Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Olej i przebieg

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Zamieszczone przez esi Zobacz posta
    No i gitara
    A mi ostatnio mechanik zrobil wywod na temat oleju jaki leje do 660. Przy ostatniej wymianie zalalem motula 5100 10w40 a on na to ze za rzadki ze conajmniej 15w50 powininem lac, z racji tego ze to singiel. Glupiomadry czy ma racje?
    Podał jakies argumenty czy tak sobie tylko wywód strzelił?
    Powiedz mu to jak przytrze sie wałek w głowicy zimą.
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
    sigpic

    Komentarz


      Gestszy jest ze niby lepiej bedzie smarowal, silnik ciszzej chodzil a w temperaturach ujemnych i tak nie jezdze, to jedyne argumenty. Jaka prawda jest?
      Take care of your Tenere she will take care of you

      http://tablica.pl/oferta/yamaha-xtz-...5-ID1LXXh.html

      Komentarz


        Poczytaj artykuł o olejach który wrzucał Lukass, tam masz tabele i porównania z temperaturami i współczynnikami, nawet taki motul 10w40 wypada lepiej niz wszystkie najlepsze oleje z lat produkcji teresy. Tym bardziej dzisiejsze syntetyki.

        Jesli chodzi o smarowanie silnika w małej teresie to nie widze różnicy w 15w a 10w tym bardziej półsyntetyku, jedynie silnik ciszej pracuje ale tez zalezy na jakim oleju, bo czasem jest na odwrót właśnie. Manual w koncu pisze 20w40 i fakt teresa trocina ciszej chodziła na yamalube niż motulu.
        W teresie nie ma szczególnego i mocnego obciążenia temperaturowego silnika w porównaniu do wyczynowych silników wiec nie potwierdzę argumentu że to singiel i musi być lepiej smarowany. Samo słowo lepiej smarowany to coś na kształt słowa mniej więcej
        Korba w małej teresie jest na igiełkach wiec nie ma stresu.

        pewnie mechanior handluje olejami i próbował ci wcisnąć coś jeszcze
        Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
        No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
        sigpic

        Komentarz


          Co się uparli, że skoro półsyntetyk to gęstszy niż syntetyk, a minerał jeszcze bardziej gęsty? W jakiej temperaturze, pokojowej? W temperaturze pracy silnika może być zupełnie inaczej, a chyba to nas powinno interesować? Znaczy m.in. to, bo jest kupę innych parametrów, znacznie ważniejszych. Tak czy inaczej najtańszy sprzedawany w PL jest zapewne o niebo lepszy niż to co było produkowane za lat młodości naszych motków

          Komentarz


            Gęstość oleju tylko pośrednio zależy od procesu w jakim został wyprodukowany.Ważne są podane parametry i jeżeli obejmuja zakres podany przez producenta motocykla w manualu to ok lepszy może być a gorszych niż manual podaje cgyba juz w produkcji nie ma...Co do jazdy zimą to jednak 20/40 za gęsty będzie tej zimy używałem 10/40 i nic się nie zatarło aczkolwiek przy -25(rekord tej zimy u mnie) rozrusznik miał już kłopoty żeby przekrecić wał
            Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
            Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

            Komentarz


              Panowie a co powiecie o Castrolu actevo 20w40 ?? póki co zrobiłem na takim 4 tysiące i nie mam zastrzeżeń, aczkolwiek pytam was bardziej doświadczonych w tym temacie co konkretnie wlać do 660, dodam że na 4 tysiące km zjadła jakieś 800ml

              Komentarz


                dodam że chcę przejść na półsyntetyk, co wlać? motul 5000 10w40 czy Castrol Power 1 GPS 4T 10W-40 silnik ma według licznika 36 tys czy realny to nie wiem.

                Komentarz


                  Zamieszczone przez kaze_k Zobacz posta
                  dodam że chcę przejść na półsyntetyk, co wlać? motul 5000 10w40 czy Castrol Power 1 GPS 4T 10W-40 silnik ma według licznika 36 tys czy realny to nie wiem.
                  a po co chcesz zmieniać? robiłeś remont czy coś ? jak jeździ na tym i nie bierze oleju to jeździj dalej
                  Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                  No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                  sigpic

                  Komentarz


                    Zamieszczone przez kaze_k Zobacz posta
                    Panowie a co powiecie o Castrolu actevo 20w40 ?? póki co zrobiłem na takim 4 tysiące i nie mam zastrzeżeń, aczkolwiek pytam was bardziej doświadczonych w tym temacie co konkretnie wlać do 660, dodam że na 4 tysiące km zjadła jakieś 800ml

                    Ja tam się nie znam, ale litr oleju na dolewki wydaje mi się dużo... Ja miałem prawie nową tenerkę (ok.20tyś przebiegu) i dolewałem znikomą ilość oleju. Teraz mam wybuchowego/bombowego singla i mimo ponad 35tyś przebiegu w ciągu 10 lat hardcorowego życia oleju bydlak nie bierze (lekkie dolewki ok. ale lekkie). Ale słyszałem na forum, że jak litra na 1000km teresa nie łyka to jest ok. Dla mnie, osobiście to raczej coś nie tak...
                    hominis est errare, insipientis in errore perseverare
                    Komar 2350; WSK 175 Kobuz; JAWA TS 350 Sport; YAMAHA XT660Z; KTM LC4 ADV; KTM LC8 ADV; obecnie KTM 625 SXC

                    Komentarz


                      Czytając ten temat od początku wywnioskowałem iż zmiana na olej półsyntetyk lub syntetyk z mineralnego dla silnika który jest w dobrym stanie to same pozytywy. Zbliża się wymiana więc myślałem o półsyntetyku stad też moje pytanie co wlać. Natomiast co do spalania oleju czy mało czy dużo to nie wiem, tyle mi spaliła, krótkich tras nie robię jak już wyjeżdżam z garażu to robię min 100km, z 4 litrowej banki zostało mi jakieś 200m w bańce a na bagnecie jest pełny stan.
                      Silnik nie kopci, chodzi ładnie i moc ma odpowiednią, aczkolwiek pytam was ludzi znających się na temacie czy warto czy nie warto zmieniać na półsyntetyk.

                      Komentarz


                        Powiedzmy,że tak ćwiartka oleju na tysiac km przy starszawej tenerce to ok pół litra to już pierścienie co najmniej a litr i więcej kapitalka.Ja od wielu lat jeżdze na półsyntetyku Bel ray 10W/40 EXP i sobie chwalę, na castrolu też śmigałem ale tylko jedną wymianę bo coś sprzęgło mi sklejał ale to niskich temp.
                        Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                        Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                        Komentarz


                          Zmieniałem olej na motul 5100 10w40 czyli półsyntetyk z mineralnego i apetyt na olej spadł, teraz muszę dolać plus minus 150ml na 1000km. A sprzęt nie ma lekko

                          Komentarz


                            Sluchajcie zbliza mi sie wymiana oleju, akutalnie mam zalanego motula 10w40 ale mam dostep do statoila 10w40 polsyntetyk i nie wiem czy zaoszczedzic te 100zl czy odzalowac i zalac motulem. CO sadzicie?
                            Take care of your Tenere she will take care of you

                            http://tablica.pl/oferta/yamaha-xtz-...5-ID1LXXh.html

                            Komentarz


                              Statoil do motocykli (do mokrego sprzęgła) czy samochodowy? Jeżeli samochodowy to dołożyłbym i zalał motocyklowym. Chociaż na samochodowym też pojedzie

                              Komentarz


                                Samochodowy niestety, dla mnie te roznice miedzy olejami do moto a do samochodow to troche bujda a napewno marketing.
                                Ostatnio edytowany przez esi; 2503.
                                Take care of your Tenere she will take care of you

                                http://tablica.pl/oferta/yamaha-xtz-...5-ID1LXXh.html

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X