Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wymiana łańcuszka rozrządu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    Dzięki. Dziś to sprawdzę, i podziele się rezultatem

    Komentarz


      #17
      Sprawdziłem. Zostało jakieś 5-6 ząbków. Jak myślicie? Przelatam na tym ten sezon, czy lepiej wymieniać puki zima ?

      Komentarz


        #18
        nie da się bliżej sprecyzować na ile ci wystarczy łańcuszek, mnie samemu brakuje 7-8 ząbków i póki co nie zamierzam wymieniać, a zamierzam przejechać 15-20kkm
        dirtier, happier

        www.facebook.com/dalekadroga

        Komentarz


          #19
          LucaSS opisał bardzo ładnie wymianę łańcuszka rozrządu,ja tylko dodam że po zmontowaniu całości trzeba wykonać dwa pełne obroty wałem korbowym i sprawdzić pokrycie znaków odniesienia na wałkach rozrządu i wale,przy tej operacji zwrócić trzeba uwagę czy nie ma jakiś oporów przy kręceniu wałem ,jeżeli są to znaczy ,że tłok spotyka się z zaworami i rozrząd jest żle ustawiony .PZDR

          Komentarz


            #20
            Zamieszczone przez LukaSS Zobacz posta
            92057-1220 - numer katalogowy łańcucha do Kawasaki. Zamawiaj i zakładaj.
            Zamowilem - przyjdzie za kilka dni w serwisie Kawasaki w Lublinie (127zł) kolega co tam pracuje potwierdzil, ze pasuje tez do ST ten lancuch 138 ogniw
            Enduro nie klęka
            R 1100 GS '99 - limonka
            Pajero 3.2 DiD '03

            Komentarz


              #21
              proponuję śruby od pompek olejowych zakrecać na klej np loctite do połączeń rozbieralnych (te na krzyżakowy śrubokręt)

              Komentarz


                #22
                Momenty dokręcenia:
                - nakrętki głowicy: 40 Nm
                - śruby głowicy (te dwie w tunelu ł. rozrządu): 10 Nm
                - śruba środkowa napinacza: 20 Nm
                - śruby obudowy napinacza: 10 Nm
                - śruby kół rozrządu: 24 Nm (ktoś musi być wariatem by odkręcać te żebatki )
                - pokrywy wałków rozrządu: 10 Nm
                - pokrywa głowicy: 10 Nm
                - śruba trzymające przewód olejowy do głowicy: 21 Nm (jakoś tak mocno.... albo źle tłumaczę)
                --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                Komentarz


                  #23
                  Jakiej firmy jest ten łańcuszek kupowany w serwisie kawasaki? U mnie zostały trzy zęby napinacza, na łańcuszku jest nabite M na łańcuszku z poprzedniego silnika też jest M ponoć to oznacza markę tourmax czy ktoś co wie więcej?

                  Komentarz


                    #24
                    Łańcuchy są od Tourmaxa, Borg Wornera i chyba Morsa
                    Jak napisałem wcześniej. To jest w sumie jedna i ta sama firma. Łańcuchy te są wrzucane na pierwszy montaż.
                    --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                    Komentarz


                      #25
                      Zamieszczone przez klak1981 Zobacz posta
                      Jakiej firmy jest ten łańcuszek kupowany w serwisie kawasaki? U mnie zostały trzy zęby napinacza, na łańcuszku jest nabite M na łańcuszku z poprzedniego silnika też jest M ponoć to oznacza markę tourmax czy ktoś co wie więcej?
                      Potwierdzam, na moim lancuchu kupionym tydzien temu w Kawalsuki jest wybite M
                      Enduro nie klęka
                      R 1100 GS '99 - limonka
                      Pajero 3.2 DiD '03

                      Komentarz


                        #26
                        Będąc dzisiaj zobaczyć Tenerkę w Yamaszce, łańcuszek rozrządu też jest do wymiany. Nowy łańcuszek Dida to wydatek 250zł. Mechanikowi dałem kawałek postu Lukassa. Obadają dostępność i jak do dostania w krótkim czasie, to ściągną i zamontują.
                        sigpic
                        "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

                        "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

                        Komentarz


                          #27
                          Zamieszczone przez Bartas Zobacz posta
                          Będąc dzisiaj zobaczyć Tenerkę w Yamaszce, łańcuszek rozrządu też jest do wymiany. Nowy łańcuszek Dida to wydatek 250zł. Mechanikowi dałem kawałek postu Lukassa. Obadają dostępność i jak do dostania w krótkim czasie, to ściągną i zamontują.
                          U mnie w ASO sprowadzają w 2-3 dni, więc jak byś nie dostał to mogę ci zamówić
                          dirtier, happier

                          www.facebook.com/dalekadroga

                          Komentarz


                            #28
                            Dzwonili do mnie z Yamahy, znaleźli ten łańcuszek wyszukany przez Lukassa. Gość mówił, że z opisu wynika, że są to te same łańcuszki, ale biorą go na moją odpowiedzialność. Tzn jeżeli nie będzie pasować, to będę mógł powiesić sobie go na ścianie, a Lukassowi można bedzie urwać co nieco
                            sigpic
                            "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

                            "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

                            Komentarz


                              #29
                              U mnie jest zamontowany ten "wyszukany przez Lukassa" i jest ok 127zł
                              Enduro nie klęka
                              R 1100 GS '99 - limonka
                              Pajero 3.2 DiD '03

                              Komentarz


                                #30
                                Ludzie....
                                Łańcuszek zamawiacie w salonie Kawasaki i macie odpowiedni

                                Yamaha
                                pozycja numer 5


                                Kawasaki
                                drugi numer od dołu
                                --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X