Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ślizg łańcucha

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Ślizg łańcucha

    Czy ktoś zna jakieś źródło gdzie można znaleźć ten element? Na allegro czasem się trafi, ale jeśli ten plastik ma prawie 20 lat to sam nie wiem. Mój sparciał na tyle, że popękał i połamał się w drobny mak.

    U yamahy chcą 240 - 260.
    Cena z lekka niehumanitarna.
    -----------------------------------------------------------

    Numer części: 3LD-22151-00

    Większość ślizgów u yamahy to ...-22151-...

    Występuje to pod nazwami:
    Seal guard
    KETTENSCHLEIFER
    Kettenführung
    Sello de guarda, Sabonete dianteiro
    Kluzátko řetězu
    Ostatnio edytowany przez Krzsiek; 62.

    #2
    Mnie też nurtuje ten problem już od dawna, przymierzałem się żeby zrobić jakąś małą przeróbkę ze ślizgu od ktma bo kosztuje 60zl nówka w serwisie ale niestety trzeba by poczynić jakieś przeróbki w mocowaniu czego nie za bardzo chcę robić, na razie tez kupiłem na aledrogo za 50zł i jakoś się jeździ bo łańcuch nie ociera o wahacz ale ciągle nurtuje mnie ten fakt że przydał by się nowy cena yamahy myślę jest nie do zaakceptowania
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
    sigpic

    Komentarz


      #3
      A od jakiego ktm konkretnie? Bo co model to wygląda to zupełnie inaczej.

      Komentarz


        #4
        Zamieszczone przez Krzsiek Zobacz posta
        A od jakiego ktm konkretnie? Bo co model to wygląda to zupełnie inaczej.
        We wszystkich lc4 są takie same, ja myślałem o exc ale problem jest w tym że wszystkie te ślizgi mają mocowanie od góry czyli jak by pod łańcuchem więc trzeba by wiercić otworki w wahaczu

        tu np od lc4 ale nie pasuje bo to nie ta strona

        ale myÅ›lę że od exc 520 by podszedł
        Załączone pliki
        Ostatnio edytowany przez marcinjunak; 46.
        Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
        No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
        sigpic

        Komentarz


          #5
          Mocowanie inne, owszem.
          Jednak nie wiadomo czy wejdzie to przy łożysku. Maga tu być inne promienie. Nie mając w reku trudno stwierdzić.

          Komentarz


            #6

            Komentarz


              #7
              w tym sklepie jest ślizg do st? nie mogę znaleźć.
              Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
              No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
              sigpic

              Komentarz


                #8
                Raczej nie ma.

                Komentarz


                  #9
                  Po poszukiwaniach mogę powiedzieć, ze zamienników nie stwierdziłem. Można to nowe zdobyć tylko u Yamahy lub u dystrybutorów ich części. Cena wszędzie na świecie podobna, około 230 ~ 280 zł w zależności od miejsca. Można mieć szczęście i trafić na jakiś leżak. Można tez kupić używkę, która jak nie rozsypie się w reku to będzie ok.

                  Mając cenę na uwadze, zrobiłem sobie ślizgacz w przypływie wolnego czasu. Tworzywo ślizgu to poliamid, czyli nylon. Używane jest one min do takich celów jak w tym przypadku.



                  Komentarz


                    #10
                    A czy dał byś radę zrobic i dla mnie taki? Oczywiście za opłatą ale myślę że mniejszą niż oryginał co Ty na to?
                    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                    sigpic

                    Komentarz


                      #11
                      Usunięte na żądanie użytkownika

                      Komentarz


                        #12
                        Projekt jest prototypem i na dodatek rękodziełem, jak się sprawdza w życiu jeszcze nie wiem. Testy przede mną.

                        Co do wykonania, nie wykluczam, ze mógłbym, lecz nie mogę podać konkretnego terminu. Zapewne nie wcześniej niż w połowie maja.

                        @Szymek1960
                        To przykręcane do wahacza jest z blachy stalowej.
                        Korytko tez jest z blachy a ścianki pochylone są do wewnątrz. Tworzywo tez ma skośne boki.
                        Jedno w drugie jest wciśnięte i zabezpieczone z drugiej strony przed wysunięciem.

                        Komentarz


                          #13
                          Widzę że jesteś z wawy to może będę mógł do Ciebie podjechać jakoś po długim weekendzie na przymiarkę do st tego cuda? Jeśli by byli ludzie chętni to mogę to ocynkować albo pokryć jakąś inna powłoką galwaniczną żeby stal nie rdzewiała z czasem przed założeniem tworzywa na prowadnice.
                          Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                          No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                          sigpic

                          Komentarz


                            #14
                            Z ta powloką ochronna to bardzo dobra myśl. Robisz takie rzeczy (pytanie na przyszłość
                            Oględziny - w maju nie widzę przeszkód

                            Komentarz


                              #15
                              Usunięte na żądanie użytkownika

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X