Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Pulsowanie wajchy tylnego hamulca

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [660] Pulsowanie wajchy tylnego hamulca

    Hejo.

    Jakiś czas temu poczułem pulsowanie wajchy jak hamuję. |Wajcha pulsuje i hamowanie jest nieliniowe, czuć że łapie i puszcza.
    W czym tkwi problem??
    Krzywa tarcza? Jeśli tak to czemu się skrzywiła?? Zaolejenie? Ale od oleju chyba wajcha by nie pulsowała. Przejechałem papierem tarczę i klocki, wygrzałem je z ewentualnego oleju. W sobotę się przejadę i sprawdzę czy coś to pomogło.
    Jakby jednak była krzywa, czy warto ją przetaczać czy nie bawimy się w takie zabiegi??
    Pozdrawiam

    #2
    jesli nie sciągałeś tarczy top tylko krzywa moze być.

    Mocno zuzyta tarcza jest podatna na skrzywienia np w wyniku mocnego jej rozgrzania podczas chamowania i np schłodzenia woda z kałuzy

    Można tez taka tarcze skrzywic np podczas zmiany opony lub innego incydentu...

    rozpędz koło i sprawdz czy tarcza pulsuje. najlepiej pierw odkreć zacisk zeby nie tarły klocki o tarcze....

    Komentarz


      #3
      Typowy objaw mocno krzywej tarczy. Dlaczego? Albo uszkodzenie mechaniczne (coś w nią strzeliło - czasem wystarczy niezdjęta z koła blokada ) albo była rozgrzana i kontakt z wodą (nagłe ostygnięcie) ją zwichrowało.
      Przetaczać nie ma sensu - trzeba by to zrobić z obu stron i zostałaby żyletka + żadnej gwarancji, że za chwilę znów jej się coś nie przytrafi. Szkoda pieniędzy. Ew. możesz jeszcze ją zdjąć i sprawdzić jak bardzo jest krzywa (ale jeśli na nodze czuć pulsowanie to raczej dosyć mocno) i ew. zdjętą próbować młotkiem przez drewienko naprostować - czasem udaje się w ten sposób odratować tarczę, ale nie wiadomo na jak długo i nigdy nie jest potem idealnie prosta.

      pzdr, Adam
      sigpic

      Komentarz


        #4
        Zamieszczone przez fxrider Zobacz posta
        ...ew. zdjętą próbować młotkiem przez drewienko naprostować - czasem udaje się w ten sposób odratować tarczę, ale nie wiadomo na jak długo i nigdy nie jest potem idealnie prosta.

        pzdr, Adam
        Prostowania jednak bym nie polecał, można tak zrobić w trasie żeby wrócić do domu ale nie na stałe.

        Komentarz


          #5
          a nowa to nie taki znów majątek ,poniżej 300 zeta można znależć
          Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
          Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

          Komentarz


            #6
            Mam za ok. 250 zł z przesyłką
            --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

            Komentarz


              #7
              ok. dzięki za info 250 to faktycznie niewiele, jeśli moje zabiegi nic nie dały, a pewnie nie dały to odezwę się na PW

              Komentarz

              Pracuję...
              X