Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Olej i przebieg

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Manual?chodzi wam o skrzynie biegów czy jest manualna to były automaty?bo nie wiem a temperatury chodzi ci w jakich temperaturach jeżdżę sory za takie pytania ale ja jestem żółtodziobem

    Komentarz


      1. Manual = serwisowka = TO
      2. Tak, choodzi o temperatury otoczenia w jakich bedzie jezdzone moto z tym olejem, ale z tego co widze, to w tym manualu nie ma przedzialu temperatur, tylko jest po prostu napisane "SAE 20W40 type SE, or SAE 10W30 type SE". Dla duzej teresy sa konkretne przedzialy rozpisane/rozrysowane.

      Ale tak teoretyzujac po tych oznaczeniach lepkosci, to pierwszy na cieplo, drugi na zimno ;-)
      Ostatnio edytowany przez qpcio; 3397.
      Pzdr!
      prawko juz na 650, XTZ750 byla moim pierwszym moto, a teraz mam frajde

      Komentarz


        Zalej 20w50 półsyntetyk jak nie wiesz co było lane i będzie git, a czy to motul srotul czy inny h.j wie co to nie ma różnicy dla tego silnika.
        Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
        No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
        sigpic

        Komentarz


          10W50, tylko syntetyk. W wysokich temp. nie spada za bardzo lepkość. Daruj sobie minerały czy półsyntetyki bo robią się jak woda w gorącym silniku.

          PS. Jakbyś pytał czy syntetyk nie rozszczelni silnika. Nie, bo syntetyki mają tyle samo i mniej subst. myjących co minerały i półsyntetyki.
          --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

          Komentarz


            Ta wodnistość raczej nie zależy od tego czy coś jest minerałem, połówką, czy syntetykiem, producenci podają (nie wszyscy) podają lepkość przy 100st. Od jakiegoś czasu wstukuję w tabelkę oleje, jakie mi wpadną w rękę, nie zawsze wszystkie informacje można znaleźć, ale jakiś pogląd już jest http://riderparts.pl/pliki/oleje-sil...asyfikacja.pdf Teoretycznie na tym polu najtańszy mineralny motul nieźle wymiata Tylko wskaźnik lepkości słaby, więc powyżej 100st. może się już robić niezła woda. Ale poza docieraniem bym takiego nie wlał. Swojego XTka ostatnio traktuję Belrayem 15W50, jakieś brednie tam piszą, że specjalnie do dużych singli, ale jakby się trafił syntetyk 10W50 w zbliżonej cenie, to na połówkę bym nawet nie spojrzał. Większy problem minerałów to ich szybkie "zużywanie się". Do powietrzaka 10W40 trochę ryzyko, bo wodniak się wychłodzi przy upalaniu w błotku, a tutaj nic z tego.
            Ostatnio edytowany przez ArturS; 427.

            Komentarz


              http://allegro.pl/olej-filtr-swiece-...836991951.html a ten olej??

              Komentarz


                No to właśnie jest najbardziej gówniany, ym znaczy najtańszy dostępny motul Chociaż GSy ponoć bardzo taki lubią
                Ostatnio edytowany przez ArturS; 427.

                Komentarz


                  Daj sobie spokój z Motulem. Jest kilkanaście firm, które produkują oleje do motocykli. Z NGK (nawet żarowe potrafią być już wadliwe) też na śmietnik, tylko Denso.
                  --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                  Komentarz


                    witam tez mam dylemat jaki olej wlac do swojej xtz 660 z przebiegiem 66tys??? a ciort wie co tam bylo lane wczesniej...

                    Komentarz


                      Czesc wszystkim. dolacze do tematu lecz mnie nie chodzi o to co wlac, lecz jak wlac olej do XTZ750. Pewnie to stary temat jak swiat lecz jeszcze nigdy tego sam nie robilem. a skoro mamy ogolny kryzys to trzeba ciac koszty i samemu kiedys pobrudzic lapki. Prosze o konkretny opis wymiany oleju i filtra.

                      Komentarz


                        Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
                        Czesc wszystkim. dolacze do tematu lecz mnie nie chodzi o to co wlac, lecz jak wlac olej do XTZ750. Pewnie to stary temat jak swiat lecz jeszcze nigdy tego sam nie robilem. a skoro mamy ogolny kryzys to trzeba ciac koszty i samemu kiedys pobrudzic lapki. Prosze o konkretny opis wymiany oleju i filtra.
                        Poszukaj w wiki, jest wszystko.
                        Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                        No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                        sigpic

                        Komentarz


                          jaki olej do xtz 660?

                          jak w temacie nie wiem jakim olejem zalac moja xtz z przebiegiem 60tys... juz pisalem w ktoryms poscie o tym ale ktos cos tylko baknal niezrozumiale...
                          prosze o konkretne info

                          - - - Zaktualizowano - - -

                          jesczcze jedno, to ze motul 10w40 to ja wiem chodzi mi o to czy przy tym przebiegu xtz nie potrzebuje jakiegos gestrzego czy cos tam, i wiekszosc jazdy prawdo podobnie bedzie w terenie

                          Komentarz


                            jest już taki temat na forum: http://www.xtzclub.pl/threads/38-Olej-i-przebieg

                            ale sprawdźmy jeszcze co Pan Yamaha w manualu piszę o oleju
                            strona 18 --> tabela pt. GENERAL SPECIFICATION --> wiersz pt. Engine Oil Type or Grade (fragment poniżej)

                            olej.JPG

                            Mam nadzieję że wszystko sie wyjaśniło

                            Komentarz


                              dzieki ale nic sie nie wyjasnilo oczekiwalem odpowiedzi skoro ma tyle nalatane i bedzie chodzic w terenie czyli na wysokich obrotach i wysokiej temp to masz nalac ten i ten olej i koniec chyba zaleje motul 5100 10w40 polsyntetyk. ale co do motula mam mieszane uczucia on wogole nowy jest jakis czarny w porownaniu do castrola...

                              Komentarz


                                Lej castrola i zbieraj na remont JA bym tego gówna nie zalał do mietka z przebiegiem milion km.

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X