Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Hamulec tylny nie działa, gdy jest mokro

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [660] Hamulec tylny nie działa, gdy jest mokro

    Witam!
    XTZetka stoi w garażu i czeka na parę detali, których potrzebuję, by poskładać ją do kupy (już niedługo :-) , a w międzyczasie chciałem podpytać na taki temat: co jest przyczyną, że tylny hamulec NIE HAMUJE zupełnie przy jeździe w deszczu? Na sucho żyleta, na mokro nie hamuje. Klocki mają jeszcze zapas 'mięsa' - są ok.
    Klocki mam wymienić na inne? Coś z tarczą? Czy może nie jeździć w deszczu? :-)

    Pozdr!

    #2
    moze opona jest tak sliska, ze po prostu nie czujesz, ze jest zblokowana na mokrym? jezdze na takim dziwnym rowerze "ostre kolo" mozna sobie wygooglowac i tam naprawde sie wie, co sie dzieje z tylnym kolem i zdarzyly mi sie takie opony, na ktorych na mokro nie dalo sie tak naprawde ani hamowac, ani przyspieszac ;-) - wiem, ze to zupelnie inny kaliber, ale kto wie, czy nie masz w moto tego samego.

    jesli masz centralke, to mozesz go popolewac woda i zobaczyc, co sie tam dzieje w sumie, nie?
    Pzdr!
    prawko juz na 650, XTZ750 byla moim pierwszym moto, a teraz mam frajde

    Komentarz


      #3
      HM.... śliska opona, nie no - czułbym, że mi zarzuca tyłem myślę. I słyszałbym, że się ślizga. Centralkę mam, mogę polewać - ale domyślam się, że po prostu klocki ślizgają się po tarczy (?). Dzięki i czekam na kolejne pomysły.

      Komentarz


        #4
        ja tak kiedys myslalem, ze mi lancuch w rowerze spadl, bo nie czulem zadnego oporu na pedalach... a tylne kolo twardo zablokowane szlo... ale z drugiej strony faktycznie, powinienes wtedy tez czuc nieprzyjemnosci przy przyspieszaniu na mokrym... jakies twarde tam masz te klocki?
        Pzdr!
        prawko juz na 650, XTZ750 byla moim pierwszym moto, a teraz mam frajde

        Komentarz


          #5
          a pedał jest twardy jak na suchym? Jesli tak to tylko wymiana klockó ci pomoze ale szczerze mówiac pierwszy raz sie z takim czyms spotykam....

          Komentarz


            #6
            Pedał jest twardy. Poleję sobie wodą w garażu jak się ociepli i zobaczę. Pewnie klocki trza zmienić..
            P.S. Wczoraj pierwszy raz po 'remoncie' wyjechałem... super :-) Dziś Gdyni-Gdańsk na moto - temperatura 5stopni, ale odpowiednia liczba warstw ubrań + wysoka szyba, plus grzane manetki = nie czuć zimna w ogóle....
            Tylko... okulary... czy ma ktoś sprawdzony patent, żeby okulary nie parowały??? Bo kask fajnie, nie paruje, ale okulary parują, przy tej temperaturze od razu, gdy tylko się na światlach zatrzymam na parę sekund.

            Komentarz


              #7
              Środek dla nurków pomaga. Fiolka ok. 10ml to coś ok. 10 zł. Niestety okularnicy mają przechlapane. Na wizjerze antifog i rewelacja, a na okularach mgła :/
              --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

              Komentarz


                #8
                Zamieszczone przez dera Zobacz posta
                Tylko... okulary... czy ma ktoś sprawdzony patent, żeby okulary nie parowały??? Bo kask fajnie, nie paruje, ale okulary parują, przy tej temperaturze od razu, gdy tylko się na światlach zatrzymam na parę sekund.
                Tak, soczewki.
                Biegam w okularach, w kosza gram w okularach, na rowerze zawsze w okularach, a pod kask moto tylko soczewki - niesamowity skok jakosci. Jesli tylko nie masz jakichs zdrowotnych przeciwwskazan, to sprobuj, naprawde warto Nikt Ci przeciez nie kaze w nich spedzac calych dni.
                Pzdr!
                prawko juz na 650, XTZ750 byla moim pierwszym moto, a teraz mam frajde

                Komentarz


                  #9
                  najtanszy srodek na parowanie to mydło w płynie. wystarczy przetrzec i nie paruje. testowane na szybie od kasku . niewiem jak z okularami czy nie bedzie gorszej widocznosci. Pewne jest ze działą i do nabycia w wc na kazdej stacji paliw

                  Ps : spróbuj dowiedzieć się u optyka. są chyba specjalne płyny do okularów które powoduja ze okulary nie parują...

                  Komentarz


                    #10
                    Popróbuję, popróbuję. A ktoś ma doświadczenia z: http://optyline.pl/product/Optifog+Essilor ??
                    Jakieś szkła ponoć nieparujące??

                    Komentarz


                      #11
                      Umówiłem się z optykiem, że pójdę jego szkła testować z kaskiem.... zobaczymy co z tego wyniknie. Dam Wam znać :-)

                      Komentarz

                      Pracuję...
                      X