Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Brak prądu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [660] Brak prądu

    Witam wszystkich mam tenere xtz 660 92r mam problem wybralem sie na jazde po przejechaniu ok 30 km zatrzymalem motor i zgasilem go. I juz nie odpalilem "ktos ukradl prad" tzn miernikiem sprawdzilem napiecie na akumulatorze pokazywalo ok 12 wiec ok kluczyk przekrecalem i naciskalem starter i nic tylko jakies strzykanie w przekazniku rozrusznika! a dodam jeszcze ze zabraklo przedniego swiatla mijania. czy mial ktos podobny problem i jak go moge naprawic i gdzie szukac???? prosze o pomoc!

    #2
    Jeśli na zgaszonym silniku masz 12-12.5V to nie wina aku, sprawdź przekaźnik rozrusznika, jest koło akumulatora i jego bezpieczniki, pewnie gdzieś nie ma przejścia i dlatego przekaźnik nie dostaje prądu i po naciśnięciu przycisku nie kręci rozrusznikiem.
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
    sigpic

    Komentarz


      #3
      Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
      Jeśli na zgaszonym silniku masz 12-12.5V to nie wina aku, sprawdź przekaźnik rozrusznika, jest koło akumulatora i jego bezpieczniki, pewnie gdzieś nie ma przejścia i dlatego przekaźnik nie dostaje prądu i po naciśnięciu przycisku nie kręci rozrusznikiem.
      bezpiecznik ok ale przekaznk tak dziwnie strzela ja probuje odpalic

      Komentarz


        #4
        Podłącz akumulator od samochodu kablami i spróbuj. Objaw jak przy rozładowanym akumulatorze. A przekaźnik strzela, pyka z wysoką częstotliwością, czy pyknie raz jak trzymasz starter?

        Komentarz


          #5
          Jeśli akumulator ma dobre napięcie, spróbuj postukać czymś w przekaźnik, albo przekaźnikiem w coś delikatnie, może elektromagnes się przywiesił?

          Komentarz


            #6
            Zamieszczone przez blaz Zobacz posta
            Jeśli akumulator ma dobre napięcie, spróbuj postukać czymś w przekaźnik, albo przekaźnikiem w coś delikatnie, może elektromagnes się przywiesił?
            przekaznik takim ciaglym sygnalem pstryka caly czas jak trzymam starter na odpalanie

            Komentarz


              #7
              To faktycznie podepnij pod aku samochodowe... i sprawdź połączenia(luzy na klemach,kable przekaźnika i masy) Czasami taki objaw powstaje w sytuacji gdy dochodzi do zwarcia cel w aku - pojemność aku zmniejsza się dramatycznie (pod obciążeniem) a miernik będzie pokazywał 12+ bez obciążenia.

              Komentarz


                #8
                musze to wszystko sprawdzic jak piszecie ale zastanawia mnie czemu nie ma swiatel mijania przednich a takie jeszcze techniczne pytanko mam tam aku QMP 12v 9ah co proponujecie bo musze kupic i tak nowy!

                Komentarz


                  #9
                  Zamieszczone przez michal19861 Zobacz posta
                  musze to wszystko sprawdzic jak piszecie ale zastanawia mnie czemu nie ma swiatel mijania przednich a takie jeszcze techniczne pytanko mam tam aku QMP 12v 9ah co proponujecie bo musze kupic i tak nowy!
                  Sprawdź w serwisówce co zaleca producent.
                  "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

                  Komentarz


                    #10
                    Poszukaj ....i poczytaj na forum ... np http://www.xtzclub.pl/threads/1565-A...%C3%B3%C5%82ki

                    Komentarz


                      #11
                      Weź miernik do rąk i wyjmij kostkę którą wpinasz w żarówkę sprawdź czy prąd dochodzi. Być może masz już ekstremalnie rozładowany akumulator że po włączeniu świateł masz wysoki spadek napięcia i nie świecą. Sądząc po ilości Twoich postów dopiero co kupiłeś motór, może masz światła wyrzeźbione na przekaźnikach, a jak wiadomo im więcej elementów to większe ryzyko że coś nawali. A jeśli nie ma przekaźników, sprawdź kostki z lewej strony ramy (pod korkiem oleju) może połączenie zaśniedziało. Nie ma tylko mijania, czy jakichkolwiek świateł? A może to debilna sugestia, ale sprawdź żarówkę jeśli nie działa tylko mijania. No i sam wyłącznik na kierownicy.
                      Powodzenia.

                      Komentarz

                      Pracuję...
                      X