Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[750] wymiana akumulatora

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] wymiana akumulatora

    Hej,

    Poszukalem troche po forum, ale nie znalazlem dokladnej odpowiedzi. Po tygodniu stania w garazu, moja maszyna stracila akumulator. Spr. ile ma V i miala zero Prawdopodobnie kuzyn (u niego narazie stoji) zostawil przekrecony kluczyk i wyszlo wszystko. Ok zdarza sie. Ale po spr. ile ma Voltow zauwazylem, ze w jednej celi jest polowa plynu, a w reszcie ponizej poziomu.

    I teraz pytanie:

    - dolac - co? kiedys w maluchu dolewalem wode demineralizowana
    - wtedy naladowac

    Powinno byc ok, ale moze wymiana aku sie nalezy. I teraz pytanie kolejne jaki dokladnie symbol mam zakupic Yuasa? Wiem, ze 12V i 14Ah, ale jaki symbol - YB12AL-A2?

    Moze ktos kupowal ostatnio i wiec dokladnie.

    Bede wdzieczny za pomoc.

    Pozdrawiam,

    Kamyk
    ER5 -> SV650K3 + ST XTZ750 '89

    #2
    Dolej wodę destylowaną i podładuj, może jeszcze podziała.
    Ile ten aku ma lat? Jak nie wiesz, to możesz próbować ładować, albo zadziała, albo nie
    W serwisówce stoi model: YB14L-A, 12V 14AH

    EDIT: linki do poczytania o aku:



    pzdr,
    Robert
    "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

    Komentarz


      #3
      Można kwasiaka reanimować, ale nigdzie dalej bym się z nim nie wybrał-bo nigdy nic nie wiadomo. Jak brakuje wody w celach, skontrolujcie prąd ładowania aku, może regulator do wymiany?
      hominis est errare, insipientis in errore perseverare
      Komar 2350; WSK 175 Kobuz; JAWA TS 350 Sport; YAMAHA XT660Z; KTM LC4 ADV; KTM LC8 ADV; obecnie KTM 625 SXC

      Komentarz


        #4
        Dzieki za info. Oba tematy wczesniej przeczytalem. Doleje i zobacze czy ruszy. Narazie musze na przeglad dojechac i tylko tyle, pozniej zakupie nowy. Co do regulatora to rowniez bede sprawdzal.

        Kamyk
        ER5 -> SV650K3 + ST XTZ750 '89

        Komentarz


          #5
          Ja ostatnio swój też musiałem reanimować. Po kilku glebach i leżeniu na torze praktycznie nie było już elektrolitu. Wylałem resztkę, która jeszcze się ostała, zalałem wodą dem. - naładowałem. Wylałem, zalałem nowym kwasem, naładowałem (w zasadzie wymagał tylko podładowania - a przynajmniej wg. prostownika z Lidla) - śmiga. Po całej operacji moto nawet stało ok. tygodnia w garażu - odpaliło bez problemu. Tak więc nie zawsze wszystko stracone, choć tak wygląda Ale i tak już rozmyślam nad jakąś suchą baterią.
          Sobczaq, przedtem Sbq!

          Prawym pasem, za Matizem.

          Komentarz


            #6
            yb14-la2 polecam Exide, tańsza od Yuasy ale tak samo dobra.

            A ten stary prawdopodobnie może pożyć ale zapewne stracił na pojemności.
            --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

            Komentarz


              #7
              No wlasnie myslalem o Exide (dobrze mi sie ta firma kojazy) oraz na Yuasa. Co do Varty w innym watku sa podzielone zdania. Kiedys mialem w samochodzie Boscha i chodzil dobre 8 lat.

              Najpierw doleje wody do uzupelnienia i naladuje go i zobaczymy co bedzie.

              Kamyk
              ER5 -> SV650K3 + ST XTZ750 '89

              Komentarz


                #8
                Ale zmartwie Ciebie, podobnie jak Yuasa czy Varta jest robiona w Chińskiej Republice Ludowej Jednak tak czy inaczej na Exide i Yuasę z tego co zauważyłem są najmniejsze narzekania. Jeśli będziesz kupował na allegro to najpierw zapytaj o dostepność. Ja kupłem Vartę i po roku padła - zwarcie wewnętrzne.
                --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                Komentarz


                  #9
                  ja kupiłam Vartę i jestem mega zadowolona,

                  a poprzedni aku też reanimowałam, zalewałam wodą, ładowałam, kombinowałam i nic to nie dało, kupiłam nowy
                  ale widocznie był już truchło, może u Ciebie będzie ok

                  wyczyść sobie przy okazji styki

                  Komentarz


                    #10
                    ja do małej założyłem Yuase i dla mnie super aku katowane wyjmowane itp i jak na razie trzyma cały czas

                    Komentarz


                      #11
                      Dolalem wody i naladowalem - trzyma. Aku kupie nowe. A to musi wystarczyc na przeglad

                      Kamyk
                      ER5 -> SV650K3 + ST XTZ750 '89

                      Komentarz


                        #12
                        Jak nigdzie dalej nie jedziesz tylko w koło komina to można i na tym polatać. Ale to taka doza niepewności już:jak mi w zimie "madzia" nie opaliła na mrozie to bez wnikania czy da się aku reanimować czy nie poszedłem do sklepu-180zł aku bosch i wiem, że nie padnie kolejne kilka zim.
                        hominis est errare, insipientis in errore perseverare
                        Komar 2350; WSK 175 Kobuz; JAWA TS 350 Sport; YAMAHA XT660Z; KTM LC4 ADV; KTM LC8 ADV; obecnie KTM 625 SXC

                        Komentarz


                          #13
                          A wiec po ostatnim wyczynie ze starym aku postanowilem zakupic takowy:

                          http://allegro.pl/akumulator-yuasa-1...tml#tabsAnchor

                          Mam nadzieje, ze bedzie dobrze sie spisywal i bedzie dzialal

                          Kamyk
                          ER5 -> SV650K3 + ST XTZ750 '89

                          Komentarz


                            #14
                            zwróć uwagę na bieguny czy są prawidłowe ,ja tego nie dopatrzyłem i musiałem kable na krzyż podłączyć

                            Komentarz


                              #15
                              Ja do moich Tener kładę tylko Yuasę. Innych nie testowałem, aczkolwiek w poprzedniej ST wyjmowałem 5 letniego chińczyka, który jeszcze działał.
                              sigpic
                              "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

                              "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X