Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

podwójne światła mijania

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] podwójne światła mijania

    jestem prawie pewien, że temat już był poruszany na forum, ale nie potrafię go znaleźć (może zaginął gdzieś, podczas awarii?).

    Jako że i tak czeka mnie rozebranie przodu, to zastanawiam się nad zdublowaniem lampy światła mijania.

    Wiem, że Lukass tak zrobił..

    Technicznie wydaje się (oczywiście wcale nie musi być ) to dość proste.. ale:
    - czy da się potem ustawić światła we właściwej pozycji?
    "ja to ja, więc jako ja chcę być znany"
    =>
    Motocyklowy Klub Podróżników STRANGERS.PL

    #2
    Zależy jakie masz lampy.
    W tych na bańki nie mam mocowania do regulacji świateł drogowych, w tych H1/H4 regulacje były w obydwóch lampach i do tych poszły WESEMY
    "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

    Komentarz


      #3
      mam na H1/H4 zdaje się, że firmy Kioto
      "ja to ja, więc jako ja chcę być znany"
      =>
      Motocyklowy Klub Podróżników STRANGERS.PL

      Komentarz


        #4
        Czyli powinieneś mieć w obydwóch lampach regulację.
        Nie wiem tylko jak ze szkłem tej H1, bo jak jest tylko do drogowych, to może być problem z ustawieniem, żeby szkło nie rozpraszało światła.
        "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

        Komentarz


          #5
          ale ja chcę wymienić całą lampę!

          pisząc wesemy, miałeś na myśli to:
          Szeroki wybór lamp i reflektorów. Oferta dla producentów i dystrybutorów. Najlepsza jakość za przystępną cenę. Fabryki w Polsce. Nowoczesny park maszynowy.

          ?
          "ja to ja, więc jako ja chcę być znany"
          =>
          Motocyklowy Klub Podróżników STRANGERS.PL

          Komentarz


            #6
            Chodzi o PES3.42221 http://sklep.wesem.pl/3/6707/Reflekt...ypu_PES3#14428
            Tutaj masz jak to w 3AJ wyglądało: https://picasaweb.google.com/1034218...J?noredirect=1

            Komentarz


              #7
              Łojek (i jeszcze chyba ArturS) wstawili same wkłady.
              można jeszcze kupić lampy od TDR125 na 2 x H4

              ja mam świecące obie lampy - zmostkowane w Szwajcarii, obie na żarówki H4 - ale prawa ma chyba na szkle napis H1 (sprawdzę) i wszystko świeci dobrze, przechodzi przeglądy itd
              ST legenda Dakaru http://passion4travel.pl/index.php/c...dow/motocykle/
              FB: http://www.facebook.com/kamilltee

              Komentarz


                #8
                no dobra...
                ale czy wstawienie lampy z innego motocykla (mijania zamiast drogowego), to jest plug and play, czy jednak wymaga zabawy?

                z innego w sensie egzemplarza, a nie modelu.
                Ostatnio edytowany przez _ja; 611.
                "ja to ja, więc jako ja chcę być znany"
                =>
                Motocyklowy Klub Podróżników STRANGERS.PL

                Komentarz


                  #9
                  Jak wsadzasz 2xH4 np. od TDR to masz już po kłopocie, wyjmujesz stare i wkładasz nowe. Z jedną z kostek musisz tylko pokombinować. Pozycje i H4 mostkujesz i wszystko działa, później przerabiasz trochę instalacje i wkładasz przekaźniki.

                  Koszt lamp od TDR to zazwyczaj 100-150 zł, można też czaaaaasami dostać 2xH4 od XTZ750 ale ceny często są zabójcze, a to te same lampy co w TDR (czasami TDR miały lampy H1 i H4 ale to białe kruki )
                  --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                  Komentarz


                    #10
                    dobrze. a jeśli kupię komplet lamp od innej XTZy, to mogę jedną wyjąć i włożyć zamiast mojej drogowej?
                    "ja to ja, więc jako ja chcę być znany"
                    =>
                    Motocyklowy Klub Podróżników STRANGERS.PL

                    Komentarz


                      #11
                      Lewej na prawą chyba nie przełożysz - przynajmniej w XT600 się nie da. Mają inne mocowanie. Wesem wychodzi bardzo tanio i świeci cud miód - oczywiście warto dociągnąć nową instalację i sterowanie na przekaźnikach.

                      Komentarz


                        #12
                        Zamieszczone przez ArturS Zobacz posta
                        Wesem wychodzi bardzo tanio i świeci cud miód - oczywiście warto dociągnąć nową instalację i sterowanie na przekaźnikach.
                        pewnie tak, ale nie mam ochoty bawić się w rozbijanie szkiełek, klejenie etc. chcę mieć porządną, fabrycznie klejoną lampę.
                        "ja to ja, więc jako ja chcę być znany"
                        =>
                        Motocyklowy Klub Podróżników STRANGERS.PL

                        Komentarz


                          #13
                          A wiesz czy w tych fabrycznych wiekowych odbłyśnik nie jest zmatowiały? To jest główny powód szukania dodatkowego źródła światła. Niestety trudno zajrzeć do środka celem oceny.

                          Komentarz


                            #14
                            nie wiem. to oczywiste.

                            dlatego pytam, czy są jakieś lampy, które pasują i których nie trzeba tłuc?
                            "ja to ja, więc jako ja chcę być znany"
                            =>
                            Motocyklowy Klub Podróżników STRANGERS.PL

                            Komentarz


                              #15
                              Zamieszczone przez _ja Zobacz posta
                              dobrze. a jeśli kupię komplet lamp od innej XTZy, to mogę jedną wyjąć i włożyć zamiast mojej drogowej?
                              Nie możesz przełożyć jednej lampy, obydwie są na stałe połączone ze stelażem i nie ma możliwości ich bezinwazyjnego przekładania.
                              "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X