Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

przewody hamulcowe w oplocie Goodridge do ST

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] przewody hamulcowe w oplocie Goodridge do ST

    Hejka,
    wczoraj przyjrzałem się moim gumowym przewodom i okazało się, że od nowości (91 rok) nie były wymieniane. Nie wyglądają najgorzej, ale z hamowaniem jest cienko, mimo dobrych klocków. Myślałem nad wymianą na te w oplocie, ale póki co, cena powalała. TEraz można kupić godridge na wszystkie tarcze, za mniej niż trzy stówki. Stąd moje pytanie - czy macie jakieś doświadczenia z tą firmą i tymi przewodami?
    Drugie pytanie dotyczy długości - znajomy mechanik mówił mi, że te z goodridge'a są robione na styk i podobno jak trampek stał na centralce to bardzo się tylny przewód naciągał. Ja mam podwyższaną kierę (4 cm) i centralkę, czy myślicie, że warto wziąć przewody dłuższe o te 5 cm od tego co oni tam oferują?

    #2
    zmierz sobie np sznurkiem albo cienkim drucikiem jakie są długie, kazdy możesz sobie inny przecież zamówić
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
    sigpic

    Komentarz


      #3
      Przewody w oplocie są OK i wiele osób tak powie w starych układach znacznie pomagają zwiększając siłę hamowania wyczucie.

      Dwa oddzielne przewody na przód mają długość 115 i 118 cm. Na tył trzeba zmierzyć (było o tym na forum ale wcięło po awarii).
      --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

      Komentarz


        #4
        W sklepach średnio liczą 100zł/mb przewodu. Albo inaczej 50zł/mb przewodu + 25zł za końcówkę (są dwie). Ostatnio samemu robiliśmy do trampka, wyszło dużo taniej. Widząc działanie hamulca przed i po tej operacji samemu również się przymierzam.

        Komentarz


          #5
          Zamieszczone przez LukaSS Zobacz posta
          Przewody w oplocie są OK i wiele osób tak powie w starych układach znacznie pomagają zwiększając siłę hamowania wyczucie.

          Dwa oddzielne przewody na przód mają długość 115 i 118 cm. Na tył trzeba zmierzyć (było o tym na forum ale wcięło po awarii).
          Dzięki.
          Łukasz, te długości to z pominięciem trójnika, tak?
          - nie no, chyba nie
          Ostatnio edytowany przez qba; 437. Powód: sam sobie odpisałem :)

          Komentarz


            #6
            Zamawiałem kilka kompletów przewodów HEL, po dwa z pominięciem trójnika i mniej więcej kążdy chciał taką długość. Zresztą, po co trójnik? Tylko pamiętaj, że śruba od pompy ma być wtedy dłuższa.
            --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

            Komentarz


              #7
              Pomierzyłem i wyszło mi tak: przód 122 - liczyłem drogę, tak jakby szły przez trójnik; a tył 75 cm.
              Teraz mam pytanie, jak wygląda ten przewód w oplocie na tył? Gumowy na drodze od pompy, najpierw ma taką metalową rurkę, poprowadzenie w dół. Czy te w oplocie montuje się tak samo?

              Komentarz


                #8
                z tyłu jest końcówka kątowa aby przewód się nie załamał

                Komentarz


                  #9
                  Ja ostatno wymieniałem na te gooridge, pasują, a nawet są przydługie lekko, ale nie ma problemu, też kierownice mam podniesioną troche i ciutek szerszą-Renthal. Tak że smiało nie ma sie co bać, hamują znacznie dobrze, choć heble miałem dobre, tylko 2 przewody stare zaczęły się już pocić przy oczkach.

                  Komentarz


                    #10
                    Podepnę się troszeczkę, mam nadzieję, że nikt nie będzie miał tego za złe

                    Przymierzam się do zakupu przewodów hamulcowych, śmigam po necie i właściwie znalazłem jakieś firmy HEL. Komplet przewodów z pominięciem trójnika wyjdzie pewnie ciut drożej, ale pewnie lepiej z odpowietrzaniem więc ciągle się zastanawiam, a pytanie brzmi: jak to przy klamce zamontować? Jaką konkretnie dłuższą śrubę potrzebuję na dwa przewody?
                    Kraina Pyrą i Gzikiem płynąca
                    Adwenczur Klab FB
                    Adwenczur Klab w sieci

                    Komentarz


                      #11
                      Tam montujesz śrubę o takiej długości jak masz oryginalnie przy rozdzielaczu od spodu (skręca ona ze sobą przewód lewy i prawy). Ja kupiłem co prawda przewody uwzględniając rozdzielacz ale tam też takowa śruba występuje. Zobacz poniższą fotkę - to jest ta najdłuższa śruba.
                      przewody-w-oplocie.jpg

                      Komentarz


                        #12
                        Zamawialem tam pare razy i jestem zadowolony z ceny i jakosci http://www.przewodystalowe.pl/

                        Komentarz


                          #13
                          Podbijam, mają tam naprawdę atrakcyjne ceny i ekspresową przesyłkę.

                          Komentarz


                            #14
                            ok, dzięki za cynk
                            Kraina Pyrą i Gzikiem płynąca
                            Adwenczur Klab FB
                            Adwenczur Klab w sieci

                            Komentarz


                              #15
                              Mała uwaga: pomijając trójnik zwykle wychodzi właśnie taniej, bo oszczędza się na 2 końcówkach, które są droższe od tych 40 cm przewodu.
                              Kiedyś kupiłem wszystkie potrzebne elementy w Olek Motocykle i sam zmajstrowałem z tego trzy przewody do GSy (tam trójnik nie bardzo da się pominąć) - wyszło coś koło 180zł.
                              Jeśli ktoś chce kombinować z inną pompą czy jakimiś doróbkami to zwracam przy okazji uwagę, że japońce (nissin, tokico) mają inny skok gwintów (M10x1.25) przy śrubach od przewodów niż europejczyki, które zwykle korzystają z brembo (M10x1 - gęstszy gwint) - łatwo przeoczyć taką różnicę i narobić sobie problemów próbując wkręcać
                              sigpic

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X