Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki GPS na moto

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • ArturS
    odpowiedział(a)
    Niestety zupełnie zapomniałem zabrać larka do pracy. A rano na niego patrzałem Z domu mam za słaby transfer, kilka GB wysyłałoby się z dwa dni. W biurze mam ponad 50-150Mb na wyjściu, to pójdzie raz dwa. Wrzucę na dysk google, tam chyba można udostępniać.

    Zostaw komentarz:


  • DanielD
    odpowiedział(a)
    ArturS: udało Ci się umieścić gdzieś tę paczuszkę pod Larka?

    Zostaw komentarz:


  • sowizdrzal
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez ututalap Zobacz posta
    A co myslicie o garminie ZUMO 350 LM lub 660 LM jak Ktos uzywa prosilbym o uwagi
    Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
    O takie sprzęty musisz pytać ludzi na ADV.pl, tu raczej mało ludzi ma nawigację za połowę ceny motocykla
    Zgadza się, cena odstrasza. Już za połowę tej kaski można mieć Garmina z linii outdoorowych z paroma gadżetami ułatwiającymi
    endurzenie (kompas, wysokościomierz, mapy ,,customowe''...). Zaletą Zumo jest duży i dość czytelny wyświetlacz.

    Masz tu kilka argumentów: http://advrider.pl/viewtopic.php?p=163698#p163698



    Ostatnio edytowany przez sowizdrzal; 369.

    Zostaw komentarz:


  • marcinjunak
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez ututalap Zobacz posta
    A co myslicie o garminie ZUMO 350 LM lub 660 LM jak Ktos uzywa prosilbym o uwagi
    O takie sprzęty musisz pytać ludzi na ADV.pl, tu raczej mało ludzi ma nawigację za połowę ceny motocykla

    Zostaw komentarz:


  • ututalap
    odpowiedział(a)
    A co myslicie o garminie ZUMO 350 LM lub 660 LM jak Ktos uzywa prosilbym o uwagi

    Zostaw komentarz:


  • Piotr_J
    odpowiedział(a)
    Wielkie dzięki! Wszystko działa.

    Zostaw komentarz:


  • fxrider
    odpowiedział(a)
    W jakimś interpreterze PHP.
    Domyślam się, że masz Windowsa, więc najlepiej byłoby chyba zainstalować jakiś pakiet typu WAMP czy XAMPP, odpalić konsolę (cmd) ustawić zmienną PATH aby wskazywała na katalog z interpreterem PHP (bodajże to było tak: "set PATH=%PATH%;c:\php\bin" - oczywiście trzeba wskazać właściwy katalog) i wtedy dopiero można odpalić skrypt poleceniem "php nazwa.php"

    Ew. możesz popróbować w online'owych interpreterach, tak na szybko sprawdziłem, że w tym: http://sandbox.onlinephpfunctions.com/ jak się wytnie "<?php" z początku i "?>" na końcu to odpala ten skrypt.
    Jak wszystko się uda to skrypt powinien Ci wypluć komendę z parametrami dla programu gdal_translate i zawartość okrojonego pliku kalibracji .map

    Wtedy w konsoli (cmd) wchodzisz do katalogu x:\FWTools\ (podstawić prawdziwą nazwę katalogu; wcześniej trzeba doń skopiować wskazane katalogi z pakietu), uruchamiasz setfw.bat a potem wklejasz komendę otrzymaną ze skryptu:
    (przykład)
    Kod:
    setfw.bat [enter]
    bin\gdal_translate.exe -of png -projwin 649079.94396005 479109.46900423 659322.59887443 473330.05957838 xml\ars_vmap_l1.xml mapy\test_vmap_l1.png [enter]
    trochę pomiędli, poodlicza i w katalogu x:\FWTools\mapy pojawi się plik "nazwa_mapy.png" (tutaj "test_vmap_l1.png"). Tworzysz tam drugi plik "nazwa_mapy.map" i wklejasz doń drugą część wyniku ze skryptu:
    Kod:
    OziExplorer Map Data File Version 2.2
    test_vmap_l1.png
    test_vmap_l1.png
    1 ,Map Code,
    WGS 84,WGS 84,   0.0000,   0.0000,WGS 84
    Reserved 1
    Reserved 2
    Magnetic Variation,,,E
    Map Projection,Transverse Mercator,PolyCal,No,AutoCalOnly,No,BSBUseWPX,No
    Point01,xy,    0,    0,in, deg,  52,9.47562,N,  21,10.80228,E, grid,   ,           ,           ,N
    Point02,xy,  818,  461,in, deg,  52,6.18786,N,  21,19.61886,E, grid,   ,           ,           ,N
    Projection Setup,     0.000000000,    19.000000000,     0.999300000,       500000.00,     -5300000.00,,,,,
    Map Feature = MF ; Map Comment = MC     These follow if they exist
    Track File = TF      These follow if they exist
    Moving Map Parameters = MM?    These follow if they exist
    MM0,Yes
    MMPNUM,4
    MMPXY,1,0,0
    MMPXY,2,819,0
    MMPXY,3,819,462
    MMPXY,4,0,462
    MMPLL,1,  21.180038,  52.157927
    MMPLL,2,  21.329689,  52.155065
    MMPLL,3,  21.326981,  52.103131
    MMPLL,4,  21.177503,  52.105988
    MM1B,12.5
    MOP,Map Open Position,0,0
    IWH,Map Image Width/Height,819,462
    Zapisujesz, odpalasz plik .map w Ozim i ponownie go w tym programie zapisujesz/nadpisujesz (a dlaczego to wyjaśnione w komentarzu w pliku .php).

    Proponuję, żebyś na początek odpalił gdal_translate z w/w podanymi danymi przykładowymi (są ok - powinna wyjść ta sama mapka jak przykładowa załączona w pakiecie).

    pozdrawiam, Adam

    Zostaw komentarz:


  • Piotr_J
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez fxrider Zobacz posta
    na obecnym etapie wymaga (bardzo podstawowej) znajomości PHP, żeby go użyć, bo zmienne edytuje się bezpośrednio w kodzie (no i trzeba też potem odpalić)
    pozdrawiam, Adam
    Ok, teraz bardzo durne pytanie - czym odpalić skrypt?
    Mam zainstalowany FWTools 2.4.7, umiem sobie wyedytować współrzędne w skrypcie przy pomocy Notepad++, ale co dalej?
    Z góry przepraszam za moją niekwestionowana ułomność informatyczną.

    EDIT: Już sobie poradziłem. Postawiłem szybko XAMPP. Jednak używanie Google nie boli.
    Ostatnio edytowany przez Piotr_J; 2564.

    Zostaw komentarz:


  • ArturS
    odpowiedział(a)
    Zmieniła się AM Oziego, Igo i innych nie ruszałem, bo nie używam.

    Zostaw komentarz:


  • DanielD
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez ArturS Zobacz posta
    Ta paczka była ode mnie. Jutro postaram się wrzucić na jakiś serwer.
    ooo...Panie będę wdzięczny
    Coś się zmieniło od tamtego czasu jak ją tworzyłeś?

    Zostaw komentarz:


  • ArturS
    odpowiedział(a)
    Ta paczka była ode mnie. Jutro postaram się wrzucić na jakiś serwer.

    Zostaw komentarz:


  • DanielD
    odpowiedział(a)
    Na forum AT była dostępna pod linkiem paczka "usprawniająca" do LARKa 35AT ale link niestety już nie lata... czy ktoś jest w posiadaniu takiej "paczki" i mógłby udostępnić lub wysłać mi na maila? Z "usprawnianiem" chyba sobie poradzę, bo u czarnuchów dość obficie to opisywali.
    No chyba, że ktoś ma już do tamtego tematu upgrade to będę jeszcze bardziej wdzięczny

    Zostaw komentarz:


  • sowizdrzal
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez fxrider Zobacz posta
    Jeśli chodzi o rastry: ja mając garmina obsługującego (odczytującego) tracki z plików GPX (czyli dot. to outdoorowców od Colorado w górę) robię to w ten sposób: mam PPC z Ozim(CE), z analogicznym zestawem map rastrowych jak na garminie. W Ozim wyklikuję sobie ślad (track), zapisuję, otwieram w programie G7ToWinCE w którym konwertuję ślad (i ew. też waypointy jeśli trzeba) do pliku .GPX. Z garmina wyciągam kartę MicroSD....
    Tak, opisywałeś już gdzieś na forum ten patent, jest bardzo logiczny. Mnie jednak chodzi o coś innego: zrobić jeden zestaw map, np. tylko na Garmina,
    a na Ozi juz nie kombinować. Chodzi o to, żeby rysować ślad na jednym urządzeniu i nawigować na drugim na tych samych mapach. I nieważne,
    czy łączę się z mapami w Garminie via BaseCamp, czy mam w netbooku/tablecie/... MapSource'a z tymi samymi mapami w wiadomej wersji.

    Z drugiej strony wiem, że jeśli w PDA masz alternatywne urządzenie nawigacyjne, to jest bezpieczniej. Ale tych map nie chcę dublować
    na dwie wersje, do wygodnego minimalizmu dążę.

    EDIT: oczywiście dzięki za skrypt.
    Ostatnio edytowany przez sowizdrzal; 369. Powód: EDIT1

    Zostaw komentarz:


  • fxrider
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez sowizdrzal Zobacz posta
    Ja bym był chętny. Hardcoding to to, co lubię. Wpisywanie danych w GUI przez userów to zbędna fanaberia, zabiera 50-80% czasu pracy nad projektem
    Hej,
    paczka jest do pobrania tutaj: http://d.aude.pl/geogetter04b
    Na początku pliku .php jest komentarz który powinien większość kwestii wyjaśnić.
    Wymaga zainstalowanego pakietu FWTools.
    Im większy numerek levelu tym większy i bardziej dokładny plik wynikowy (2x większa rozdzielczość krawędzi). Z praktyki do endurzenia polecam VMAP Level 1. TBD za bardzo szczegółowe są (i nie mają też pokrycia całego kraju).


    BTW: Jak to zrobić, żeby do rysowania sladów gdzieś poza normalnym kompem (np. w namiocie) nie trzeba było dwóch kompletów map,
    tylko jeden. Przy AM, Ozi albo iGO było ok, ale teraz przy Garminie? Ideałem byłby MapSource albo BaseCamp na iPhone/iPad, Android
    lub na WindowsPhone 7/8. Nie znalazłem, ale może słabo szukałem. Ew. malutki netbook z MS/BC zalatwia sprawę... (??)
    Jeśli chodzi o rastry: ja mając garmina obsługującego (odczytującego) tracki z plików GPX (czyli dot. to outdoorowców od Colorado w górę) robię to w ten sposób: mam PPC z Ozim(CE), z analogicznym zestawem map rastrowych jak na garminie. W Ozim wyklikuję sobie ślad (track), zapisuję, otwieram w programie G7ToWinCE w którym konwertuję ślad (i ew. też waypointy jeśli trzeba) do pliku .GPX. Z garmina wyciągam kartę MicroSD, wkładam (akurat z pomocą adaptera) do PPC, kopiuję zrobionego .GPX'a na kartę w odpowiednie miejsce (bodajże \Garmin\GPX), przekładam kartę do garmina i "już" mam na nim ślad gotowy do użycia.
    Wygodniejszej metody nie znalazłem. Można jeszcze z podłączeniem kabla i wysyłaniem tracków kombinować, ale gra chyba nie warta świeczki.
    Przy okazji (jeśli potrzebuję) za pomocą PPC podmieniam pliki .KMZ (Custom Mapsy) na karcie MicroSD garmina (tzn. tak na prawdę tylko rozszerzenia im zmieniam), żeby w ten sposób obejść ograniczenia narzucane przez ten format.
    Być może G7ToWinCE można też inne ślady konwertować (AM, iGo?), bo całkiem sporo tego obsługuje - taka biedniejsza, ale działająca na PPC wersja GPSBabel'a. Tu już zachęcam do samodzielnych testów.

    pozdrawiam, Adam

    Zostaw komentarz:


  • sowizdrzal
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez fxrider Zobacz posta
    Dorobiłem sobie na podstawie tego skrypt, który sporo automatyzuje (m.in. generowanie pliku kalibracji pod Oziego), ale na obecnym etapie wymaga (bardzo podstawowej) znajomości PHP, żeby go użyć, bo zmienne edytuje się bezpośrednio w kodzie (no i trzeba też potem odpalić). Jeśli ktoś reflektuje to mogę się podzielić.
    Ja bym był chętny. Hardcoding to to, co lubię. Wpisywanie danych w GUI przez userów to zbędna fanaberia, zabiera 50-80% czasu pracy nad projektem

    BTW: Jak to zrobić, żeby do rysowania sladów gdzieś poza normalnym kompem (np. w namiocie) nie trzeba było dwóch kompletów map,
    tylko jeden. Przy AM, Ozi albo iGO było ok, ale teraz przy Garminie? Ideałem byłby MapSource albo BaseCamp na iPhone/iPad, Android
    lub na WindowsPhone 7/8. Nie znalazłem, ale może słabo szukałem. Ew. malutki netbook z MS/BC zalatwia sprawę... (??)

    Zostaw komentarz:

Pracuję...
X