Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Olej i przebieg

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Niestety już kupiłem i wymieniłem.Dopiero po tym kumpel mi powiedział abym uważał na Motula bo lubią go podrabiać. Muszę sprawdzić kod na opakowaniu i sprawdzić u oficjalnego importera Polonia Cup. Podobno nie robią problemów można się konsultować i rozwiewają wątpliwości. Mam pytanie jeżeli okaże się że podróba to wymieniać na nowy olej? Nie będzie spełniał żadnych norm? Jest bezwartościowy? Bardzo proszę o porady.

    - - - Zaktualizowano - - -

    Niestety już kupiłem i wymieniłem.Dopiero po tym kumpel mi powiedział abym uważał na Motula bo lubią go podrabiać. Muszę sprawdzić kod na opakowaniu i sprawdzić u oficjalnego importera Polonia Cup. Podobno nie robią problemów można się konsultować i rozwiewają wątpliwości. Mam pytanie jeżeli okaże się że podróba to wymieniać na nowy olej? Nie będzie spełniał żadnych norm? Jest bezwartościowy? Bardzo proszę o porady.

    Komentarz


      Zamieszczone przez Ilford Zobacz posta
      Niestety już kupiłem i wymieniłem.Dopiero po tym kumpel mi powiedział abym uważał na Motula bo lubią go podrabiać. Muszę sprawdzić kod na opakowaniu i sprawdzić u oficjalnego importera Polonia Cup. Podobno nie robią problemów można się konsultować i rozwiewają wątpliwości. Mam pytanie jeżeli okaże się że podróba to wymieniać na nowy olej? Nie będzie spełniał żadnych norm? Jest bezwartościowy? Bardzo proszę o porady.
      Jeżeli faktycznie masz możliwość sprawdzenia pochodzenia oleju i okaże się że zalany olej nie pochodzi z pewnego źródła to lepiej wymienić - koszt będzie znacznie niższy niż ewentualne naprawy. Oczywiście może być tak że do opakowania tego oleju wlany został jakiś tańszy olej o zbliżonych parametrach ale nie byłoby to raczej opłacalne dla "podrabiacza" .... i spodziewałbym się ze wlany został jakiś najtańszy minerał.

      Komentarz


        Ciekawe czy znowu będzie facet na bazarze motocyklowym w warszawie, który skupuje puste butelki po Motulu.....? Dorobienie korka i etykiety to już nie problem
        --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

        Komentarz


          Zamieszczone przez Ilford Zobacz posta
          Niestety już kupiłem i wymieniłem.Dopiero po tym kumpel mi powiedział abym uważał na Motula bo lubią go podrabiać. Muszę sprawdzić kod na opakowaniu i sprawdzić u oficjalnego importera Polonia Cup. Podobno nie robią problemów można się konsultować i rozwiewają wątpliwości. Mam pytanie jeżeli okaże się że podróba to wymieniać na nowy olej? Nie będzie spełniał żadnych norm? Jest bezwartościowy? Bardzo proszę o porady.

          - - - Zaktualizowano - - -

          Niestety już kupiłem i wymieniłem.Dopiero po tym kumpel mi powiedział abym uważał na Motula bo lubią go podrabiać. Muszę sprawdzić kod na opakowaniu i sprawdzić u oficjalnego importera Polonia Cup. Podobno nie robią problemów można się konsultować i rozwiewają wątpliwości. Mam pytanie jeżeli okaże się że podróba to wymieniać na nowy olej? Nie będzie spełniał żadnych norm? Jest bezwartościowy? Bardzo proszę o porady.
          PoloniaCup już nie jest oficjalnym dystrybutorem, a cała gówniana sytuacja z motulem, to właśnie dzięki jego działaniom. Bo jak można nazwać windowanie cen oleju, który faktycznie nie jest żadnym wypasem? W zeszłym roku, oficjalna cena hurtowa motula 5100 to było coś ok 130zł. Na allegro bez problemu można było go kupić za jakieś 105-110zł. Podróba? Gówno, nie podróba. Wystarczyło pominąć polską dystrybucję i na własną rękę ciągnąć to z zachodu, żeby przy tych 105zł być jeszcze dobrze zarobionym. Kilku hurtowników (nieoficjalnych) towaruje się dokładnie tam, gdzie ja, choć w tej chwili, przynajmniej w przypadku motula, już spokojnie można towarować się w intercarsie, polonii, czy larssonie, choc ten ostatni wydawał sie na początku kontynuować politykę poloniacup (np wspomniany 5100 za 175zł w detalu, na szczęście odpuścili). W tej chwili, co jakiś czas, któryś z dystrubutorów (w tej chwili będzie ich wielu, będą mogli sprzedawać wyłącznie w swoim regionie) strzela krótką partię promocji, dając cenę sprzedaży hurtowej podobną, czy nawet niższą, do tej spoza oficjalnej dystrybucji. Da się? Da się! Ale poco? Motul dla większości jest super hiper the best, więc jak coś się sprzedaje po zawyżonych cenach, to dlaczego obniżać? A bel-ray, repsol, ipone? "Nie znam, co to w ogóle jest?"

          Komentarz


            Zamieszczone przez Ilford Zobacz posta
            Ja ST zalałem Motulem 5100 10W40. Za butle 4L zapłaciłem 129,85zł,a za 1L 40,57zł. Co myślicie o tych cenach, czy są podpadające,trafiłem na podróbke? W sklepie Ścigacz pl. kosztuje podobnie. http://sklep.scigacz.pl/olej-silniko...itry-p-72.html Po otworzeniu butli pachnie jak płyn do mycia naczyń albo perfum. To normalne? Motul tak ma?
            Z tym zapachem jest pewien trop. I moze niepotrzebnie sie teraz stresujesz:

            Forum miłośników motocykli Suzuki SV oraz innych V'ek. Na forum znajdziecie pomoc w wyborze motocykla oraz wiele innych porad.


            Ale dla swojego spokoju, warto bedzie sprawdzić ten kod na opakowaniu.
            Jesli to zrobisz, dobrze byłoby gdybyś napisał na forum jak ta procedura sprawdzania wyglądała w praktyce.

            Komentarz


              Dzięki panowie za podpowiedzi. Olej zamawiał mi mechanik u którego zamawiam części, nie płace wtedy za przesyłkę a cenę wystawia mi taką samą jak w danym sklepie. Mechanik mówi że olej jest z pewnego źródła więc zostawiam go w silniku. Jest ryzyko jest zabawa

              Komentarz


                Motul właśnie ma to do siebie, że pachnie jak jakieś tanie perfumy, czy płyn do naczyń Nie martw się na zapas, moim zdaniem na 100% masz oryginał.

                Komentarz


                  zobacz czy miałeś ester na butli bo wtedy jest z dodatkami jakimiś i pachnie kwiatkami itp

                  Komentarz


                    Zamieszczone przez Bezy Zobacz posta
                    Z tym zapachem jest pewien trop. I moze niepotrzebnie sie teraz stresujesz:



                    Ale dla swojego spokoju, warto bedzie sprawdzić ten kod na opakowaniu.
                    Jesli to zrobisz, dobrze byłoby gdybyś napisał na forum jak ta procedura sprawdzania wyglądała w praktyce.
                    Jutro spróbuję sprawdzić ten kod jak coś się dowiem to napiszę.

                    - - - Zaktualizowano - - -

                    Zamieszczone przez Janas_WaWa Zobacz posta
                    zobacz czy miałeś ester na butli bo wtedy jest z dodatkami jakimiś i pachnie kwiatkami itp
                    Masz rację na butli mam napisane zielonym kolorem ester, myślę że z tym olejem jest wszystko ok. Dzięki koledzy za rady.

                    Komentarz


                      Jeszcze cytat z branżowego czasopisma, rozmowa z Jackiem Mędralą, Dyrektorem ds. Sprzedaży, Motul Deutschland GmbH
                      Proszę jeszcze o wyjaśnienie kwestii oryginalności produktów Motul. Możemy spotkać opinie, że część produktów pochodzi z nielegalnych źródeł.

                      Marka Motul na rynku jednośladów jest bardzo popularna, a szczególnie w dyskusjach na różnych forach internetowych. W 2011 roku pojawiły się w Internecie informacje, że na aukcjach Allegro sprzedawane są nieoryginalne oleje pod marką Motul. Informacja ta rozprzestrzeniła się bardzo szybko po całej sieci. Fakt jest taki, że sprawa dotyczyła jednego allegrowicza i jednego z olejów do samochodów osobowych. Sprzedawca został przez nas zidentyfikowany i sprawa czeka na swój finał w sądzie. Podrobione produkty nie są już obiegu. Ludzie dzielą się swoimi spostrzeżeniami, opiniami i ta sprawa bardzo szybko wpłynęła na negatywny wizerunek marki. Na szczęście nasi klienci są w tej chwili bardzo wyczuleni i próba sprzedaży podróbek zostanie szybko dostrzeżona. Możemy z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że na dzień dzisiejszy nie stwierdzono na rynku podrabianych produktów marki Motul. Wszystkie oleje i środki chemiczne do motocykli i samochodów są produkowane we Francji. Obecnie wszelkie produkty będące w oficjalnej dystrybucji, są produktami oryginalnymi. Nikt nie może twierdzić, że produkty będące w sprzedaży w tym punkcie są autentyczne, a w innych nie.

                      Komentarz


                        Dzięki ArturS za cytat, to mnie jeszcze bardziej uspokoiło więc zapominam o tym oleju i czekam na polepszenie pogody. Niech puszczą w końcu te śniegi!

                        Komentarz


                          Wie ktos gdzie w warszawie kupic olej orlenowski ew tani sklep internetowy

                          Komentarz


                            Mam pytanie odnośnie wymiany oleju.
                            Czy jak stoi całą zimę na starym przechodzonym bez odpalania to lepiej go zlać na zimnym i wymienić na nowy , czy odpalić jeszcze i rozgrzać tą smołę , aby wymienić jak w książce ?
                            Ciekawy jestem jakie są wasze opinie na ten temat ?
                            Papacool

                            Komentarz


                              Jak możesz to spuszczaj na ciepłym. Ja na zimnym spuszczałem syntetyka na którym zrobiłem 5000 zleciało tyle co zalałem. Swoją drogą chyba za wcześnie olej zmieniam, bo ten jest jeszcze dosyć "czysty". W wielu samochodach zmieniałem, to właśnie smoła z kamieniami wręcz, a tutaj na białej kartce normalnie żółty jeszcze. No nic, najwyżej pójdzie do kosiarki na dolewki.
                              Ostatnio edytowany przez Kaytec; 460.

                              Komentarz


                                Ja robię parę kilometrów ,później na ciepło zlewam stary olej ,zawsze więcej osadów wypływa rozgrzanym olejem .
                                Moja skrzynka N 50° 18.704' E 20° 07.502' opencaching.pl

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X