Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Geometria,centrowanie koła przedniego xtz 660 Pilna sprawa

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [660] Geometria,centrowanie koła przedniego xtz 660 Pilna sprawa

    Witam,mam problem z wycentrowniem koła w tenerce ponieważ przed odaniem do serwisu popuściłem nyple napinajace szprych w celu łatwiejszego i dokrecania a nie wziałem pod uwagę mozliwości zmiany ośi obreczy wzgledem piasty.
    I Teraz ma prośbę do sznownych kolegów aby ktoś podał mi tą wartość.
    Najprostszym sposobem bedzie zmierzenie odłegłości miedzy obreczą a tarczą hamulcowa od wewnetrznej strony ,poprzez przyłożenie czegoś (kontownik,płaskownik) do obreczy zmierzenie do tarczy i odiecie grubosci tego kontownika.

    Był bym bardzo wdzięczny dla kogoś kto w wolnej chwili zmierzył by mi to.


    Pozdrawiam.

    #2
    Z tego co widzę w google to koła są te same co w 750. Jeśli cię to uszczęśliwi to zmierzyłem u mnie i od najbardziej wysuniętego punktu felgi do wewnętrznej strony tarczy hamulcowej ta odległość wynosi 28mm (tył)
    Lewa tarcza 28mm prawa tarcza 24mm (przód)
    Ostatnio edytowany przez napson; 2998.

    Komentarz


      #3
      Ni ... nie kumam o co biega...? Popuściłeś nyple żeby łatwiej odkręcać....co i po co? I co Ci da mierzenie?

      Komentarz


        #4
        Dzieki za pomiar ale w xtz 750 sa dwie tarcze a ja mam jedna z lewej strony i wydaje mi się że jest co inego ,ale nie jestem pewien.
        A dlaczego popuszczałem nyple od szprych bo nigdzie nie chcieli mi przyjać koła do cetrowania bo nie dało rady dokrecać szprych ,ja je podgrzewałem i odkrecałem .
        Co do pomiaru to dodam zdiecie o co mi chodzi.20150408_205734.jpg

        No to tak jak na zdieciu (przykładowo tylne) przyłożyć coś do obreczy i zmierzyc odległość do tarczy i dodać grubaść tego czegos na (na zdieciu szroki kontownik).
        Chodzi mi wewnetrzny wymiar miedzy bokiem obreczy a tarczom hamulcową .Tak jak pisałem przednie koło do xtz 660 ewetualnie xt 600.
        Pozdrawiam
        Ostatnio edytowany przez Robert91; 4105.

        Komentarz


          #5
          wszystkie sprawy z kołem zleciłbym temu gościowi http://allegro.pl/szprychy-centrowan...242924759.html

          Komentarz


            #6
            Golteria

            Komentarz


              #7
              Zamieszczone przez czeczen Zobacz posta
              Ni ... nie kumam o co biega...? Popuściłeś nyple żeby łatwiej odkręcać....co i po co? I co Ci da mierzenie?
              https://ty<br /> <br /> <br /> <br /...sz jakieś[IMG][IMG]u uuuuu[/IMG][/IMG]
              Zamieszczone przez Robert91 Zobacz posta
              Dzieki za pomiar ale w xtz 750 sa dwie tarcze a ja mam jedna z lewej strony i wydaje mi się że jest co inego ,ale nie jestem pewien.
              A dlaczego popuszczałem nyple od szprych bo nigdzie nie chcieli mi przyjać koła do cetrowania bo nie dało rady dokrecać szprych ,ja je podgrzewałem i odkrecałem .
              Co do pomiaru to dodam zdiecie o co mi chodzi.[ATTACH=CONFIG]18729[/ATTACH]

              No to tak jak na zdieciu (przykładowo tylne) przyłożyć coś do obreczy i zmierzyc odległość do tarczy i dodać grubaść tego czegos na (na zdieciu szroki kontownik).
              Chodzi mi wewnetrzny wymiar miedzy bokiem obreczy a tarczom hamulcową .Tak jak pisałem przednie koło do xtz 660 ewetualnie xt 600.
              Pozdrawiam
              Zamieszczone przez Robert91 Zobacz posta
              Witam,mam problem z wycentrowniem koła w tenerce ponieważ przed odaniem do serwisu popuściłem nyple napinajace szprych w celu łatwiejszego i dokrecania a nie wziałem pod uwagę mozliwości zmiany ośi obreczy wzgledem piasty.
              I Teraz ma prośbę do sznownych koleg&#243;w aby ktoś podał mi tą wartość.
              Najprostszym sposobem bedzie zmierzenie odłegłości miedzy obreczą a tarczą hamulcowa od wewnetrznej strony ,poprzez przyłożenie czegoś (kontownik,płaskownik) do obreczy zmierzenie do tarczy i odiecie grubosci tego kontownika.

              Był bym bardzo wdzięczny dla kogoś kto w wolnej chwili zmierzył by mi to.


              Pozdrawiam.
              Zamieszczone przez napson Zobacz posta
              Z tego co widzę w google to koła są te same co w 750. Jeśli cię to uszczęśliwi to zmierzyłem u mnie i od najbardziej wysuniętego punktu felgi do wewnętrznej strony tarczy hamulcowej ta odległość wynosi 28mm (tył)
              Lewa tarcza 28mm prawa tarcza 24mm (prz&#243;d)

              Komentarz


                #8
                Koło zostało ustawione na oko tak jak sie samo układało,teraz mierząc obręcz do lag koło jest bliżej lewej strony o jakies 3,5mm.
                Poprawka bedzie przy nastepnej zmianie opony ,a wiec tyle w tym temacie . Dzięki

                Komentarz

                PracujÄ™...
                X