Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z tylnym zaciskiem.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Problem z tylnym zaciskiem.

    Witam mam taki problem z tylnym zaciskiem mianowicie, gdy wcisnę hamulec wszystko ładnie pięknie funkcjonuje, ale gdy go puszczę hamulec dalej lekko trzyma tarczę. Przytrzymuje ja na tle mocno że rękoma ciężko jest koło obrócić. Nie wiem czego to może być wina ?? Już myślałem żeby wymienić płyn hamulcowy, ale pomyślałem że wy może macie jakieś doświadczenia z podobna usterką.

    #2
    Sprawdź uszczelniacze, czy nie spuchły może blokują, wyczyść tłoczki (nie benzyną tylko płynem hamulcowym lub jakimś specjalnym do czyszczenia), wyczyść prowadnice i posmaruj je smarem miedzianym ( tylko nie klocki )
    Hvězdy chtějí patřit Tobě...

    Komentarz


      #3
      Wyciąg zacisk i przeczyÅ›ć tłoczki hamulcowe, bo widocznie już od dawna nie były czyszczone i są lekko zapieczone przez to się blokują.
      BYŁA I POZOSTANIE NA ZAWSZE W MEJ PAMIĘCI
      YAMAHA XTZ 750 SUPER TENERE 89' CHESTERFIELD


      Ja tu tylko sprzątam

      Komentarz


        #4
        Macie na myśli żeby spuścić płyn i wyciągnąć tłoczki i wtedy czyścić ?? czy tylko to co uda się wysunąć bez demontażu ??

        Komentarz


          #5
          No właśnie o to chodzi, żeby zdemontować, rozebrać i wyczyścić
          Ja bym radził wysunąć tłoczki przed spuszczeniem płynu - wystarczy zdjąć zacisk i pompować aż wyjdą - tylko trzeba pilnować, aby oba równo wychodziły i ew. dolewać płynu do zbiorniczka.
          sigpic

          Komentarz


            #6
            I prowadnice klocków wyczyścić (oraz na okładzinach miejsce styku z zaciskiem), klocki mają się w zacisku przesuwać bez oporów.
            --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

            Komentarz


              #7
              Ok jutro pobawię się z tym, wielkie dzięki

              Komentarz


                #8
                Rozebrałem i okazuje się że mieliście racje uszczelniacz jest taki jakby sparciały troszkę. Ten pierwszy od góry bo tam niżej tez jest jakiś uszczelniacz ale tamten jest ok. I teraz mam pytanko ile może kosztować jakiś zestaw naprawczy do tego zacisku i gdzie to dostać. Jeszcze nie pytałem w sklepie bo weekend teraz ale w poniedziałek się wybiorę.

                Komentarz


                  #9
                  Kupowałem w salonie Yamahy coś około 40 PLN za komplet uszczelniaczy na jeden zacisk.
                  Hvězdy chtějí patřit Tobě...

                  Komentarz


                    #10
                    uff bo na allegro widziałem że większość kompletów kosztowało około 100 zł i się przestraszyłem że znów będę biedować, ale te 40 zł to jeszcze rozsądne pieniądze. W poniedziałek jadę do sklepu i pytam o ten komplet bo śniegu coraz mniej a aswalcik czernieje.

                    Komentarz


                      #11
                      Witam! Podpinam się pod temat, proszę o namiar na sklep albo salon Yamahy, który posiada uszczelniacze tłoczków hamulcowych (sprzedaż wysyłkowa).

                      Komentarz


                        #12
                        Zamieszczone przez zibiwaw Zobacz posta
                        Witam! Podpinam się pod temat, proszę o namiar na sklep albo salon Yamahy, który posiada uszczelniacze tłoczków hamulcowych (sprzedaż wysyłkowa).
                        Co prawda załatwiliśmy już sprawę na priv ale jak by ktoś potrzebował jeszcze namiary na sklep u mnie w Lublinie gdzie ja zakupiłem komplet naprawczy to jest tu http://www.nmr.pl/ Ja za 4 uszczelki bez tłoczka na tylny zacisk zapłaciłem coś koło 52 zł.

                        Komentarz


                          #13
                          tez mam z tym problem ... musze rozebrac ten zacisk . dobrze ze taki temat sie pojawił
                          CBX 650 , Seven Fifty CB 750, KLR Tengai 650, XTZ 750 Super Tenere , Tundercat )))

                          Komentarz


                            #14
                            I mam jeszcze takie pytanko, bo w tłoczkach są takie płytki które bezpośrednio napierają na klocek. Te płytki mają być czymś przyklejone do tłoczków bo u mnie było jakieś takie coś szare co je trzymało w tłoczkach ?

                            Komentarz


                              #15
                              U mnie przy wymianie odpadły przykleiłem na poxipol ten przezroczysty i teraz ok
                              Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                              Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X