Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Bez pompy paliwa

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [660] Bez pompy paliwa

    witam. wymontowałem z mojej 660 z 95 roku pompę paliwa a raczej zaworek podciśnieniowy jak niektórzy mówią, gdyż ( niedawno się dowiedziałem) tenery , przynajmniej xtz660, nie mają pompy paliwa, tylko ten zawór, który na moje oko wygląda i działa dokładnie jak pompa. WW częśc była najprawdopodobniej powodem kiepskiego odpalania mojego moto, zresztą jej membrany były niesprawne w pełni. teraz jeżdze bez niego i paliwo dostarczane jest tylko grawitacyjnie. czy ktoś was miał podobne doświadczenia, i czy orientujecie się czy faktycznie nie przeszkadza jazda bez tego zawora/ pompy. ja jak na razie nie widzę różnicy w jeździe. dzięki

    #2
    660-tki majÄ… pompÄ™ paliwa, mechanicznÄ….
    fuel_pump.jpg

    Napisz konkretnie o którym zaworku mówisz, wyciągnąłeś go z gaźnika?
    "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

    Komentarz


      #3
      Mam wrażenie, że kolega wyciągnął całą pompę.
      Fakt, niektóre moto mają zaworki podciśnieniowe, które wyglądają podobnie, jednak w XTZ to jest po prostu pompa paliwa.
      Problemy możesz mieć przy zalaniu baku do pełna - może Ci gaźnik zalewać i z wykorzystaniem końcówki paliwa z baku (będzie poniżej poziomu gaźników).
      Osoby twierdzące że tenery nie mają pompy paliwa wygadują bzdury (ew. może w XT 600Z nie ma - nie wiem).
      sigpic

      Komentarz


        #4
        ew. może w XT 600Z nie ma - nie wiem
        xt600z tez mają pompę paliwa, nawet taką samą jak 660, też podciśnieniową więc nie radzę zejść do rezerwy i za późno przełączyć bo później kłopoty z odpaleniem murowane
        wiem z własnego doświadczenia
        Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
        No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
        sigpic

        Komentarz


          #5
          no dzieki , mieliście racje, to jest pompa paliwa i tenere 660z ją jak najbardziej posiada

          Komentarz

          PracujÄ™...
          X