Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Olej i przebieg

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Niech będzie Yamalube dzięki za radę.

    Komentarz


      Trocin, poświęć troche czasu, chętnie się dowiem

      Komentarz


        No dobra - najwazniejsze ze idzie na gume z gazu na 1. i nawet kawałek jedzie
        Enduro nie klęka
        R 1100 GS '99 - limonka
        Pajero 3.2 DiD '03

        Komentarz


          Moja też to potrafi na syntetyku, więc póki co mnie nie przekonałeś

          Komentarz


            Przestańcie polecać (Kamilltee) olej 10W40 do ST to jest za rzadki olej do tego silnika,wiem że niektórzy na tym jeżdżą i jest dobrze,niektórzy jeżdżą też na oleju samochodowym i też twierdzą że można ale nie tędy droga.Lejcie oleje markowe nawet mineralne jak kto chce ale gęściejsze 20W50 a najoptymalniej 15W50,chyba ze na zimę to 10W40 będzie idealny.

            Komentarz


              ja pierdziu ale merytoryka ... poczytaj co te parametry znaczą, a nie "rzadki" i "gęściejszy"
              Miałem Agipa 10W50 - i wróciłem bez żalu do Motula 10W40. Parametry proponuję trzymac z manuala - mądrzy żółci ludzie z jakiegoś powodu tak ustalili.

              Oczywiście, że jak ktoś katuje w terenie, lub jedzie w upały do Maroco, to W50 warto wlać.
              Do zwykłaj jazdy i turystyki w Europie - wystarczy 10W40


              ale niech se każdy wlewa co chce - nawet i 0W60 jak mu to poprawi humor i postrzeganie świata
              dla mnie EOT...
              Ostatnio edytowany przez kamilltee; 308.
              ST legenda Dakaru http://passion4travel.pl/index.php/c...dow/motocykle/
              FB: http://www.facebook.com/kamilltee

              Komentarz


                Skoro manual proponuje 20w40 to może castrol act evo?
                Zreszta myślę tak jak kolega wyżej każdy leje co mu pasuje.. ale chba jedną z głównych myśli przewodnich tego forum jest to aby dzielić złe i dobre doświadczenia.
                Ostatnio edytowany przez Faza; 3084.

                Komentarz


                  Zamieszczone przez kamilltee Zobacz posta
                  ja pierdziu ale merytoryka ... poczytaj co te parametry znaczą, a nie "rzadki" i "gęściejszy"
                  Miałem Agipa 10W50 - i wróciłem bez żalu do Motula 10W40. Parametry proponuję trzymac z manuala - mądrzy żółci ludzie z jakiegoś powodu tak ustalili.

                  Oczywiście, że jak ktoś katuje w terenie, lub jedzie w upały do Maroco, to W50 warto wlać.
                  Do zwykłaj jazdy i turystyki w Europie - wystarczy 10W40


                  ale niech se każdy wlewa co chce - nawet i 0W60 jak mu to poprawi humor i postrzeganie świata
                  dla mnie EOT...
                  No nie poznaje kolegi
                  A mi się dziwili że czasem po prostu szkoda pisaniny i wystarczy tylko tyle
                  Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                  No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                  sigpic

                  Komentarz


                    Twoje nauki nie idą w las i w sprawie oleju i w sprawie pisania
                    po prostu nie mogłem znaleźć tego emotika OMG
                    ST legenda Dakaru http://passion4travel.pl/index.php/c...dow/motocykle/
                    FB: http://www.facebook.com/kamilltee

                    Komentarz


                      Zamieszczone przez kamilltee Zobacz posta
                      Twoje nauki nie idą w las i w sprawie oleju i w sprawie pisania
                      po prostu nie mogłem znaleźć tego emotika OMG
                      Wiesz, tak ostatnio czytam te różne fora i ciągle jedno i to samo, nic nowego się nie pojawia a ludzie ciągle pytają o jedno, po prostu są leniwi i nie chce im się czytać całych tematów wiec jeśli ktoś nie szanuje mojego czasu ja też nie będę się na siłę wychylał i odpowiadał albo udowadniał swojej racji, wystarczy zapytać wujka google i wszystko wiadomo w teorii, praktyka jest opisana na forum akurat w tym temacie np w sprawie olejów. Dlatego po prostu czasem "znafcom internetowym" musi wystarczyć
                      Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                      No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                      sigpic

                      Komentarz


                        heja, nawet nie dobrnalem do polowy tego watku - moze by zrobic jakies podsumowanie?

                        Przytocze tylko nasze przygode z Balkan gdy jadac przez zadupia bosniackie i czarnogorskie chcielismy dokupic na dolewke jakiegos 10w40 do moto.. nigdzie nie bylo. w koncu w Niksic znalezlismy jakis warsztat, gdzie byl kumaty gosc i powiedzial, ze w sklepie na koncu miasta ma butelke jakiegos Agipa, ktory TEŻ jest do moto.. tak wiec na calych Balkanach nie znalezlismy 3 lata temu oleju typowego do moto.. tak wiec sie lalo co bylo pod reka i nie pilowalo. Dopiero w Albanii na stacji benzynowej znalezlismy(!)

                        aha - jeszcze jedno - gdy mieszkalem w Londku i smigalem moja tenera - pol miasta zjezdzilem kiedys szukajac 20w50 - nie bylo NIGDZIE. W koncu koles w heine gericke mi powiedzial, ze to ani nie Hiszpania ani Polska, gdzie panuja skrajne temperatury i mam lac 10w40 (;
                        Ténéré is the way to go!

                        Komentarz


                          Zamieszczone przez nomadeurope Zobacz posta
                          heja, nawet nie dobrnąłem do polowy tego wątku - może by zrobić jakieś podsumowanie? (...)
                          Pewnie, że możesz zrobić
                          Później podeślij to wrzucimy na wiki

                          PS. Lepiej się czyta z polskimi literami
                          "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

                          Komentarz


                            Burzy pogladów nie chciałem wywołac jak teraz widze bezmyslnym postem,,,,....
                            Mam wiedze na temat olei i chciałem tylko zaczernąć opini na czym koledzy jezdzicie... było by to dla mnie duza wskazóka a juz mam jakis poglad czytajac ogół wypowiedzi... marcinjunak nie to zebym nie czytał całego watku ale to wszystko poprzednie troche suche było...
                            A może zrobic zestawienie kto na jakim smiga tak jak w statystykach kto na czym smiga...

                            Komentarz


                              Hm, tylko jak odróżnić znawcę od "internetowego znafcy"?Czy po ilości postów?
                              "Miałem Agipa 10W50 - i wróciłem bez żalu do Motula 10W40. Parametry proponuję trzymac z manuala - mądrzy żółci ludzie z jakiegoś powodu tak ustalili".
                              A wracając do oleju, to jaki jest zalecany w manualu?

                              Komentarz


                                Zamieszczone przez arek Zobacz posta
                                Hm, tylko jak odróżnić znawcę od "internetowego znafcy"?Czy po ilości postów?
                                "Miałem Agipa 10W50 - i wróciłem bez żalu do Motula 10W40. Parametry proponuję trzymac z manuala - mądrzy żółci ludzie z jakiegoś powodu tak ustalili".
                                A wracając do oleju, to jaki jest zalecany w manualu?
                                olej.JPG

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X