Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Luzy na wahaczu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    łożyska zgadza się ale tulei niestety nie udało mi się namierzyć, złożę dzisiaj zapytanie do Yamahy i zobaczę ile zaśpiewają.

    Komentarz


      #17
      Około 160zł/szt, sam już to przerabiałem, bardziej opłaca się dać do napawania, lub znaleźć używki w dobrym stanie.

      Komentarz


        #18
        może to cos pomoże http://www.xtzclub.pl/threads/2176-%...Awigni-wahacza

        Komentarz


          #19
          Tuleje można by kupić używane, albo dać do tokarza stare na wzór żeby zrobił nowe. Na pewno będzie taniej niż w ASO.
          Można by jeszcze poszukać czy jakieś sworznie tłokowe nie mają takiej jak trzeba średnicy zewnętrznej, żeby je tylko skrócić i rozwiercić. Były by już solidnie obrobione i pewnie utwardzane z zewnątrz, ale nie wiem czy jest sens szukać, dać tokarzowi i już.

          Napawanie to nie jest dobre rozwiązanie bo napawana warstwa jest miękka, nie warto.

          Można by kupić cały wahacz z tulejami i łożyskami, widziałem ostatnio taki do 660 za 100zł więc do ST może się trafi. To nie pada często więc towar nie powinien być deficytowy.

          Nie wiem jak to wygląda to w 750tce, łożysko jeśli nie jest standardowe to może dobierze się jakiś standard plus tuleję redukcyjną, ktoś to na pewno już badał więc ktoś będzie wiedział co z tym zrobić. Tu mam na myśli łożyska toczne, bo ślizgowe (takie są w 660 nie wiem jak w 750) można łatwo kupić.
          Ostatnio edytowany przez Tomur; 101.

          Komentarz


            #20
            Zamieszczone przez Janas_WaWa Zobacz posta
            Ku..wa czytajcie do jakiego to motocykla, kolega ma st a nie małą teresę.

            Zamieszczone przez Myszak Zobacz posta
            Około 160zł/szt, sam już to przerabiałem, bardziej opłaca się dać do napawania, lub znaleźć używki w dobrym stanie.


            Zapytajcie rootolfa, przerabiał sprawę łożyska, nie mogę znaleźć tego tematu teraz, chyba go amba wpier..liła. Łożysko org kosztuje 150zł na ebay a nie tak jak u nas w aso 256zł.
            Ostatnio edytowany przez marcinjunak; 46.
            Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
            No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
            sigpic

            Komentarz


              #21
              Udało mi się namierzyć używkę, cały wahacz razem z kiwaczką, na zdjęciach nie wygląda to najgorzej z opisu sprzedawcy również wynika, że tuleje i łożyska nie są zajeżdżone więc mam nadzieje, że coś z tego wszystkiego złoże do kupyteraz tylko czekam na części i troszkę cieplejsze dni bo w nieogrzewanym garażu ciężko dłużej coś podłubać:/

              Komentarz


                #22
                Pisałem wcześniej w tym wątku o wymianie tulejek ślizgowych w "moim wahaczu"
                Tyle się urobiłem-może gdybym miał więcej miejsca w garażu i nie robił wszystkiego w kucki na podłodze to nie było by takie ale.
                Taki pożytek że zdemontowałem wahacz i nie zastanawiam się już co tam siedzi. A siedział smar który wciskałem przez kalamitki -stary miał inny kolor i ładnie było widać gdzie nowy doszedł.

                Ale do rzeczy. Ucieszony byłem że luz blisko zera spadł, pozrzucałem kilka razy motocykl z centralki i co...
                luz z powrotem z 5mm. Tak jak zresztą pisał Adam (prorok czy co) smar się ubił sworznie ułożyły... no jest lepiej trochę.

                Ale cóż z tego że nie ma luzu na łożyskach skoro śruby-osie mają luz w łożyskach tam gdzie powinny się blokować. Śruby nie wytarte, tak to już jest spasowane z jakimś tam luzem.
                Więc nie wiem na jakiej zasadzie łożyska obracają się na tych płaszczyznach na których powinny a nie na śrubie-osi na której mają luz??
                Jak coś się przyblokuje to będzie pracować łożysko na śrubie, co się zresztą czasem zdarza a tego co czytałem.

                Komentarz

                Pracuję...
                X