Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Olej i przebieg

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    z koniecznosci (utopienie) jechalem na oleju samochodowym 200km (jakims shicie kupionym w bańce 5l na orlenie czy tam lotosie), słabooo... sprzeglo chodzi nie tak, biegi zmieniaja sie dziwnie... silnik chodzil inaczej... generalnie IMO w razie W mozna sie poratowac na chwile ale jezdzic na tym bym nie chcial...
    Enduro nie klęka
    R 1100 GS '99 - limonka
    Pajero 3.2 DiD '03

    Komentarz


      Dokładnie ...
      Było już o tym wielokrotnie - olej samochodowy ma za zadanie poprawę smarowania ... motocyklowy również ... ale poza tym musi jeszcze optymalizować pracę sprzęgła.
      Esi - poczytaj ten wątek dokładniej - praktycznie wszystko zostało powiedziane - łącznie ze specyfikacjami i parametrami.
      Zrobisz jak zechcesz - niektórzy twierdzą że leją samochodowy i jeżdżą , inni że tylko motocyklowy - wybór należy do Ciebie

      Komentarz


        Należy też pamietać,że prócz sprzęgła w motocyklu smaruje również skrzynie biegów(przeważnie) i tu tez pewne parametry beą sprzeczne między innymi odporonść na ścinanie.Oczywiście to nie tak,że na samochodowym się zaraz coś rozleci (szczególnie jeżeli to będzie dobry olej samochodowy) ale to nie są jakies kosmiczne pieniadze więc nie warto oszczędzać.
        Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
        Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

        Komentarz


          Jeśli mam wlany teraz 15w50 Motul, wg strony producenta to jest półsyntetyk to mogę zalać 10w40 półsyntetykiem?
          Co znaczą te liczby po 'w' ?
          Kraina Pyrą i Gzikiem płynąca
          Adwenczur Klab FB
          Adwenczur Klab w sieci

          Komentarz


            Trzeba było cały wątek przeczytać
            Cyfry to bardzo oględnie mówiąc możliwość pracy oleju w różnych zakresach temperatur - pierwsza to temp. minimalne, druga maksymalne (np. olej 5w40 lepiej sprawdzi się w niższych temp, a 15w50 będzie lepiej pracował w wyższych - odnosi się to do warunków w jakich eksploatowany jest silnik - w tym - klimatu). Jak potrzebujesz szybkiego info - możesz zalać nic nie wybuchnie
            Sobczaq, przedtem Sbq!

            Prawym pasem, za Matizem.

            Komentarz


              Czytałem, czytałem, ale to co roberto napłodził nie było jednoznaczne bo np. 20w50 jest dla temp 0C - 50C więc byłem troszkę skołowany
              Skoro nie wybuchnie, to dzięki!
              Kraina Pyrą i Gzikiem płynąca
              Adwenczur Klab FB
              Adwenczur Klab w sieci

              Komentarz


                Witam
                Jestem od kilku dni właścicielem XTZ 750 z 1991 roku.
                Poprzedni właściciel nie wymieniał oleju bo nią nie jeździł(przynajmniej tak powiedział).
                Moto wg licznika ma ponad 76tyś.
                Problem wiadomy jaki ja mam olej wlać???
                Powiem że mam przykre doświadczenie ze sprzętami biorącymi olej i jestem delikatnie mówiąc uczulony na tym punkcie.
                Dodam że przy przegazówce nie kopci na biało a gdy dojdzie do 5-6 tyś puszcza delikatną czarną chmurę(co wg mnie może świadczyć o niewyregulowanych gaźnikach). moto od 2011 w kraju nad Wisłą

                Komentarz


                  Zalej dowolnym dobrym półsyntetykiem 10W40, może być zwykły Motul. Pomyśl jakie oleje były 20 lat temu i nie daj się wciągnąć w "wojnę olejową" (że ten lepszy, ten gorszy itd)

                  Rozgrzej solidnie - najlepiej 10 km jazdy no ale chyba nie dziś , zlej dobrze stary (pobujaj), przy wymianie filtra wymień go na mokro (zalej filtr przed włożeniem olejem).

                  Wlej najpierw jakieś 3,7 l. Rozgrzej silnik. Później dolej jeśli będzie nie pełny bagnet. Nie wlewaj od razu 4 L, bo możesz mieć za dużo.
                  Sprawdzaj najpierw co 1000km (na kołach, nie na centralce) ... życzę by po 6000 km czyli do kolejnej wymiany stan zmienił się na bagnecie - z max na min.
                  To naprawdę możliwe
                  ST legenda Dakaru http://passion4travel.pl/index.php/c...dow/motocykle/
                  FB: http://www.facebook.com/kamilltee

                  Komentarz


                    Syntetyk rządzi (Tak, tak wiem, wywrotowiec zaczyna wojne )

                    To, że kiedyś były inne oleje nie oznacza, że dziś nie można dbać o silnik, zwłaszcza, jeśli nie jest pierwszej świeżości i można mu przedłużyć żywot

                    Komentarz


                      kamilltee
                      dzięki bardzo za podpowiedź. Procedurę wymiany dobrze znam... Z wartościami mi trochę rozjaśniłeś.
                      PS. Mieszkałem 2 lata na bażanciej w józefosławiu - jaki ten świat mały.. hehe

                      - - - Zaktualizowano - - -

                      Zamieszczone przez Jaro-Ino Zobacz posta
                      Syntetyk rządzi (Tak, tak wiem, wywrotowiec zaczyna wojne )

                      To, że kiedyś były inne oleje nie oznacza, że dziś nie można dbać o silnik, zwłaszcza, jeśli nie jest pierwszej świeżości i można mu przedłużyć żywot
                      Jeśli o to chodzi 50 zło w lewo czy w prawo to żadna różnica a faktycznie można troszkę pomóc silniczkowi. W pełni się zgadzam z kolegą..

                      Komentarz


                        Ja leje Liquy Moly 10W50 pełen syntetyk. Lubie mieć świadomość, że jeśli przyjdzie pałować w terenie, żeby ujść z życiem to wtedy mu nie zaszkodze.

                        Komentarz


                          Powtórzę - ST najlepiej chodzi mi na ori półsyntetyku Yamalube 20w50 4s... i taki olej bede jej lał bez względu na przebieg i zużycie

                          Enduro nie klęka
                          R 1100 GS '99 - limonka
                          Pajero 3.2 DiD '03

                          Komentarz


                            i zaczyna się od nowa....
                            ST legenda Dakaru http://passion4travel.pl/index.php/c...dow/motocykle/
                            FB: http://www.facebook.com/kamilltee

                            Komentarz


                              Trocin, a co oznacza "najlepiej chodzi" ?

                              Komentarz


                                Dużo by pisać
                                Enduro nie klęka
                                R 1100 GS '99 - limonka
                                Pajero 3.2 DiD '03

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X