Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

XTZ 750 dławienie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] XTZ 750 dławienie

    Siemano!
    Słuchajcie Panowie, mam problem z dolnym zakresem obrotów w mojej Teresie. Mianowicie, jak rozgrzeje się moto to z dołu przy dosyć gwałtownym dodaniu gazu moto najpierw zdławi a dopiero później idzie w obroty. Generalnie wkręca się ładnie na wysokie obroty, równo chodzi na wysokich obrotach a mocy nie brakuje. Najgorszy jest ten pierwszy zryw, przy jeździe OFF ciężko bo z wolnych obrotów żeby zrywnie pójść to muszę strzelić ze sprzęgła z wyższych obrotów bo z samego odkręcenia manety najpierw go zdławi a dopiero potem pójdzie, jest to strasznie wkur... O postawieniu na koło to samo się tyczy, nie da się bo odkręcę manetę a on najpierw się zdławi a później jest zbyt wysoka prędkość żeby go poderwać do góry. Gaźniki od Ducati już parę tyś przebiegu mają, filtry powietrza czyste, wydech oryginał ale wydmuszka. Skład mieszanki wykręcony z 4 obroty, bo jak jest bardziej wkręcona to przy 5-6 tyś obrotów czarną chmurę wali. Jak jest wykręcony skład mieszanki na mniej obrotów to objaw dławienia jest ten sam dodam że na zimnym silniku nie ma objawu tego dławienia

    #2
    Sprawdź świece bo to wygląda na zbyt bogatą mieszankę/ lekko go zalewa. Sprawdź ssanie i poziom paliwa.

    Komentarz


      #3
      Dzięki wielkie linkę ssania mam bankowo luźna bo zawsze na to zwracam uwagę a możliwe jest to skład mieszkanki może być wykrecony tyle obrotów? Jak oryginalnie jest 2.5 ?

      Komentarz


        #4
        Jest winowajca, fakt faktem przyczynę znalazłem już dawno ale niestety nie miałem czasu się pochwalić. Dlatego dla przyszłych pokoleń wrzucam foto. Zmiana iglic ssania i jak ręką odjął

        20160806_151527.jpg

        Komentarz


          #5
          Jeżeli te iglice tak wyglądają po paru tysiącach to słabo to wygląda. Też kupiłem gaźniki od Ducatti jeszcze ich co prawda nie montowałem ale odczuwam pewien niepokój. Czy to zużycie wynika ze słabego materiału z jakiego je wykonano czy też z czegoś innego?

          Komentarz


            #6
            Sam nie wiem, ale powiem szczerze ze troche mnie zniesmaczyło.

            Komentarz


              #7
              Ciekawe, czy przyczyną nie jest przypadkiem kiepska jakość paliw na krajowym rynku, które podobno już nie przypominają benzyny a wszelkiej maści rozpuszczalniki.

              Komentarz

              PracujÄ™...
              X