Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Olej i przebieg

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Konkretna odpowiedź o to mi chodziło
    dzięki JABOL, jak zmienię pochwalę się czy co pomogło.

    Komentarz


      Zamieszczone przez trocin Zobacz posta
      Zrobilem na Yamalube 20W-50 do tej pory 2kkm i jak na razie super, biegi wchodza bdb i zuzycie oleju spadlo, przebieg calkowity prawie 70kkm
      Ale z tego co pamiętam trocin to ten olej yamahy co wlałeś do swojego silnika to pół syntetyk więc inna bajka bo kolega zalał 20w50 minerał.
      Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
      No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
      sigpic

      Komentarz


        Tak, moj to polsyntetyk...
        O taki------------------------->
        Załączone pliki
        Enduro nie klęka
        R 1100 GS '99 - limonka
        Pajero 3.2 DiD '03

        Komentarz


          Zamieszczone przez J A B O L Zobacz posta
          Gorzej gdybyś chciał przejść na pełny syntetyk, gdyż oleje syntetyczne mają przynajmniej dwukrotnie lepsze właściwości myjące co mogło by spowodować rozpuszczenie osadów, nagarów itp.... a w konsekwencji zatkanie magistrali olejowej wału korbowego.
          Sam jeżdżę wyłącznie na Motulu 5100 T4 10W40 i uważam ,że to jedno z najlepszych smarowideł. Ponadto oprócz esterów zawiera związki antyślizgowe idealne dla sprzęgła.
          No i trza pamiętać, że wymiana filtra jest ważniejsza od wymiany oleju.
          Pozdrawiam
          Bujdy na resorach wypisujesz. Zobacz kilka stron wczesniej ile KOH mają mineralne, syntetyki i półsyntetyki. Wypłukiwanie osadów, złogów... aż niedobrze się robi. Osady to masz w silniku od Żuka czy 125p, gdzie olej nie był latami wymieniany i był lany najtańszy minerał.

          A inne oleje motocyklowe nie zawieraja takich środków?

          W przyszłym sezone w takim razie nie wymieniaj oleju, bo po co? Wymień tylko filtr i po sprawie.

          Zamieszczone przez J A B O L Zobacz posta
          W procesie rafinacji olejów mineralnych powstają związki siarki, reaktywne węglowodory i inne badziewie, które powoduje wytwarzanie min nagarów. W zamierzchłych czasach stosowało się olej wrzecionowy do płukania silnika przed wymianą oleju na nowy.
          W syntezie chemicznej olejów pół i syntetycznych nie powstają związki uboczne.
          Ręce opadają. Może poszukaj informacji - najlepiej w mądrych ksiązkach, o grupach olejowych.
          Nie ma sensu porównywać oleju z lat 60-70 do oleju, który został stworzony w XXI wieku z nowoczesnych labolatoriach. Olejem wrzecionowym płukało się w znacznej większosci silniki 2T.
          Ostatnio edytowany przez LukaSS; 4.
          --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

          Komentarz


            Zamieszczone przez piter Zobacz posta
            Konkretna odpowiedź o to mi chodziło
            dzięki JABOL, jak zmienię pochwalę się czy co pomogło.
            Polecam coś markowego, nie przereklamowanego Motula. W dodatku syntetyk 10W50.
            --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

            Komentarz


              LukaSS chyba nie doczytałeś dokładnie mojego postu .........ale mniejsza.
              Widzę, że nie warto podejmować tematów wyrażając jak pisałem wcześniej (subiektywne opinie) bo od razu się komuś można narazić.
              Z mojej strony kończę temat bo robi się niemiło.
              Życzę szerokości i mega przebiegów przynajmniej takich jak ma sznycel666 (203 000 km) lub ja (108 000km) obydwaj jeździmy supertenerami na motulu.
              Pozdrawiam
              KTO MA SUPERTENERE - MA LEPIEJ

              Komentarz


                Panowie po co ta sprzeczka, uważam że każdy ma trochę racji bo
                nawet i super minerał jak nie zostanie na czas zmieniony(a mam sprzedać to jeszcze pare tys. wykrence) i nowy właściciel spuści z misy błoto to pewnie zostanie jakiś ślad w silniku,
                a co do MOTUL-a to nie uważam żeby był przereklamowany mnóstwo maszyn na nim jeździ
                i cena przystępna.
                Ostatnio edytowany przez rootolf; 7. Powód: ort

                Komentarz


                  Wyluzujcie chłopaki. Chodzi o podzielenie się uwagami jakie macie odnośnie olejów na których śmigacie a nie o to żeby udowadniać innym że ten mój, to jedyny słuszny.
                  Im GORZEJ tym LEPIEJ.
                  Nikt nie mówił że będzie letko.

                  Komentarz


                    Polecam śmigam nim zero problemów http://www.moto-akcesoria.pl/product...ria/V14221.jpg

                    Komentarz


                      Miałem raz zalanego Valvoline w którymś z przecinaków. Wszystko w porządku.
                      --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                      Komentarz


                        Zamieszczone przez LukaSS Zobacz posta
                        Miałem raz zalanego Valvoline w którymś z przecinaków. Wszystko w porządku.
                        Oczywiście wierzę że było ok. tylko zastanawia mnie czemu w opisie, produkt ma napisane że NADAJE SIĘ do motocykli z mokrym sprzęgłem?
                        "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

                        Komentarz


                          Masz rację, dziwny opis, choć wyraźnie na opakowaniu jest napisane, że to produkt do silników motocyklowych.

                          Jednak zawsze możesz spojrzeć na specyfikację, producent podaje, że olej spełnia m.in. normę JASO MA, czyli może być stos. do mokrych sprzegieł.
                          --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                          Komentarz


                            Zamieszczone przez Beniamin Zobacz posta
                            Oczywiście wierzę że było ok. tylko zastanawia mnie czemu w opisie, produkt ma napisane że NADAJE SIĘ do motocykli z mokrym sprzęgłem?
                            a co w tym dziwnego? że ma napisane z mokrym sprzęgłem?

                            Komentarz


                              Oleje motocyklowe zazwyczaj w opisie mają wyszczególnione swoje super hiper zbawienne działanie na mokre sprzęgło. Wg mnie opis,że coś się nadaje to tak jakby warunkowo mogło być użyte. Oleje Valvoline mają właśnie tak to opisane- gdyby to był jakiś błąd to już dawno poprawiono by tekst.
                              "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

                              Komentarz


                                Do mokrego sprzęgła! znaczy nie skleja tarcz a to istotna sprawa , jeżeli producent zaleca to jest to sprawdzone!

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X