Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Amortyzator napędu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Amortyzator napędu

    Wszystko wskazuje,że kończą się gumy w piaście w związku z tym mam pytanko.Czy występują one jako zamiennik czy tylko orginał,ile mniej więcej kosztują i dlaczego tak drogo
    Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
    Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

    #2
    Z tego co mi wiadomo to się nazywa "amortyzator zrywu" czy coś takiego, mniejsza z tym, też chętnie zająłbym się tym bo wywalone są u mnie, nie mam pojęcia gdzie to dostać...

    Komentarz


      #3
      Tłumik drgań skrętnych to jest

      W serwisie można dostać (do Kaw pamiętam że kosztowało to grosze), ewentualnie można podłożyć cienką detkę - ale to taka rzeźba w ostateczności.
      --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

      Komentarz


        #4
        Tłumiki drgań skrętnych w niektórych silnikach są na wale korbowym a ten w piaście tylnego koła różnie zwą amortyzator zabieraka n.p
        Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
        Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

        Komentarz


          #5
          Też ciekawy jestem ile to kosztuje ale podejrzewam że nie mało.
          Dlatego nawet nie pytałem tylko wziąłem kawałek starej dętki nożyczki i słoiczek kleju, polecam!

          Komentarz


            #6
            A jak to zrobiłeś dokładnie Tomur?

            Komentarz


              #7
              Ale nie trzeba aż tak kombinować, ja ratowałem się też dętką. Wąską dętkę rowerową pociąłem na obrączki i pozakładałem je na pojedyncze klocki. Bez kleju, trzyma dłużej niż się spodziewałem.
              "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

              Komentarz


                #8
                Chodzi o numer katalogowy 5Y1-25364-00, czyli element 14 na rysunku.
                Katalog dotyczy wersji 4UX2 (oeania) jednak numer powinien być zgodny w europejskimi wersjami.


                bumper..jpg
                --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                Komentarz


                  #9
                  Ile to kosztuje i czemu tak drogo Do mojej tereski nr tej czesci to 3YF-25364-00
                  Ostatnio edytowany przez trocin; 48.
                  Enduro nie klęka
                  R 1100 GS '99 - limonka
                  Pajero 3.2 DiD '03

                  Komentarz


                    #10
                    Witam

                    Komplet oryginalny do mojej 3LD na piastę w Opolu kosztuje 177 zł brutto.
                    Moim skromnym zdaniem podkładanie jakiś dętek, klejenie itp. to druciarstwo.
                    Jak by nie było to jednak jest element układu napędowego a nie obicie fotela w domu przed telewizorem.

                    Pozdrawiam
                    Dawcy,świry,idioci...Ludzie nazywają nas różnie,jednak ta ciemna masa nie wie,że dzięki naszemu działaniu mogą się uważać za normalnych.Dla nas tylko przeciętnych...

                    Komentarz


                      #11
                      Zamieszczone przez piotr13 Zobacz posta
                      Wszystko wskazuje,że kończą się gumy w piaście w związku z tym mam pytanko.Czy występują one jako zamiennik czy tylko orginał,ile mniej więcej kosztują i dlaczego tak drogo
                      Jakie mogą być objawy uszkodzenia tego elementu o którym mowa?
                      sigpic

                      Komentarz


                        #12
                        Adamk1990 !
                        Nie widziałem wcześniej pytania. Co do tego jak to zrobiłem to tak:

                        Kawałek dętki od moto (dobra guma)-wycinasz plasterki które pasują na jedną i bocznych-pracujących powierzchni.
                        Symetrycznie do każdego trójkąta, albo tylko do większych lub mniejszych (zależy ile luzu-zabierak ma wchodzić ciasno).
                        Plasterki dętki przykleiłem na super kauczukowy klej do podłogi.
                        Klej nie ma specjalnego znaczenia - byle włożyć przy wyciąganiu i tak się rozleci. (nie używaj taśmy tylko klej)
                        Na logikę podkładki dętkowe powinny być po niepracującej stronie trójkątów (a dokładniej po stronie pracującej przy odbiciu a nie ciągnięciu)

                        Sposób Beniamin'a - sprytnie, ale ja zostaję przy swoim.
                        PS to jest rzeźbienie i zawsze można wymienić na nowe ale to jeszcze do zaakceptowania. Rozebrałem to po kilku tyś km i było ok.

                        Komentarz


                          #13
                          Hmm.. Będę miał trochę czasu to grzebnę to w końcu, na początek lakierek nowy trza położyć i tłoczek nowy ze szlifem Najwyższa jush pora, pozdro

                          Nie pisz tak proszę Ciebie, okropnie wygląda, a po drugie dbaj o język ojczysty.
                          LukaSS
                          Ostatnio edytowany przez LukaSS; 4.

                          Komentarz


                            #14
                            Zamieszczone przez yaraso Zobacz posta
                            Jakie mogą być objawy uszkodzenia tego elementu o którym mowa?
                            Objawy są takie. Puszczasz sprzęgło i czujesz szarpnięcie przy ruszaniu wynikające z luzu zębatka tylna - koło. Ogólnie obajwy to szarpanie przy dodawaaniu i odejmowaniu gazu. Nie wiem jak to dokładnie opisać.
                            BYŁA I POZOSTANIE NA ZAWSZE W MEJ PAMIĘCI
                            YAMAHA XTZ 750 SUPER TENERE 89' CHESTERFIELD


                            Ja tu tylko sprzątam

                            Komentarz


                              #15
                              Do mojej tereski w/w element kosztuje 200zl w Lublinie...
                              Enduro nie klęka
                              R 1100 GS '99 - limonka
                              Pajero 3.2 DiD '03

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X