Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Olej i przebieg

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Mam zamiar zrobić małe płukanie silnika, jaki olej kupić jak długo jeździć do wymiany. Na docelowy poradzono mi motul 5100
    Ostatnio edytowany przez oposs; 3328.

    Komentarz


      Zamieszczone przez oposs Zobacz posta
      Mam zamiar zrobić małe płukanie silnika, jaki olej kupić jak długo jeździć do wymiany. Na docelowy poradzono mi motul 5100
      Po co płukanka - możesz wyjaśnić? Latałeś na Selektolu czy....?


      Kto Ci polecił tego Motula?! Masz ze 20 innych firm, które robią lepsze oleje niż tę nędzę. Nie niszcz silnika Motulem.
      --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

      Komentarz


        Obecny olej jest mocno przepracowany i wygląda prawie jak w dieslu. Pomyślałem że płukanka nie zaszkodzi. Ten konkretny olej polecił miły Pan w motoszklarni. Chciałem kupić raczej Castrola

        Komentarz


          Zamieszczone przez oposs Zobacz posta
          Obecny olej jest mocno przepracowany i wygląda prawie jak w dieslu. Pomyślałem że płukanka nie zaszkodzi. Ten konkretny olej polecił miły Pan w motoszklarni. Chciałem kupić raczej Castrola
          Możesz przepłukać jak chcesz.... ale jakiegoś porządnego efektu nie zauważysz, ot, takie coś na poprawę humoru Castrol - kolejny super olej... tylko, że dobry do sportowych motocykli, które mają w miarę nowe silniki Wpadnij do np. InterCarsu (Intermotors to pomyłka, pracują tam niekompetentni i niesłowni ludzie) zamów bańkę Valvoline (znakomity olej), Elfa czy Liquy Moly. Oleje, których jeszcze nikt nie podrabia, trzymają parametry i biją na łeb najniższą i średnią klasę Motula.
          Wczoraj był u mnie znajomy i b. chwalił Valvo 10W50. Też na nim śmigam i jest znakomicie.

          Celuj w syntetyki
          --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

          Komentarz


            Zamieszczone przez LukaSS Zobacz posta
            zamów bańkę Valvoline (znakomity olej), Elfa czy Liquy Moly
            Polecisz jakieś konkretne modele?

            Komentarz


              Zamieszczone przez oposs Zobacz posta
              Polecisz jakieś konkretne modele?
              Ja polecam valvoline synpower 4 t 10w40 , olej lałem do yamahy ttr 600 , a teraz leję do tenery.Nigdy nie miałem z nim problemów.Bańka 4 litry do nabycia za około 100 zł. Jak napisał Lukas , najpopularniejszy motul , wcale nie jest jakimś wybitnie dobrym olejem , a bardzo łatwo o podróbkę.

              Komentarz


                OK, czyli motul na płukanie. Jak długo? 100? 200km?

                Komentarz


                  Kolego nie odbierz tego źle ale coś ty tak na to płukanie się uparł, niepotrzebnie wtopisz kasę, jeśli sam wymieniasz to kup nowy olej i filtr, rozgrzej silnik po zgaszeniu odczekaj z 5-10 minut, spuść stary zalej nowy i wszystko. Jeśli motocykl nie nabrał wody a z oleju nie zrobiła się kawa z mlekiem płukanie nic ci nie da poza uszczupleniem portfela. I tak jak koledzy napisali nie inwestuj w Motula ja miałem go w motocyklu z zalet mogę powiedzieć że to na pewno jest olej a wady to ciut większe zużycie oleju w mojej ST dochodziło do 0,5 l na 6 tyś. km głośniejsza praca silnika i sklejanie sprzęgła przy dłuższym postoju, teraz mam zalany Yamalube zużycie znikome prawie nie zmienny poziom na bagnecie, cichsza praca silnika i praktycznie wcale nie skleja sprzęgła nawet po 2 tyg. postoju a biegi wchodzą delikatniej. Jest tyle dobrych mniej znanych marek olejowych że można przebierać. LukaSS ma racje i wiedzę o olejach co napisał niejednokrotnie w tym temacie.

                  Komentarz


                    Dokładnie. Rozgrzej silnik , zlej stary szlam , wymień filtr , wlej porządny olej a za resztę kasy zatankuj motor.

                    Komentarz


                      No i OK

                      Komentarz


                        Jaki olej do silnika??

                        Witam przymierzam się do wymiany oleju w mojej Tenere nie wiem co tam było wlane czarny jest i nie wiem co wlać szukałem w necie ale jest tego dużo jedni mówią taki a drudzy taki a nie wiem jaki moja tenere z 1989 licznik zatrzymał się na 90 tyś nie znam jej przebiegu i ile dokładnie się tam wlewa.Prosił bym jak ktoś mógół by mi podesłać link do jakieś aukcji z olejem i filtrem z góry dziękuje

                        Komentarz


                          Manual masz?
                          Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                          No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                          sigpic

                          Komentarz


                            Ja zawsze jeździłem na MOTULu 5100 10W40, i problemów nie było. Nasłuchałem się negatywnych opinii na jego temat i przeszedłem na fuchs silkolene comp 4 10W40 i tak większość znajomych latających na enduro. Wszyscy są zadowoleni...są potwierdzone przypadki zmniejszenia zużycia oleju oraz cichszej pracy silnika.

                            Komentarz


                              Manual mam chodzi mi o to czy wlać 10w40 czy 20w40 ??

                              Komentarz


                                To zdaje sie zalezy od przedzialu temperatur, w ktorym jezdzisz, w manualu jest napisane
                                Pzdr!
                                prawko juz na 650, XTZ750 byla moim pierwszym moto, a teraz mam frajde

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X