Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Olej i przebieg

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    tabelka spoko, ogólnie trafiło to do mnie i już nie kupie oleju innego niż pełen syntetyk .
    JADĄ, JADĄ, CHŁOPCY, CHŁOPCY NA JAPOŃCACH HEJ NIKT ICH NIE DO GONI BO KRĘCĄ DO KOŃCA!!

    Komentarz


      lub minerał orlenowski - bo stare "sznury" innego nie znały jak je budowali!!!

      A poza tym słyszałem, że nie zalecane jest zmienianie oleju na rzadszy, bo (w skrócie) potrafi uszczelki wypłukać

      ... (pozostawiam do rozważań)

      Komentarz


        Rzadszy w sensie dosłownym będzie właśnie minerał, a nie syntetyk, bo ten nie leci z parametrami na łeb po lekkim przegrzaniu. W ogóle słowo "rzadszy" w kontekście olejów silnikowych to powiedzenie mechaników starej daty, którzy przykręcają na czuja, bo mają lepsze wyczucie niż klucz dynamometryczny, skład mieszanki ustawiają na słuch, a głównym środkiem zaradczym na zwiększoną konsumpcję oleum jest właśnie wymiana na tzw. gęstszy olej Niektórzy zamiast wypłukania uszczelek wymieniają wypłukanie osadów i nagaru, przez co niby ma wtedy wszystko się rozciec w pieroony - kto rozbierał silnik do remontu wie jakie tam są nagary uszczelniające (ja nie znalazłem w żadnym z silników). Albo że nagar w pierścieniach (który się utworzył przez dupiaty zużyty olej) puści i wtedy straci kompresję i będzie do remontu - a faktycznie będzie jeśli ten nagar tam zostanie i zaleje się silnik jeszcze gorszym olejem (minerałem), który go nie usunie i smarowanie gładzi cylindra będzie mizerne. Pan Mietek, czy inny Zdzisio, tylko na to czeka
        Jest jeszcze jedna prawda - większość z nas nie pojeździ na tyle długo swoim motocyklem, żeby ten się zużył ujeżdżany nawet na najsłabszym mineralnym
        Ostatnio edytowany przez ArturS; 427.

        Komentarz


          He he znów następne strony rozważań nad olejami
          Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
          No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
          sigpic

          Komentarz


            I w sumie nie wiadomo po co w przypadku starych japońskich kondonów Lać i jechać. Jak się poprzesiadacie na pomarańcze, to można się zamartwiać, albo po prostu lać to co inni.

            Komentarz


              Zamieszczone przez Gandalf Zobacz posta
              A poza tym słyszałem, że nie zalecane jest zmienianie oleju na rzadszy, bo (w skrócie) potrafi uszczelki wypłukać

              ... (pozostawiam do rozważań)

              Takie same mity jak ładowanie żelówek prostownikami impulsowymi
              --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

              Komentarz


                to ja już się nie odzywam (ale rozpoczynam drina i kto wie co później do głowy przyjdzie)

                Komentarz


                  A co sądzicie o takim oleju : https://www.motul.com/system/product...pdf?1362492677

                  Komentarz


                    Drogi Parametry na papierze cacy. Dodałem go do listy http://riderparts.pl/pliki/oleje-sil...asyfikacja.pdf

                    Komentarz


                      Zastanawia mnie jeszcze jeden aspekt nie wiem czy był poruszany. W razie jakiejś sytuacji kryzysowej na wyjeździe standardowy motul 10W40 jest do dostania w zasadzie od ręki w dowolnym sklepie moto. Z super olejami może być problem. A chyba lepiej nie mieszać.

                      Komentarz


                        Można mieszać, nic się nie stanie. Jak wymienia się olej, to pozostałości poprzedniego zawsze są w silniku i to w niemałej ilości.

                        Komentarz


                          A co powiecie na taki olej?Mam zalany w v maxie i jest ok.Wiem,że leją go do szlifierek a tam silnik dostaję w dupę na wysokich obrotach bardziej niż ryjąc w błocie naszą tenerką.Cena też dobra,rok temu płaciłem 120 zł razem z filtrem.
                          S5003425.jpg

                          Komentarz


                            Parametrami na papierze dupy nie urywa. Trampkarze często go leją, bo podobno silnik ciszej chodzi, biegi lepiej wskakują, więc trzymam w sklepie na półce. Do XTka raz zalałem, to po 1000km musiałem robić dolewkę, widać powietrzak go nie znosi - wróciłem do 15W50 i przestał podpijać.

                            Komentarz


                              hej,
                              ja mam teraz Tenerę w warsztacie i jako że miałem możliwość to zakupiłem 4l Mobil extra 4T 10w40, co sądzicie o tym oleju? porównując parametry nie wypadł gorzej od Motula 10w40 a nawet ma chyba wyższą lepkość w wysokich temperaturach....
                              wiem że oleje to temat rzeka ale skoro już jest taki temat to i może się czegoś dowiem.

                              Komentarz


                                lejcie do tenery każdy olej olej motocyklowy ale nie w gęstości 10W40 skąd się wzięła ta bzdura że to jest właściwa gęstość do tego silnika ?

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X