Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

filtr paliwa - gdzie i czy w ogóle?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [660] filtr paliwa - gdzie i czy w ogóle?

    Czołem! Czy w małej tenerze jest filtr paliwa? bo szukamy z kolegą i znaleźć nie możemy.
    w manualu nic nie ma, a na zagranicnzych forach znalazłem jakieś info o mitologicznym tajemniczym patencie z jakąś siateczką w kraniku czy baku.
    Wiem, że można zamontować na przewodzie kranik-gaźnik tylko czy nie lepiej najpierw zajrzeć to tego pierwotnego, atawistycznego (;

    aha - jeszcze jedno - pompa paliwa w xtz 660? o co chodzi.

    Dzięki z góry za odpowiedzi w tym wielce ważnym temacie!
    Ostatnio edytowany przez nomadeurope; 341.
    Ténéré is the way to go!

    #2
    w małej tenerze nie ma filtra paliwa jest tylko siatka na kraniku w baku

    Komentarz


      #3
      Czy w takim razie tą siateczkę trzeba jakoś serwisować :-) ? Jak ?

      Komentarz


        #4
        Zamieszczone przez Kuna Zobacz posta
        Czy w takim razie tą siateczkę trzeba jakoś serwisować :-) ? Jak ?
        Jak wykręcisz kranik to będziesz widział czy jest brudna czy nie, jeśli tak to wystarczy przemyć i po sprawie.

        A z tą pompą paliwa to o co biega? Bo już nie raz było na forum.
        Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
        No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
        sigpic

        Komentarz


          #5
          Pytanie czysto formalne - czy coś co jest podciśnieniowe można nazwać "pompa", ale ok, już przeglądam dawne wątki! Może znajdę coś satysfakcjonującego (:
          Ténéré is the way to go!

          Komentarz


            #6
            w małej tenerze przez korek pod odpowiednik kątem widać czy jest syf przy kranikach, ogólnie nie polecam filtrów na przewodzie bo potem jak za późno na rezerwe przełączymy może pompa zassać powietrze a wtedy u mnie pomagała tylko dolewka nawet litra paliwa

            Komentarz


              #7
              Zamieszczone przez nomadeurope Zobacz posta
              Pytanie czysto formalne - czy coś co jest podciśnieniowe można nazwać "pompa", a
              Podciśnienie to po prostu jeden z rodzajów napędu membrany wiec jak najbardziej to jest też rodzaj pompy.
              Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
              No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
              sigpic

              Komentarz

              Pracuję...
              X