso 65zł moim zdaniem nie opłaca się dorabiać, chyba,że ma się kogoś kto za tak zwane grosze robi. Wstawi jeszcze fotki-zrobię i mu podeślę. Wrzuciłbym to dzisiaj ale nie umiem
                        Właśnie wróciłem z garażu nic nie robiąc ale śliwowicy z kumplem wypiliśmy sporo
                        Na szczęście kumpel musiał wrócić dzisiaj do domu to i ja się zebrałem;

                        Komentarz


                          #57
                          Hello,
                          Wrzucam rysunek pozostałych tulejek - nie znam się na rysunku technicznym, więc nie drwić tu ze mnie co do szczegółów
                          Tulejki koła-Model.jpg

                          Komentarz


                            #58
                            Dodam jeszcze to co nazbierałem dla siebie przy okazji wymiany łożysk. Kupowałem w sklepie Stożek - www.stozek.pl Mają cennik na stronie. Moje ceny są z 2011 roku.
                            Lozyska.jpg

                            Komentarz


                              #59
                              Zamieszczone przez dzik312 Zobacz posta
                              Hello,
                              Wrzucam rysunek pozostałych tulejek - nie znam się na rysunku technicznym, więc nie drwić tu ze mnie
                              he he ogólnie ok,
                              dodał bym tylko do wymiaru 120 tolerancję +0.2 żeby zawsze osiągnąć wymiar 120, jeśli nie to będzie "kosiło" łożyska.
                              O zamkniętym łańcuchu wymiarowym nie będę się wypowiadał
                              Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                              No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                              sigpic

                              Komentarz


                                #60
                                Haha dzik312 na rysunku się nie zna a w biurze projektowym pracuje
                                rozumiem, że prądu się nie rysuje ale - hahahahaha

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X