Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Regulator napięcia

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Regulator napięcia

    Padł mi regulator napięcia-(wyciekła z niego brązowa posoka) w dodatku robił mi zwarcie.Chce kupić nowy tylko zastanawia mnie szeroki wachlarz cenowy na allegro. od 79 do 340zł.Z jakich wy korzystacie?czy jak kupie ten za 79 to od razu mam zakładać że się usmaży?
    moze ma ktoś na zbyciu w rozsądnej cenie?

    #2
    ja kupiłem regulator dedykowany do tdma, dałem w niecałe 180zł za nówke, niebawem go zakładam bo razem z nowym alternatorem powinien zacząć hulać, przeszukaj stare forum o regulatorach do st było dużo
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
    sigpic

    Komentarz


      #3
      Kup kostkę, dużą z radiatorem. Chwilowo nie pamiętam numeru. Napisz jeszcze do Karoland. Może jeszcze mu coś tam zostało.
      sigpic
      "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

      "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

      Komentarz


        #4
        Ot zima jeszcze w pełni, a temu regulator się już jara

        Tu masz fotę tych najtańszych, które nia maja dobrego chłodzenia. Taki miałem kiedy kupiłem. MX-wulkan taki założył ale lekko padł mi i niedoładowuje z lekka, jednak jest ok:

        5174_1..jpg




        Założyłem taki:
        Tourmax RGU-223 dedykowany do ST (250 zł) http://motomax24.com/regulator-napie...22b43e7300e73e
        RGU-223..jpg

        Musiałem kombinować z zamocowaniem jego pod boczkiem, gdyż mam mocowanie reglera na płytce alu właśnie w tym miejscu. Innni mają też pod siodłem.

        Po kupnie reglera wywal kostkę i zrób połączenie jego z instalacją za pomocą konektorów poizolowanych... A jak masz konektory juz, to poczyść połączenia pomiedzy nimi.
        Ostatnio edytowany przez LukaSS; 4.
        --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

        Komentarz


          #5
          no właśnie stary regler był połączony przez konektory a całość zalana jakąś gumową masą(regler bez kabelka)-i tak sie zastanawiałem czy to przypadkiem nie wpłynęło na jego zgon?dlaczego odradzasz kostkę?

          Komentarz


            #6
            Bo w kostce lubią się zbierać syfy, stać wilgoć i nie widac stanu konektorów (które trzeba co pewien czas też czyścić)
            Weź jeszcze dodatkowy przewód i podłącz go z oczkiem do minusa akumulatora i do śruby mocującej regler - też oczkiem.
            --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

            Komentarz


              #7
              czyli masę podciągnąć bezpośrednio od aku,
              przeglądałem stare forum-jest tam ciekawy wątek dotyczący regulatora- z niego wynika że bardzo wiele czynników może wpłynąć na upalenie reglera.Ja wywnioskowałem -ze trzeba pomierzyć 3 białe kabelki idące d reglera, zmasować z aku ,wygładzić klemy+wazelina,wypucować wszystkie konektory.czy o czymś zapomniałem?tak przy okazji możnaby przypomnieć temat na nowym forum bo dużo nowych ludzi.

              Komentarz


                #8
                Kup ten 223.
                sigpic
                "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

                "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

                Komentarz


                  #9
                  Te co podał LukaSS to tak :
                  pierwsze zdjęcie od lewej - oryginalnie montowany w 660tkach, z prawej z żebrami zamiennik.
                  Zarówno oryginalny jak i zamiennik to szajs temat przerabiałem dwukrotnie aktualnie zamontowałem "UNIWERSALNY REGULATOR NAPIĘCIA RN-05" ponoć niezniszczalny dożyjemy zobaczymy. Odradzam kupno na allegro od użytkownika "motocykl2" przejechałem sie na kolesiu w zeszłym sezonie, kupiłem od niego ten z żeberkami i po podłączeniu zjarał sie (wszystko było z instalację dobrze gdyż RN-05 działa normalnie do dziś). Możliwe że ten z żeberkami był wadliwy fabrycznie nikt tego nie wie (made in Korea) kolo powiedział nie reklamacji.

                  Komentarz


                    #10
                    czy posiada ktoś schemat tego regulatora RN-05?? rodem z koparki

                    Komentarz


                      #11
                      HAHAHA koparki fakt ma lekką nadwagę ale zmieścił mi się pod owiewkę Wszystko co potrzebne zwykłemu pożeraczowi chleba można wyczytać http://www.motowarsztat.com.pl/

                      Komentarz


                        #12
                        Zamieszczone przez Yogi Zobacz posta
                        czy posiada ktoś schemat tego regulatora RN-05?? rodem z koparki
                        http://www.elektroda.pl/rtvforum/top...9.html#5852321Nie wiem czy to jest schemat tego regulatora dokładnie ale na pewno jest zbliżony i może pomoże w czymś

                        A co do regulatorów to znalazłem strone gdzie takie urządzenia można dostać http://www.reg_mot.republika.pl/
                        .

                        Komentarz


                          #13
                          Ten co Ci się zjarał to norma- miałem tak samo. Ponadto na części związane z elektryką nie ma gwarancji (podobno).
                          sigpic
                          "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

                          "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

                          Komentarz


                            #14
                            RN-05 podobno jest bardzo dobrym regulatorem. Afrykany robili jakieś testy itd. nawet człowiek robi im na specjalne zamówienie do XRV. Podobno mniej się grzeje i nie jara tak połączeń.
                            --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                            Komentarz


                              #15
                              już znam wasze opinie na temat tych regulatorów.RN 05 wydaje sie być optymalnym rozwiązaniem tylko to już 200zł.
                              mam możliwość kupienia nowego regulatora(tego pierwszego bez żeberek...tak tak wiem że szajs ale za 40zł)i plan jest taki żeby mi chociaż pohulał ze 3 miesiące a potem RN05.póki co mam inne wydatki.w dodatki zadbam o płączenia itd.Czy myślicie że taki plan wypali?Czy mam zakładać że skoro to shit to jeszcze go nie zdążę założyć to sie usmaży?
                              swoją drogą zastanawiałem się nad podpięciem radiatora pod niego
                              Ostatnio edytowany przez peyter; 79.

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X