Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Hałasujące nienaturalnie sprzęgło

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    To samo cały czas Chce zobaczyć co powoduje ten hałas. Bo tak jak napisał rootolf nie chcę żeby mi się moto rozkraczyło gdzieś w czarnej du**e.

    Komentarz


      #17
      To po co chcesz rozbierać silnik, wystarczy sprzęgło.
      Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
      No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
      sigpic

      Komentarz


        #18
        Marcin, przejrzyj temat od początku to będziesz wiedział czemu Muszę nazwę tematu zmienić....

        Komentarz


          #19
          Zamieszczone przez Rysiu Zobacz posta
          Marcin, przejrzyj temat od początku to będziesz wiedział czemu Muszę nazwę tematu zmienić....
          Jak ktoś ma kasę na remontowanie staroci i zabawę z tego to nikt nie może mu tego zabronić ,
          jak rozbierzesz silnik, wyłożysz 5 tys zł to okaze się że można było kupić inne moto i wydaną kasę przeznaczyć na podróże, ale jak to mówią każdy robi to co lubi
          Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
          No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
          sigpic

          Komentarz


            #20
            Marcin ale żeby coś wyremontować, to trzeba to najpierw rozebrać. A na to mam czas i miejsce I dopiero wtedy ocenie co z tym fantem zrobić.

            Komentarz


              #21
              Powoli rozbieram silnik, na korku spustu oleju magnesik wyłapał coś takiego:
              WP_20151206_001.jpg
              WP_20151206_006.jpg
              WP_20151228_012.jpg
              dwa elementy wyglądają jak kawałki sprężyn sprzęgłowych, ale nie są to na pewno sprężyny z mojego kosza, musiały zostać po poprzednim właścicielu. Czym jest ten trzeci kawałek nie mam pojęcia... Dodatkowo na sitku są powbijane opiłki stalowe WP_20151228_011.jpg
              nie jest tego dużo. Troszkę płatków stalowych leżało też na dnie miski. Ktoś ma jakieś pomysły co do tych kawałków? coś wam przypominają?

              Komentarz


                #22
                Silnik rozłożony
                WP_20151229_008.jpg
                tak wygląda karter od strony sprzęgła. Wał miał luz lewo-prawo. Tak jakby to była przyczyna dźwięku którego szukałem. Ale dlaczego dopiero po założenia sprzęgła było to słychać, a bez nie?

                Edit. Wygląda na to ze to te kawałki sprężyny wzięły się w zębatkę wału i tak sobie rzeźbiły.
                Ostatnio edytowany przez Rysiu; 3726.

                Komentarz

                Pracuję...
                X