Ja kupowalem na all.. po 9 zl za sztuke. Byly ok . Jak wyliczylem tyle wyszlo luzu. U mnie wyszlo kilka , czesc zamienilem miedzy soba .
Ogłoszenie
Zwiń
No announcement yet.
Yamaha xtz 750 remunt
Zwiń
X
-
Płytki brałem u sprzedawcy allegro: QuanaKors1
A skoro brałem u niego, to stosunek ceny i komentarzy musiał mieć najlepszy
Przypatrz się swoim płytkom, czy przypadkiem nie były już szlifowane - bo wówczas sugerowanie się oznaczeniami jakie na nich widnieją nie ma sensu.
Po prostu, żebyś dwa razy nie zamawiał, nie wymieniał.
Do tego warto sobie kupić porządny szczelinomierz np. 32 listkowy SATA.
Komentarz
-
Od temperatury (dlatego zwłaszcza wydechowe lecą, bo nie są chłodzone mieszanką, a opływają je gazy wylotowe) zawory i gniazda się też wypalają - po prostu wierzchnie warstwy erodują i "znikają". Dlatego zawór osiada co raz głębiej w gnieździe zaworowym. Uklepywanie oczywiście też, zwłaszcza w niektórych modelach, które mają do tego skłonności - z tym, że trzonki zaworów też mogą się uklepywać, co z kolei zwiększa luz - n.p. niektóre stare Kawasaki miały problem ze stale powiększającymi się luzamiNiektóre Suzuki też miały z tym (powiększaniem) problem, ale to raczej dlatego, że im z powodu słabego smarowania zjadało dźwigienki zaworowe i krzywki na wałkach.
Trzeba wziąć też pod uwagę to, że zawory pod wpływem temperatury zwiększają swoją długość (rozszerzalność termiczna) i tu znowu wydechowe są bardziej poszkodowane (i dlatego muszą mieć większe luzy - na "zapas" na rozszerzanie i bo szybciej lecą).
W przypadku gdy zawór nie ma już luzu (a ponieważ się rozszerza to na zimno może jeszcze jakiś mieć, ale podczas pracy już nie...) i nie styka się z gniazdem zaworowym to obydwa te elementy są wystawione bezpośrednio na działanie płomienia podczas zapłonu, co powoduje znaczny wzrost ich temperatury. Dodatkowo zawór jeśli nie styka się z gniazdem to nie może oddać mu też części ciepła, czyli ma po prostu gorsze chłodzenie - przechlapane do kwadratu. Oczywiście zerodowane powierzchnie przylegające nie są też szczelne i dodatkowo utrudniają oddawanie ciepła. Dlatego gdy ten etap zostanie osiągnięty to całość nagle zaczyna się degradować w przerażającym tempie. Dlatego oszczędności w postaci przeciągania serwisu zaworów i ustawiania gaźników na ubogo (co znacznie podnosi temp. w komorze spalania) mogą się bardzo boleśnie zemścić.
Akurat w XTZ jest o tyle nietypowo, że najbardziej zwykle leci środkowy zawór ssący - w sumie nie wiem dlaczego, podejrzewam, że ma to związek z tym, że jest położony inaczej niż pozostałe i z jakichś względów ma mniej korzystne warunki pracy.
pozdrawiam, Adam
P.S. nagar pod zaworem by zwiększał luz. I pogarszał szczelność oraz odprowadzanie ciepła.sigpic
Komentarz
-
Kurde, super mi to wytłumaczyłeś dzięki wielkieU mnie właśnie środkowy ssący nie ma wcale luzu. Nie chce dlatego jeździć moto teraz i nie chcę tez go rozbierać żeby stał, bo muszę kupić te płytki, pastę, uszczelniacze, uszczelki itd. Ale też wypadałoby ocenić w jakiej kondycji są zawory.
Komentarz
-
Zamieszczone przez napson Zobacz postaPowiedzcie mi panowie, czy muszę rozbierać duł jeśli chcę zdjąć wałek rozrządu, czy nie obejdzie się bez rozbierania i robienia znaków na dolnym kole ?Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
sigpic
Komentarz
Komentarz