Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z ładowaniem ?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [660] Problem z ładowaniem ?

    Witam, w poprzednim sezonie miałem problemy z ładowaniem w mojej tenerce (np. wyjazd z naładowanym dzień wcześniej aku, przystanek na stacji benzynowej i problem z ponownym odpaleniem moto, ponieważ akumulator był praktycznie rozładowany, kończyło się na klemach lub popychu). Dużo czytałem na forum o tym problemie (zaśniedziałe kostki, regulator napięcia itp). Dziś kupiłem nowy akumulator i zrobiłem pomiary na dwóch regulatorach (obecnie założonym i z tenerki 660 92r, ktory mam jako zapasowy). Na tym etapie rozpoczyna się mój problem. Poniżej odczyty z obu regulatorów:

    Oryginalny :
    - bieg jałowy bez świateł - 13,9 V
    - bieg jałowy z światłami - 13,6 V
    - bieg jałowy bez świateł i 2000 obr - 13,6 V
    - bieg jałowy z światłami i 2000 obr - 13,3 V
    Zauważyłem też, że im wyższe obroty np. 3000 obr tym jest niższe napięcie.

    Zamiennik z tenerki 92r:
    - bieg jałowy bez świateł - 14,7- 15 V
    - bieg jałowy z światłami - 13,7 - 14 V
    - bieg jałowy bez świateł i 2000 obr - 17,9 V
    - bieg jałowy z światłami i 2000 obr - 16,4 V
    Tutaj natomiast odwrotna sytuacja, im więcej obrotów tym większe napięcie.

    Zakładam, że oryginalny wraz ze wzrostem obrotów rozładowywał mi akumulator, natomiast zapasowy daje moim zdaniem zbyt wysokie napicie przy wzroście obrotów. Boję się ze zapasowy rozwali mi nowy akumulator, jeżeli jestem w błędzie to mam nadzieję, że ktoś miły wyprowadzi mnie z błędu

    P.S. Nowy akumulator przed włożeniem miał napicie 12,5 V, a po pół godzinnych testach 13.3 V - czy to nie jest zbyt wysokie napięcie?

    #2
    14,4 to max napięcie jakie powinno być podawane na aku,
    min to 13.5 żeby był ładowany
    wywal oba regulatory
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
    sigpic

    Komentarz


      #3
      Dokładnie. Ten drugi gorszy bo ugotuje Ci odbiorniki. Pobaw się jeszcze z pierwszym - poprawiając masy,kostki.

      Komentarz


        #4
        A ja mam pytanie kumpel ma xjr 1300 na biegu jałowym ładowanie 14.5 włączy światła 15.5 zmienił regulator od jakiejś hondy i pokazuje mu to samo.
        JADĄ, JADĄ, CHŁOPCY, CHŁOPCY NA JAPOŃCACH HEJ NIKT ICH NIE DO GONI BO KRĘCĄ DO KOŃCA!!

        Komentarz


          #5
          Pierwszy jest zupełnie dobry. Nie szukaj miodu w dupie

          Komentarz


            #6
            Zamieszczone przez machoney Zobacz posta
            A ja mam pytanie kumpel ma xjr 1300 na biegu jałowym ładowanie 14.5 włączy światła 15.5 zmienił regulator od jakiejś hondy i pokazuje mu to samo.
            Jak to na serio max co daje regler to niech na razie zostawi i obserwuje ładowanie. Jak będzie rosło to znaczy, że jeden i drugi szmelc
            --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

            Komentarz


              #7
              Habu i jak w końcu rozwiązałeś temat ?? Mam taki sam objaw. Ale u mnie napęcia są niższe. max 13,1 przy wyłączonych światłach. Jak można zdiagnozować co leży alternator czy regolator ?

              Komentarz


                #8
                Alternator możesz przemierzyć na rezystancję, przebicie i napięcie międzyfazowe, jakie generuje przed reglerem. Regler - wymień na inny i sprawdź, czy wsio ok. Akumulator również może wprowadzać zamęt.

                Komentarz

                Pracuję...
                X