Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Olej i przebieg

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    mam okazje potestować olej 10w40 semi Orlen Platinium



    warto ? ma ktoś doświadczenia ?
    obecnie Motul 10w40, wcześniej Agip 5w40 (lub50) = oba sklejają sprzęgło gdy moto stoi, większych różnic w stukach/pukach i skrzyni nie zauważyłem
    Ostatnio edytowany przez kamilltee; 308.
    ST legenda Dakaru http://passion4travel.pl/index.php/c...dow/motocykle/
    FB: http://www.facebook.com/kamilltee

    Komentarz


      niedawno zalałem orlenem sadze że będzie git znajomi testują w innych moto ten olej i nic sie nie działo nawet nowe varadero na pierwszym przeglądzie dostało orlena 10w40 i jakoś nic się nie dzieje

      Komentarz


        podobno Yamaha leje czy wspiera Orlena... słyszałem już z 2 źródeł

        sewer= duża czy mała Teresa?
        ST legenda Dakaru http://passion4travel.pl/index.php/c...dow/motocykle/
        FB: http://www.facebook.com/kamilltee

        Komentarz


          Któtkie info sprzed roku.

          Yamaha poleca oleje Platinum ORLEN Oil

          16-02-2011 | | Grupa Kapitałowa, stacje paliw



          Yamaha Motor Middle Europe B.V. oddział w Polsce oficjalnie zarekomendowała oleje Platinum, jako produkty wysokiej jakości polecane do pojazdów produkowanych przez japońską firmę.
          Firma Yamaha, która powstała w 1955 roku, jest znanym oraz cenionym w Polsce i na świecie producentem motocykli, skuterów, quadów, skuterów wodnych, silników zaburtowych, a także wózków golfowych.

          Jako lider segmentu motocyklowego Yamaha angażuje siÄ™ w dziaÅ‚alność sportowÄ… i wspiera wyÅ›cigi klas GP. Ze sportami motorowymi zwiÄ…zana jest również spółka ORLEN Oil – bÄ™dÄ…ca głównym sponsorem w Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Obie firmy zamierzajÄ… również propagować wspólnie zasady bezpiecznej jazdy jednoÅ›ladem oraz wiedzÄ™ na temat doboru olejów silnikowych do motocykli.
          Jak mówi Sebastian Å»ywczyk, kierownik DziaÅ‚u Motoryzacji ORLEN Oil: „- Nowoczesność, bezawaryjność i doskonaÅ‚a jakość – to synonimy produktów oferowanych przez firmy Yamaha i ORLEN Oil. Wierzymy, że współpraca nawiÄ…zana z Yamaha Motor przyniesie obopólne korzyÅ›ci firmom, które bÄ™dÄ… siÄ™ wspierać i uzupeÅ‚niać w prowadzonych przez siebie dziaÅ‚aniach.”
          Szeroka oferta produktowa ORLEN Oil obejmuje produkty przeznaczone do motocykli, skuterów i quadów. Platinum Moto 2T oraz Platinum Moto 4T Semisynthetic to oleje silnikowe. Pierwszy z produktów to olej wyprodukowany w technologii syntetycznej przeznaczony do silników dwusuwowych. Nadaje się do smarowania mieszankowego i oddzielnego. Charakteryzuje się doskonałą mieszalnością z paliwem zapewniając przy tym bardzo dobrą ochronę przez zużyciem i korozją. Platinum Moto 2T to olej spełniający najwyższe wymagania najważniejszych klas jakościowych API i JASO (API - American Petroleum Institiut, JASO - Japanese Automotive Standards Organisation).
          Dla silników czterosuwowych najnowszych konstrukcji opracowano olej Platinum Moto 4T Semisynthetic 10W-40. Olej zapewnia perfekcyjną ochronę silnika przed zużyciem i korozją gwarantując jednocześnie wysokie osiągi, stabilne i sprawne działanie jednostki napędowej nawet w radykalnie skrajnych warunkach pracy. Dla miłośników sportów wyczynowych przygotowano olej syntetyczny Platinum Moto 4T 10W-50 doskonale radzący sobie z ekstremalnymi prędkościami silnika.
          --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

          Komentarz


            Pytanie, może ktoś się doszuka co to właściwie jest. Połówka, czy syntetyk?
            Larsson Polska - dostawca techniki motocyklowej, skuterowej i warsztatowej. Dystrybutor renomowanych marek: Yuasa, RK, TRW, EBC, NGK, JM Products, Hiflo, Vesrah, Motul, Osram.

            Dopchałem przy okazji do zamówienia bo tanie (nie patrzeć na cenę detal) i niby miała być połówka. Na etykiecie jednak lepa, że syntetyk Chciałem tym tenerkę zalać coby ten żur wypłukać, ale.. boję się W razie czego zaleję tym KLE - syntetyk mu nie zaszkodzi.

            Komentarz


              Wysokiej klasy olej silnikowy, wytworzony w technologii hydrockrackingowej. Stworzony specjalnie do zastosowania w silnikach w układzie V, gdzie tylny cylinder jest zdecydowanie słabiej chłodzony.
              Zastosowanie nowoczesnych przeciwutleniaczy oraz pakietu dodatków, które spełniają wymagającą klasę jakościową JASO MA2, czynią ten olej jednym z najlepszych rozwizwiązań na rynku.

              Klasa lepkości: SAE 20W50
              Klasa jakości: API SL, JASO MA2
              Jest wytworzony w technologii czyli to już mówi, że to "półsyntetyk" (zresztą to nawet nie półsyntetyk a trochę przerobiony minerał z większą ilością dodatków). Cena hurtowa ogólnie ciekawa Olej ma dobrą klasę jakości i to można pochwalić. Nikt mi nie potrafił powiedzieć od kogo JMC kupuje oleje, bo na pewno sam nie produkuje - może Fuchs, może Liquy? Szkoda, że nigdzie nie ma info o lepkosciach i wskaźniku
              --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

              Komentarz


                Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
                Ten silkolene jest już dostępny w larssonie, a co powiecie o nim więcej? jeździł ktoś na takim już w st? jest jeszcze jakis castrol twin ale drogi

                odświeżam temat.
                Byłem w Larssonie.
                4l silkolene < 140 zł
                4l silkolene full synt > 170 zł
                4l motula7100 > 270 zł
                4l motula 300V > 330 zł

                różnice w cenach ogromne. Panowie w Larssonie twierdzą, że warto wziąć ten Silkolene, bo nie ma sensu wydawać kasy na Motula.

                Jakie Wasze zdanie?
                Ostatnio edytowany przez _ja; 611.
                "ja to ja, więc jako ja chcę być znany"
                =>
                Motocyklowy Klub Podróżników STRANGERS.PL

                Komentarz


                  Zalałem olej Orlenowski zrobione 2500 km jak na razie kolor ładny silnik pracuje i biegi wchodzą jak na motulu, dolałem 70mil. ale podobnie miałem na starym oleju jak na razie jest ok, temperatura silnika taka sama , testy dalsze opisze

                  Komentarz


                    Na marginesie - ładny kolor nie świadczy o jego jakości. Zadaniem oleju prócz chłodzenia i smarowania jest między innymi czyszczenie silnika i neutralizacja niepożądanych produktów związanych ze spalaniem (głównie chodzi o związki siarko-pochodne). Produkty spalania tarcia które pojawiają się w silniku podczas pracy mają być wyłapywane przez filtr oleju a te drobiny których filtr nie wyłapie mają zostać "uwięzione" w zawiesinie oleju. Jeżeli olej robi to skutecznie wówczas jego barwa zaczyna się zmieniać i olej staje się coraz ciemniejszy z wiadomych przyczyn.

                    Sytuacja może być więc taka że, przy kiepskim oleju (pozornie lepszym bo ciągle przezroczystym) cały "syf" zalega gdzieś w zakamarkach naszego silnika jak misce, karterze itp.....

                    Często jest to na tyle gęste że przy zamianie oleju samo z siebie nie będzie ściekać i po zalaniu nowym olejem ciągle mamy go w środku. Jeżeli ktoś spuszcza olej na zimnym silniku to efekt prawie gwarantowany.

                    Komentarz


                      Ok masz racje w 100% jak na 2,5 tyś km jest olej czysty ,chociaż nabiera koloru spalenia nie chwale ani nie polecam jak na razie jest ok testuje ten olej ,zobaczymy co będzie po 5 tyś

                      Komentarz


                        Z tego co wiem to oleje orlenowskie są okey (nie sprawdzałem na sobie). Olej bazowy jaki stosują mają bardzo dobry a wszystkie dodatki które się dodaje w odpowiednich proporcjach żeby spełniać odpowiednie normy / wymagania kupowane są przez wszystkie firmy olejowe (Castrol, Mobil, Shell, Motul itd..) u tych samych producentów .

                        Komentarz


                          Orlen jest bardzo dobry, ale bardzo krótko. Starzeje się w bardzo dużym tempie i po +/- 3 tys km (wiadomo, że zależnie od stylu jazdy) jego parametry lecą na łeb na szyje. Zasłyszane od gościa pracującego w Orlenie Wole na swoim silniku nie sprawdzać co jest dobre, a co nie i nie eksperymentować.

                          Komentarz


                            wracam do pytania o silkolene. zna ktoś? stosował?
                            "ja to ja, więc jako ja chcę być znany"
                            =>
                            Motocyklowy Klub Podróżników STRANGERS.PL

                            Komentarz


                              po przeczytaniu wszystkich opinii, przemyśleniu, przespaniu się, jeszcze raz przemyśleniu, przeczytaniu opinii od końca etc...

                              zdecydowałem się na zakup owego Silkolene.
                              Mimo tego, że silnik mam po kapitalnym remoncie zaleję mój silnik półsyntetykiem 10W40, czyli dokładnie takim jak zalecał producent od nowości.

                              Dlaczego?
                              jeden z powodów:
                              tolerancja luzów na panewkach jest dość duża. według mnie, lepsze smarowanie będzie zapewniał właśnie półsyntetyk.

                              Dlaczego ta firma.
                              Bo to jak z tanim winem.
                              Jest dobre, bo jest tanie i dobre
                              "ja to ja, więc jako ja chcę być znany"
                              =>
                              Motocyklowy Klub Podróżników STRANGERS.PL

                              Komentarz


                                No i gitara
                                A mi ostatnio mechanik zrobil wywod na temat oleju jaki leje do 660. Przy ostatniej wymianie zalalem motula 5100 10w40 a on na to ze za rzadki ze conajmniej 15w50 powininem lac, z racji tego ze to singiel. Glupiomadry czy ma racje?
                                Take care of your Tenere she will take care of you

                                http://tablica.pl/oferta/yamaha-xtz-...5-ID1LXXh.html

                                Komentarz

                                PracujÄ™...
                                X