Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Syndrom suchego bagnetu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    To w ramie to siateczkowy filterek podobny do tego w kraniku on głównie ma wyłapać jakieś większe ciała obce ,które mogły wpaść przy odkręconym bagnecie,ja rozbieram to i płuczę co 2-3 wymianę oleju ale zasadniczo za wiele syfu tam nie ma
    Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
    Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

    Komentarz


      #17
      Ja proponuję spuścić cały olej i sprawdzić ile go jest. Jeżeli jest za mało to szukać przyczyny. Moja 660 przechodziła generalny remont w profesjonalnym warsztacie. Po remoncie 100 km i spaliła 4 l oleju. Okazało się że uszczelniacze zaworów, które na oko były ok, nie nadawały się. Zmiana uszczelniaczy i przejeździłem cały sezon. Zużycie oleju 0.

      Komentarz


        #18
        Nie istnieją silniki o zerowym zużyciu oleju...powiedzmy ,że wzięła tyle co nic
        Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
        Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

        Komentarz


          #19
          O tym filterku w ramie to pierwszy raz słyszę, aż go wyciągnę bo mam sprzęgło rozebrane i olej zlany.

          Komentarz


            #20
            Spuściłem olej i odmierzyłem dwa litry (olej zlany z ramy i silnika). Dolałem jeszcze pół litra i olej zaczął pokazywać się na bagnecie. Jest jakiś postęp. Ale jakby nie patrzeć terera połknęła prawie litr oleju.

            Komentarz


              #21
              Zamieszczone przez mietek Zobacz posta
              Spuściłem olej i odmierzyłem dwa litry (olej zlany z ramy i silnika). Dolałem jeszcze pół litra i olej zaczął pokazywać się na bagnecie. Jest jakiś postęp. Ale jakby nie patrzeć terera połknęła prawie litr oleju.
              Życie
              a przy zakupie nie miałeś przypadkiem przebiegu pomiędzy 30-40 tyś km?
              "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

              Komentarz


                #22
                coś koło tego było, a dlaczego pytasz ?

                Komentarz


                  #23
                  hehe
                  Take care of your Tenere she will take care of you

                  http://tablica.pl/oferta/yamaha-xtz-...5-ID1LXXh.html

                  Komentarz


                    #24
                    Zamieszczone przez mietek Zobacz posta
                    coś koło tego było, a dlaczego pytasz ?
                    Ze świecą szukać małej teresy na allegro z przebiegiem ponad 50 tyś.
                    Czyli de facto nie wiesz jaki masz przebieg, więc się nie ma co dziwić, że bierze tyle oleju, może już czas na remont.
                    "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

                    Komentarz


                      #25
                      spoko, jeżdzij i dolewaj przez sezon, potem kupisz moto innego koloru
                      Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                      No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                      sigpic

                      Komentarz


                        #26
                        Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
                        potem kupisz moto innego koloru
                        XT660Z w kolorze szaro-brązowym?
                        --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                        Komentarz


                          #27
                          Mój znajomy mówił, że motocykl na pewno ma cofnięty licznik. Widać po zawieszeniu podobno itd. Dolałem olej, wszystko teraz jest w porządku olej można sprawdzić nawet po dłuższym postoju. Wymieniłem tarczę (dzięki Łukasz). Wszystko gra i mam nadzieję, że nie będę miał więcej problemów. Muszę przyzwyczaić się do bardzo częstego kontrolowania oleju i już. Motocykl już pewnie wysłużył swoje, i pobór oleju to nic strasznego.

                          Komentarz


                            #28
                            Zamieszczone przez mietek Zobacz posta
                            Mój znajomy mówił, że motocykl na pewno ma cofnięty licznik. Widać po zawieszeniu podobno itd. Dolałem olej, wszystko teraz jest w porządku olej można sprawdzić nawet po dłuższym postoju. Wymieniłem tarczę (dzięki Łukasz). Wszystko gra i mam nadzieję, że nie będę miał więcej problemów. Muszę przyzwyczaić się do bardzo częstego kontrolowania oleju i już. Motocykl już pewnie wysłużył swoje, i pobór oleju to nic strasznego.
                            Spokojnie, z czasem, jak wyczujesz motocykl, to będziesz wiedział, po jakiej jeździe i kiedy musisz spojrzeć na bagnet
                            "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

                            Komentarz


                              #29
                              Zamieszczone przez rootolf Zobacz posta
                              Spokojnie, z czasem, jak wyczujesz motocykl, to będziesz wiedział, po jakiej jeździe i kiedy musisz spojrzeć na bagnet
                              Dokładnie Ja kiedy śmigałem gdzieś na spokojnie w trasę to nie zaglądałem w ogóle do zbiornika, a kiedy więcej hamowałem silnikiem - obowiązkowo, tak samo po jeździe gdzieś w górach czy w korkach podczas upału.

                              Zimą sprawdz ciśnienie sprężania z próbą olejową i wyjdzie wtedy co jest nie tak.
                              --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                              Komentarz


                                #30
                                Słyszałem, że odprężnik uniemożliwia sprawdzenie ciśnienia sprężania. Próba olejowa ? Coś słyszałem, ale nie pamiętam o co chodzi.

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X