Może podepnij się pod sygnał tam jest napięcie po przekręceniu kluczyka
Ogłoszenie
Zwiń
No announcement yet.
Gmole i inne graty do XT660Z
Zwiń
X
-
Co do osłony reflektora, to chyba obie formy są niezgodnie z przepisami, a na pewno szybka. Chodzi o rozpraszanie światła.
Osobiście bardzo podobają mi się kratki, ale muszą mieć odstęp do czyszczenia reflektora chyba, że motorek jeździ do 100km/h i daje drugą szansę muchom
Halogeny w Tenerce mogą okazać się przydatne zwłaszcza, że ma wysoko światło i jest duża różnica między drogowym a mijania. Halogeny proponuje przeciwmgielne z mijania.
kiedyś myślałem o poprawie oświetlenia. Zastanówcie się, czy jeden wąski (płaski) reflektorek mocowany w miejscu "haka" nie wystarczy? ...i przy byle wywrotce nie da się go stłuc
I jeszcze jedno! Niezależnie od mocy źródła światła np 55W używając mijania i dwóch halogenów mamy 165W (dodatkowo 110) a jeden dodatkowy 55W.
Przy mocy 48kM obciążanie alternatora, to bardzo ważny argument. Ja mam np manetki podgrzewane dodatkowo, to też zwróciłem na to uwagę.
Używając motocykla turystycznie, max obciążonego, to ważny argument. może np GS-y 1200 są oświetlone, ale tam jest w alternatorze chyba 700W.
Popadając w skrajności wymieniłem żarówki oświetlenia rejestracji i pozycyjne na diody, co dało mi dodatkowe parę W
__________________________________________________ __________________________________________________ ____________
Sumomoto Motocykle Kraków www.sumomoto.pl
Komentarz
-
ledy na dzień dzisiejszy (np te do GSów) raczej działają jak bardzo skuteczne i bezpieczne obrysówki, ale jest to super energooszczędne rozwiązanie. Mnie widać, ale inne lampy oświetlają na dzień dzisiejszy lepiej. tez jestem fanem tego typu oświetlenia.
Ksenony świecą super, ale są niebezpiecznie upierdliwe dla otoczenia. Na takiej wysokości jak ma je Tenera, w poprzedzającym samochodzie w nocy jest 12ta w południe -plaża.
Już samo mijania tak działa. Co z zagranicznymi wyjazdami? W Polsce wk... się kierowca, a za granica od razu policjant (to przemawia najbardziej). Tu jeszcze zachodzi potrzeba zmieszczenia gdzieś przetwornika.
__________________________________________________ __________________________________________
Sumomoto Motocykle Kraków www.sumomoto.pl
Komentarz
-
No w terenie to faktycznie super działa...bo na asfalt to bym się nie pchał z ksenonem.
Osoba jadąca z przodu na innym motocyklu mimo swoich świateł widzi własny cień
__________________________________________________ _______
Sumomoto Motocykle Kraków www.sumomoto.pl
Komentarz
Komentarz