Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Motocykl nie chce odpalić po zimie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [660] Motocykl nie chce odpalić po zimie

    Kolejny problem motor nie odpala, nawet nie "przegadał". Nie był palony 7 miesięcy.

    #2
    Zamieszczone przez mietek Zobacz posta
    Kolejny problem motor nie odpala, nawet nie "przegadał". Nie był palony 7 miesięcy.
    Trochę lakonicznie ująłeś problem, to tak jakbyś powiedział: "komputer mi nie działa, co zrobić?"
    Co to znaczy "nie przegadał"? Nie zakręcił rozrusznikiem? Akumulator masz dobry, czy przez te 7 miesięcy stał w nieogrzewanym garażu?
    napisz coś więcej.
    "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

    Komentarz


      #3
      Hej,
      moja procedura startowa w problematycznych przypadkach wygląda tak:
      - spuszczam stare paliwo z gaźnika
      - wyciągam świecę i oglądam - najlepiej oczyścić druciakiem i wygrzać nad kuchenką gazową - po wszystkim sprawdzić iskrę (tu uwaga - jeśli iskra jest to nie wkładamy nowej świecy - tę można wsadzić, jak już silnik będzie jako-tako gadał)
      - porządnie naładować aku - żeby miał siłę odpowiednio szybko kręcić i wytwarzać jeszcze przy tym iskrę
      Jeśli po tym moto na ssaniu nie chce odpalić to wyciągam świecę i oglądam - jeśli mokra to nad kuchenkę do wygrzewania, jeśli sucha to z 5ml benzyny do cylindra, wkręcić świecę i kolejna próba - moto powinno chociaż spróbować zagadać teraz.
      Ew. jest jeszcze taka metoda (nie wiem na czym to polega od strony tech., ale czasem działa) - w moto po postoju (tzn. jeśli przez minimum 1-2h nie ruszaliśmy go- żeby nie był zalany, etc.) rozrusznikiem (na ssaniu) robimy 4-5 obrotów wałem, zostawiamy na minutę i dopiero próbujemy odpalać - czasem to pomaga (jak pisałem - nie wiem właściwie dlaczego).
      Staraj się wcześniej ogrzać silnik moto (ciepły garaż) jeśli to możliwe, bo zmarznięty, gęsty olej bardzo utrudnia pracę rozrusznika.

      Są jeszcze patenty pomagające odpalić moto ze słabą kompresją, ale to może potem, jak powyższe nie zadziałają.

      pozdrawiam, Adam

      BTW. dobrze jest mieć pod ręką jakiś naładowany aku samochodowy i kable, bo to potrafi czasem zdziałać cuda.
      sigpic

      Komentarz


        #4
        Zamieszczone przez fxrider Zobacz posta
        (..)
        - wyciągam świecę i oglądam - najlepiej oczyścić druciakiem i wygrzać nad kuchenką gazową (..)
        A czy użycie druciaka nie uszkadza porcelany na świecy?
        Gdzieś takie coś czytałem, ale nie jestem tego na 100 % pewien, jakbyś mógł mnie uświadomić w tej sprawie

        PS. Adam, rozpuszczasz użytkowników
        "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

        Komentarz


          #5
          Nie zdarzyło mi się - z tego co wiem to jest normalna (a na pewno jedna z najskuteczniejszych) metod oczyszczenia świecy z nagaru.
          W ramach eksperymentu możesz wziąć starą świecę i spróbować celowo uszkodzić porcelankę - daj znać czy łatwo było

          P.S. Przepraszam
          sigpic

          Komentarz


            #6
            Przepraszam za niedoprecyzowanie wypowiedzi. Mam na pewno słaby akumulator, nie obejdzie się bez wymiany. Załatwię sobie akumulator samochodowy do rozruchu. Po kilkunastu sekundach niby naładowany akumulator motocyklowy "pada" przy rozruchu. Problemem jest brak klucza do świec. Pokaźny komplet kluczy w garażu nie jest zaopatrzony w odpowiedni klucz. To też trzeba kupić, choć wstyd się przyznać, że owe klucza nie mam. Silnik w ogóle nie odpala, jakbym do końca świata mógł sobie kręcić rozrusznikiem. Mam cały weekend na eksperymenty, będę informował o postępach lub ich braku.

            Komentarz


              #7
              Zamieszczone przez mietek Zobacz posta
              Przepraszam za niedoprecyzowanie wypowiedzi. Mam na pewno słaby akumulator, nie obejdzie się bez wymiany. Załatwię sobie akumulator samochodowy do rozruchu. Po kilkunastu sekundach niby naładowany akumulator motocyklowy "pada" przy rozruchu. Problemem jest brak klucza do świec. Pokaźny komplet kluczy w garażu nie jest zaopatrzony w odpowiedni klucz. To też trzeba kupić, choć wstyd się przyznać, że owe klucza nie mam. Silnik w ogóle nie odpala, jakbym do końca świata mógł sobie kręcić rozrusznikiem. Mam cały weekend na eksperymenty, będę informował o postępach lub ich braku.
              Zacznij od akumulatora i świecy, tak jak Adam pisał. Klucz do świecy jest charakterystyczny, mi się udało go dostać dopiero w motorowerowym, w samochodowym próżno szukać takiego, a i tak musiałem go ściąć, bo był za wysoki.
              Powodzenia i napisz jak poszło
              "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

              Komentarz


                #8
                Spuść paliwo z baku i nalej świeżego. Spuśc też z gaźnika. Benzyna po tylu miesiącach stania nie jest pierwszej jakości i nie chce się spalac tak łatwo jak świeża. Jeśli masz mało paliwa, to dolej 5 litrów.
                --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                Komentarz


                  #9
                  Nie rozumiem czegoś takiego ze motocykl działał i po postoju sam sie zepsuł ? nie ma takiej możliwości wiec na 100% jest to wina paliwa albo akumulatora. A na słabym akumulatorze możesz kręcić ile wlezie i nie zagada jak mi kiedyś padł akumulator to zapaliłem z prostownika i kupiłem nowe aku.

                  Komentarz


                    #10
                    Qrna moja teresa też nie chce odpalic .Najpierw zrobiła bu,bu a potem było długie trrrrrrrrrrrrrrrrr.
                    Pomocy co moze byc?

                    Komentarz


                      #11
                      Akumulator
                      --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                      Komentarz


                        #12
                        Gaźniki zdemontowałem i wyczyściłem na ile to było możliwe. Paliwo mam "świeże". Po wypadku musiałem wymienić cały bak. Najprawdopodobniej jutro będę miał akumulator samochodowy, jakieś 50Ah na rozruch.

                        Komentarz


                          #13
                          a można odpalać z samochodowego ? mamy 12 v a w aucie 24 elektrykiem nie jestem ale wydaje mi sie ze to nie bardzo chyba

                          Komentarz


                            #14
                            Samochodowy 12V jak najbardziej, 24V tylko w ciężarówkach występują. Po tylu miesiącach to pierwsze co powinieneś sprawdzić to właśnie świece a najlepiej kup sobie nowe w końcu to jakieś 30 złociszy+ klucz do świec max 10 zł i dopiero próbuj odpalić. Jeśli załapie chociaż na chwilę a potem nic to wykręć świece i sprawdź czy są mokrea jeśli tak do nad gaz, wygrzać i wkręcić ponownie i odpalać na pół ssania żeby nie zalewało świec tak szybko, jeśli iskra jest to zagada. Jeżeli mim to nie chce się odzywać trzeba sprawdzić iskrę pamiętaj tylko o tym aby świeca zawsze dotykała cylindra do możesz uszkodzić elektronikę zapłonu a takowa chyba jest w Małej Teresce.
                            Ostatnio edytowany przez robkri; 269.

                            Komentarz


                              #15
                              no to jeszcze ja się dopisze do grona co ich Teresa nie chce odpalić. aku raz rozładowałem od kręcenia rozrusznikiem w środe, dziś drugi raz chylę czoło przed Adamem, dzięki za wskazówki. Jak jutro się nie uda to czas złapać za "narzędzia" i do dzieła. Osobiście podejrzewam nasze wspaniałe i jakże drogocenne paliwo, no ale to się okaże już niebawem

                              pozdrawiam i powodzenia w odpalaniu.
                              Andrzej

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X