Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z dolnym łożyskiem amortyzatora

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Zamieszczone przez giani xtz Zobacz posta
    No to jest taki luz własnie. Jak wypłukałem cały syf to jest mały luz.
    Jak zaciupie to smarem to będzie niewyczuwalny. Zobaczymy.
    Jadę na poszukiwania śruby bo Lukass powiedział, że z ASO to 66zł.(...)
    Na poszukiwanie śruby weź łożysko, aby śruba dobrze leżała w łożysku.
    "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

    Komentarz


      Zamieszczone przez LukaSS Zobacz posta
      "Sprężynką" do środka mają być Ja u Ciebie widze, że jest odwrotnie.
      NO własnie też mi się tak wydawało. Czyli ktoś już coś robił i źle zmontował.

      Teraz tak.
      Znalazłem śrubę podobną. Trochę nad nią musi popracować tokarz.
      Chodzi o to, że ten odcinek bez gwintu jest dłuższy. Oznaczona jest 8.8
      Chyba będzie dobrze. Gdzieś widziałem w temacie, że 8.8 powinno wystarczyć.
      Jak macie inne zdanie na ten temat proszę o wskazówki.

      - - - Zaktualizowano - - -

      Aha.
      Jak coś to mam dostęp do uszczelniaczy. Tylko są trochę grubsze tzn. 18/26/5
      Te co ja miałem założone to były 18/26/4.5

      - - - Zaktualizowano - - -

      Jeszcze jedną mam informację odnośnie łożyska.
      Wewnątrz ma 12mm z małym haczkiem

      - - - Zaktualizowano - - -

      Zamieszczone przez lukasz_vip Zobacz posta
      Łożysko, które tam siedzi ma wymiary 12x25x11 i nie da się tego rozmiaru dostać.
      Jak pisał wcześniej lukasz vip potwierdzało by to, że łożysko się nie wytarło w środku. Tylko śruba dostała po d...

      Tak czy siak dla pewności zawiozę tokarzowi śrubę razem z amorem i łożyskiem, żeby to ładnie dopasował
      Jestem dobrej myśli bo tokarz to dobry magik(w dobrym tego słowa znaczeniu). Już nie jedną rzeczy mi wyrzeźbił z metalu
      ...tylko silnych los obdarza hojnie...

      Komentarz


        Zamieszczone przez giani xtz Zobacz posta

        Mam jeszcze jedno pytanie?
        Czy na zdjęciach które wrzuciłem z łożyskiem to te uszczelniacze są prawidłowo włożone?
        Nie powinny być przypadkiem odwrotnie?
        http://www.megazip.ru/ru/bike/yamaha...172394#g172494 Z tego rysunku wynika że było dobrze.
        "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

        Komentarz


          Mi też pamięć podpowiada, że powinny być założone sprężynką na zewnątrz.
          EDIT: zresztą miałoby to nawet sens.
          sigpic

          Komentarz


            Ma pamięć podpowiada, że w moim jak i w dwóch innych które miałem w ręku było sprężynką do środka Kto ma rację?
            --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

            Komentarz


              No właśnie.
              Czasu jeszcze jest trochę. Najprawdopodobniej w sobotę dopiero będę składał

              - - - Zaktualizowano - - -

              Zamieszczone przez Beniamin Zobacz posta
              http://www.megazip.ru/ru/bike/yamaha...172394#g172494 Z tego rysunku wynika że było dobrze.
              Fakt, że z rysunek pokazuje sprężynką na zewnątrz.
              Poza tym faktycznie miało by to sens jak pisał Adam. Wtedy dociskają się przy skręcaniu te podkładki z tulejkami i wszystko się uszczelnia.
              Ostatnio edytowany przez giani; 102.
              ...tylko silnych los obdarza hojnie...

              Komentarz


                W.g. mnie ustawienie tego ścianką do środka (sprężynką i wargą na zewnątrz) jest o tyle sensowne, że podczas pracy łożyska (skręcania na boki) wraz z jego talerzykami jest odkształcana sama warga, która jest elastyczna. Gdyby dać simmering ścianką na zewnątrz to byłaby ona zgniatana, zwiększając ryzyko jej uszkodzenia i nie zapewniając tak dobrego uszczelniania jak elastyczna warga uszczelniacza.
                sigpic

                Komentarz


                  Oj tam, zastanówcie się jak pracuje simmering, jak uszczelnia i co uszczelnia. Popatrzcie na oś koła (a właściwie na tulejki w które siedzą w simmeringach) - ta sama zasada pracy. Jak są tam włożone uszczelniacze? Śruba amora to jest ten wałek obracający się.
                  --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                  Komentarz


                    Śruba.JPG
                    Tutaj to ktoś sobie rowek zrobił
                    Trzeba przyznać, że i tak u mnie ta śruba nie było mocno wyrżnięta
                    ...tylko silnych los obdarza hojnie...

                    Komentarz


                      Zamieszczone przez LukaSS Zobacz posta
                      Śruba amora to jest ten wałek obracający się.
                      Tak, ale w ST (i nie tylko) ta śruba nie tylko obraca się, ale także trochę ugina na boki/kantuje. Gdyby chodziło tylko o obrót w osi (jak w kole) to można by zakładać tam łożyska igiełkowe (na pewno byłoby trwalsze od tego wynalazku). Niestety tak nie jest. Niedokładności wykonania (a widziałem kiedyś straszliwie krzywo powierconą kość zawiasu w ST) i praca ramy/wahacza (uginanie) wymuszają takie rozwiązanie, które może kompensować drobne ruchy w innych płaszczyznach bez ryzyka zakleszczenia się amorka.

                      A tak swoją drogą to n.p. w LC4 w przednim kole jest jeden simmering z wargą na zewnątrz. I nie pamiętam czy w ślimaku w ST też nie jest podobnie.

                      pzdr, Adam
                      sigpic

                      Komentarz


                        Pytanie gdzie jest większe ciśnienie.
                        Jeśli sprężynki będą do środka wtedy uszczelnienie nie pozwala żeby wydostawał się smar na zewnątrz(pewnie taka był idea żółtych ludzi).
                        Jeśli natomiast będą na zewnątrz zapobiegają dostawaniu się syfu do środka łożyska.
                        Wahnięcia łożyska są w granicach 1mm więc myślę że nie powinno mieć to wpływu na pracę uszczelniaczy i zamontował bym je sprężynkami na zewnątrz.

                        Podobna sytuacja miała miejsce z uszczelniaczami wahacza w kowala teresie albo moim xt, (tylko tam nie ma wahliwej pracy) niby powinny być sprężynkami do środka (tak było przynajmniej na fiszkach) ale wtedy przy dobijaniu smaru przez kalamitki wypychało wargi uszczelniaczy, więc wsadziłem uszczelniacze odwrotnie i sprawa rozwiązana.
                        Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                        No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                        sigpic

                        Komentarz


                          Wymiary łożyska są już na wiki:
                          "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

                          Komentarz


                            Znalazłem takie uszczelniacze. Tylko nie są twarde jak zimering. Tzn. nie maja tego utwardzenia jak w zimeringu.
                            Zdjęcie0582.jpg
                            Zdjęcie0583.jpg
                            Zdjęcie0586.jpg
                            Zdjęcie0588.jpg
                            Zdjęcie0589.jpg

                            Śrubę tokarz mi robił. Ale nie wiem jaka twardość. Na pewno twardrza niż 8.8
                            Powiedział, że twarda bo ledwo wytoczył
                            ...tylko silnych los obdarza hojnie...

                            Komentarz


                              Zamieszczone przez rootolf Zobacz posta
                              Wymiary łożyska są już na wiki:
                              http://wiki.xtzclub.pl/xtz/wiki/lozysko_xtz750
                              Zwymiarowałem jeszcze raz średnicę wewnętrzną.
                              "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

                              Komentarz


                                No to trochę zmienia postać rzeczy.
                                Dobrze, że na niosłeś poprawkę. Wczoraj już zaczęły się dywagację-jak to możliwe, że jest taka różnica miedzy śrubą a łożyskiem
                                ...tylko silnych los obdarza hojnie...

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X