Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Olej i przebieg

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Lej i nie pytaj
    --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

    Komentarz


      Ja lałem valvoline synpowera do ttr-ki , teraz leję do teresy i nie miałem żadnych problemów.

      Komentarz


        Dziś z 15 minut poświęciłem na przejrzenie kart charakterystyk nowych olejów 10W50. Najgorzej wypada Ipone, póżniej jest Midland. Dobre wyniki mają Valvoline (tutaj jakość wynosi SM - najwyżej ze wszystkich), Eni (Agip) - super lepkość w 100 stC, Elf, Liqui Moly, Orlen (tak, tak...), Repsol (Moto Racing). Castrol, Shell - znowu powtórzę: mają tylko dobre reklamy
        --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

        Komentarz


          co byście nie lali to i tak teresa przezre. co wy dajecie. olej to olej. nie kupujcie reklam tylko olej. kup normalny olej i wymien 2 razy czesciej

          Komentarz


            Ciekawy odcinek SONDY na temat olei:



            "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

            Komentarz


              Zamieszczone przez scorpion Zobacz posta
              co byście nie lali to i tak teresa przezre. co wy dajecie. olej to olej. nie kupujcie reklam tylko olej. kup normalny olej i wymien 2 razy czesciej
              A czemu ma "przeżreć"? Nie każdy kręci do odcięcia, nie każdemu silnik wcina olej. Olej olejowi nie równy, nie pisz dyrdymałów. Ile razy widziałeś reklamę oleju motocyklowego w polskiej tv? Jaki jest wg. Ciebie "normalny" olej?

              PS. Olejów, które produkują oleje motocyklowe jest blisko 30. A wrzucanie ich do jednego wora to mała przesada
              --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

              Komentarz


                no to może lać ten Selectol super Plus ?

                super program, pamiętam jak na niego czekałem w czarno-białym telewizorze Beryl
                ST legenda Dakaru http://passion4travel.pl/index.php/c...dow/motocykle/
                FB: http://www.facebook.com/kamilltee

                Komentarz


                  Połowa uzytkowników wogole nie wymienia oleju albo robi to 2 razy rzadziej niz powinno sie wymieniać. Niektórzy uwazaja ze nie trzeba. albo kupuja sprzeta na rok i nie zwracaja na to uwagi a wy tu robicie dywagacje na temat wyzszosci jednego nad drógim. KUpujesz sprzeta w którym być moze niebył wogole wymieniay olej i zamiast go wymienic to rozpisujesz sie na forum...

                  Na tym forum jest bardzo wielu teoretyków którzy nie maja zielonego pojecia o mechanice a wypowiadaja sie na rózne tematy. Wszyscy by chcieli zeby było tak jak sie pisze na forum ale 80 procent uzytkowników uzywanych motocykli na fora nie zaglada i katuje na czym sie da. Z tąd pozniej na allegro tyle min do sprzedania. Społecznośc forumowa jest społecznoscia niszowa która dba o sprzety, reguluje zawory i wymienia płyny, a ja jestem pewien ze wieksza połowa uzytkownikó motocykli nawet nie wymieniała płynu w przednim zawiasie w swoim motocyklu nie wspominajac juz nawet o płynie hamulcowym. Śmieszy mnie postawa ludzi któzy robia co roku na st 5000 km i co roku reguluja zawory czyszcza gazniki itd, tylko dlatewgo ze naczytali sie na forum ze tak trzeba.

                  Komentarz


                    Ja tez zamierzam zmienić olej teraz mam wlany mobil1 15w50 byłem w hurtowni cena za litra 40zł, czyli musze szykować 160zł i mam pytanie, jaki olej polecacie wlać innej firmy może być tez, 15w50 ale bym chciał żeby był tańszy, bo tak, co 6000 km nie uśmiecha mi się wydawać a z tego, co wiem to te 6000 raz dwa nakręcę.

                    Komentarz


                      Zamieszczone przez Szuryga
                      Ja tez zamierzam zmienić olej teraz mam wlany mobil1 15w50 byłem w hurtowni cena za litra 40zł, czyli musze szykować 160zł i mam pytanie, jaki olej polecacie wlać innej firmy może być tez, 15w50 ale bym chciał żeby był tańszy, bo tak, co 6000 km nie uśmiecha mi się wydawać a z tego, co wiem to te 6000 raz dwa nakręcę.

                      taniej nie będzie
                      sigpic

                      Komentarz


                        Zamieszczone przez fxrider Zobacz posta
                        he he

                        ja zmieniłem na Shella (właśnie z mobila - z którego byłem bardzo zadowolony), z analogicznych powodów. A tutaj znalazłem sklep, gdzie tanio produkty shella sprzedają (żeby nie było, nie mam z nimi nic wspólnego

                        Komentarz


                          A ja leje 3-ci rok 10w50 orlen platinum i jeszcze mi sie nie zdarzyło sklejone sprzęgło na wiosne.Jak rozmawiałem z kolegą który mieszkał kilka latek w stanach to twiierdził że tam syntetyków używa się tylko do wyczynu a na mineralnych hulają motocykle, osobówki i ciężarówki, tym że tam nikt nie neguje tego co pisze w instrukcji;jeden rok to jeden rok, 5 tyś to 5tyś.Kolo latał tam swoją ciężarówką a wolnych chwilach na motorku.Gdzies tam pożniej doczytalem chyba w SM że te wielocylindrówki na tych mineralnych olejach robią tam nierzadko ponad 300 tyś mil.tak,tak pozdrawiam wszystkich niezdecydowanych:

                          Komentarz


                            Zamieszczone przez korbulos Zobacz posta
                            A ja leje 3-ci rok 10w50 orlen platinum i jeszcze mi sie nie zdarzyło sklejone sprzęgło na wiosne.Jak rozmawiałem z kolegą który mieszkał kilka latek w stanach to twiierdził że tam syntetyków używa się tylko do wyczynu a na mineralnych hulają motocykle, osobówki i ciężarówki, tym że tam nikt nie neguje tego co pisze w instrukcji;jeden rok to jeden rok, 5 tyś to 5tyś.Kolo latał tam swoją ciężarówką a wolnych chwilach na motorku.Gdzies tam pożniej doczytalem chyba w SM że te wielocylindrówki na tych mineralnych olejach robią tam nierzadko ponad 300 tyś mil.tak,tak pozdrawiam wszystkich niezdecydowanych:

                            To prawda, w USA jak i Kanadzie leją słabe oleje. Ale tam olej - jak piszesz, jest co chwila zmieniany. Dlaczego? Litr dobrego oleju to koszt 3-4 dolary (mówią, że to i tak drogo). Ich stać. W Europie jest trochę inaczej. Zresztą jakie tam są silniki? Wysoko raczej sie nie kręcą. Więcej pojemności niż momentu czy mocy.

                            Jednak z tym, że do motocykli zalewają świństwo to nie prawda. Nalej do Kawy 636 minerała i pośmigaj do odcięcia.... silnik zaraz wykończysz.

                            Popatrz na oleje z USA, każda marka ma ich przebogatą ofertę, więc wiesz.... a z amerykańskich olejów polecam Quaqer State. Znakomite parametry
                            --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                            Komentarz


                              Piszecie o różnych olejach, a nikt nie wspomina o Yamalube. Gdy kupiłem motocykl, akurat taki miałem: full synthetic FS4 10W40. Teraz nadszedł czas na zmianę i mało gdzie (poza internetem oczywiście) jest. Dzwoniłem już do kilku sklepów olejowych - każdy coś tam o tym słyszał, ale nie załatwią. Na allegro znalazłem gościa, który za 4l woła 180 zł (plus przesyłka). Ma ktoś jakieś zdanie na temat tego oleju? Rewelacyjny, normalny czy do bani?

                              Komentarz


                                Jak będziesz w Krakowie lub Bielsku to skocz do ASO Yamahy. Tam mają Yamalube.

                                Yamalube mało kto Ci załatwi. Zniżki w ASO motocyklowych mają głównie warsztaty a nie handlarze np. z Allegro (czy sklepy sprzedajace najdroższego Motula za połowę ceny hurtowej...).
                                --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X