Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z tylnym zaciskiem.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #46
    Hej, a orientujesz się może od jakiego motorka suzuki są te gumki prowadnicy?

    Komentarz


      #47
      już kiedyś pisałem, że wszystko można dostać w Hondzie.
      Poszukajcie na forum.
      "ja to ja, więc jako ja chcę być znany"
      =>
      Motocyklowy Klub Podróżników STRANGERS.PL

      Komentarz


        #48
        Pamiętam. Szukałem dziś, ale znalazłem tylko zdjęcia bez opis.Poza tym jakoś tak bliżej mi w Rzeszowie do Suzuki.

        Komentarz


          #49
          Hej, a orientujesz się może od jakiego motorka suzuki są te gumki prowadnicy?
          Niestety nie, ale poniżej przekopiowałem ostatni mój post i uzupełniłem go o numery poszczególnych części (wytłuszczonei czerwone) więc po tym na pewno dojdziesz. Daj znać z ciekawości co to za motor i czy uda się to tobie nabyć.

          -------------------------------------------------------
          Jakiś czas temu kupiłem części do zacisków od człowieka Andyh z Indonezji z forum super-tenere.net. Są to chyba najdalej zamówione przez mnie części do ST . Kupiłem u niego wszystkie elementy, które są potrzebne do obsługi zacisków. Poniżej na zdjęciu odpakowałem jedną paczkę i widać jakim brand'em są opisane poszczególne części i tak:

          Kawasaki
          - bolce PN: 92043-1416

          Suzuki
          - tłoczki wraz z uszczelniaczami PN: 69100-31810L000
          - gumka prowadnicy "krótka" PN: 59303-14500L000
          - gumka prowadnicy "długa" PN: 59386-13A00L000
          zaciski-elementy.jpg
          O ile bolce, tłoczki i uszczelnienia do ST można dostać o tyle problem jest z gumkami prowadnic - ja przynajmniej taki miałem. Większość otrzymanych elementów jest opisana Made in Indonesia więc niestety nie jest powiedziane, że u nas w salonach też są do dostania czy do ściągnięcia. Druga sprawa to czy będzie się opłacało ściągnąć jeden kit? Po wpłacie paczka przyszła po 7 dniach i człowieka mogę polecić.

          Elementy do zacisków oferuje jeszcze gość na ebay'u ale cenę miał gorszą i jeszcze nie miał tłoczków w komplecie. Tutaj podaje link do sprzedawanych przez niego przedmiotów, ponieważ łącze do konkretnej aukcji zaraz się zapewne zdezaktualizuje.

          Na pierwszym miejscu jednak skontaktuj się z Lukassem bo na pewno coś zaradzi. Jego nie muszę polecać bo firma znana .
          -------------------------------------------------------

          Komentarz


            #50
            Dzwoniłem do salonu Suzuki i gość stwierdził , że temat powinien być do ogarnięcia po tych nr.Dam znać jak zamówię.Dzięki.

            Komentarz


              #51
              Odebrałem dziś gumki:
              długa - PN:59386-13A00 -cena-27 zł
              krótka -PN:59303-14500 -cena-25 zł
              W Suzuki ceny jak w Yamaha

              Komentarz


                #52
                No tak bo to wszystko żółte gumki Przy składaniu zacisku weź pod uwagę wskazówki fxridera dot. oczyszczenia miejsc osadzenia gumek uszczelniających tłoczki. W tym miejscu (pod gumkami) bardzo często pojawia się korozja aluminium uniemożliwiająca swobodną pracę tłoczków - dotyczy to przede wszystkim cofania się tłoczków po hamowaniu.

                Komentarz


                  #53
                  Ale żółte też mogą być tańsze:

                  Niestety znalazłem za późno.

                  Komentarz


                    #54
                    Zamieszczone przez arek Zobacz posta
                    Ale żółte też mogą być tańsze:

                    Niestety znalazłem za późno.
                    Ale to nie są gumki tłoczków tylko prowadnic więc o czym innym mowa.
                    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                    sigpic

                    Komentarz


                      #55
                      Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
                      Ale to nie są gumki tłoczków tylko prowadnic więc o czym innym mowa.
                      No nie wiem.Wydaje się, że gdzieś tak od postu nr.46(tak, tak ja jestem temu winien) temat zszedł na gumki prowadnic.
                      Ale może warto by to uporządkować, by kiedyś było łatwiej znaleźć.

                      Komentarz


                        #56
                        Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
                        poczytajcie temat kolegi "ja"
                        on cos drutował i z tego co wiem nic z tego nie wyszło ale chodziło o osłonki prowadnic zacisku,
                        ha! akurat w tym przypadku nic nie drutowałem (fakt, czasem mi się zdarza, ale już coraz rzadziej ) ), tylko szukałem oryginałów.
                        W Hondzie mają oryginały.


                        PS dopiero teraz przeczytałem, dlatego tak późna odp
                        "ja to ja, więc jako ja chcę być znany"
                        =>
                        Motocyklowy Klub Podróżników STRANGERS.PL

                        Komentarz

                        PracujÄ™...
                        X