Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

czyszczenie odbłyśników / wymiana lampy reflektora w ST

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    czyli tniemy metal po linii, poniżej napisu 12V4W? dobrze rozumiem?
    "ja to ja, więc jako ja chcę być znany"
    =>
    Motocyklowy Klub Podróżników STRANGERS.PL

    Komentarz


      #17
      dokładnie tak

      Komentarz


        #18
        U siebie też wstawiłem nowe lampy, max 3h roboty według w/w instrukcji. I w końcu Tenera widzi gdzie jedzie Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale ktoś chyba zalewał stary reflektor gorącą wodą, i ten silikon/klej puszczał, nie trzeba było rozbijać szkła, ale mogę się mylić.

        Komentarz


          #19
          Ja próbowałem podgrzewać opalarką i nie chciał puścić. Ale pamiętam, że ktoś sobie z tym jakoś poradził

          Komentarz


            #20
            Pewnie jakis plyn co sie wzera i rozpuszcza silikon

            Komentarz


              #21
              Mnie się udało tak nagrzać jeden reflektor że wyciągnąłem szkło bez uszkodzeń ale trwało to tak długo że w drugim wytłukłem szkło młotkiem. A co do regulacji to u mnie w wersji 2 x bańka jest jedna regulacja na dwa reflektory które są zmostkowane oryginalnie taką blaszką przykręconą do jednego z reflektorów dwiema śrubkami więc przy wymianie metodą Łojek Tuning Parts mogłem je sobie rozdzielić. Kto był w Wilkasach widział jak popularna jest ta metoda przeróbki świateł ja naliczyłem przynajmniej 5 motocykli. Światło jest jaśniejsze widmo ładnie odcięte i zawsze dwa reflektory świecą. Wesemy mają homologację, nikt ci się nie przyczepi że chińszczyznę wozisz i co tu dużo gadać wyglądają zdecydowanie lepiej niż oryginał.

              Komentarz


                #22
                Zamieszczone przez _ja Zobacz posta
                generalnie pewnie nie jest problemem.
                mam wątpliwość co do "profesjonalności" tak wykonanych lamp.
                -szczelność
                -snop światła
                -możliwość ustawienia
                Po wymianie pojechałem na stacje kontroli pojazdów, ustawić światła, żeby innych nie razić. Pan mi za darmochę ustawił i do domu
                Tylko tak jak pisał Robkri, w bańkach nie masz regulowanych obydwóch reflektorów, są zmostkowane, więc nie wiem jak z ustawieniem tego bez regulacji, pewnie będzie kłopot.
                Natomiast jak masz regulację w obu, to nie masz się o co martwić, musisz tylko pamiętać przy wklejaniu, że napis TOP ma być do góry.
                "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

                Komentarz


                  #23
                  Ja pokleiłem, wrzuciłem w owiewkę i zapomniałem. Pierwsza jazda nocą była w drodze na Wilkasy - wyszło, że z przypadku są dobrze ustawione

                  Komentarz


                    #24
                    Zamieszczone przez ArturS Zobacz posta
                    Ja pokleiłem, wrzuciłem w owiewkę i zapomniałem. Pierwsza jazda nocą była w drodze na Wilkasy - wyszło, że z przypadku są dobrze ustawione
                    A ja pomyślałem o innych użytkownikach dróg i nie chciałem ich wkurzać źle ustawionymi światłami
                    "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

                    Komentarz


                      #25
                      A idzie taki patent w małej teresce zrobić? Próbował ktoś?

                      Żeby być motocyklistą, nie wystarczy benzyna w żyłach. Potrzebny jest jeszcze olej w głowie.

                      Komentarz


                        #26
                        Na okrągłych gałach zapewne można. Z kwadraciokiem wiele nie zrobisz. Chyba, że ulepisz sobie owiewkę "rally"

                        Komentarz


                          #27
                          Zamieszczone przez rootolf Zobacz posta
                          Po wymianie pojechałem na stacje kontroli pojazdów, ustawić światła, żeby innych nie razić. Pan mi za darmochę ustawił i do domu
                          Tylko tak jak pisał Robkri, w bańkach nie masz regulowanych obydwóch reflektorów, są zmostkowane, więc nie wiem jak z ustawieniem tego bez regulacji, pewnie będzie kłopot.
                          Natomiast jak masz regulację w obu, to nie masz się o co martwić, musisz tylko pamiętać przy wklejaniu, że napis TOP ma być do góry.
                          Ten mostek jest po to żeby regulować położenie obydwu reflektorów tą jedną regulacją.

                          Komentarz


                            #28
                            Zamieszczone przez robkri Zobacz posta
                            Ten mostek jest po to żeby regulować położenie obydwu reflektorów tą jedną regulacją.
                            To wiem, ale co jeśli jedną lampę wkleisz trochę inaczej?
                            "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

                            Komentarz


                              #29
                              To raz a dwa,że czasami przydaje się możliwość regulacji osobno świateł mijania i drogowych
                              Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                              Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                              Komentarz


                                #30
                                Aby usunąć stary silikon użyłem kolby do lutowania łatwo poszło a kleiłem ma silikon do klejenia akwariów

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X